Skąd klawiatura predykcyjna Apple pobiera treść „kontekstową”?


18

Bawiłem się więc z iOS 8, kiedy zauważyłem, że po wpisaniu „nowego” w dowolnym miejscu, klawiatura predykcyjna sugeruje termin „NewTerm”. Pamiętam, jak używałem tego słowa w tweecie , więc go otarłem. Ale potem, pisząc słowo „szybki”, klawiatura zasugerowała „Swisslapse” po napisaniu „swi”. Teraz trochę mnie to zszokowało, ponieważ użyłem tylko terminu „Swisslapse” w prywatnym czacie iMessage, który został usunięty trzy miesiące temu (ze wszystkich moich urządzeń). Próbowałem wpisać kilka innych słów, których ostatnio użyłem w Safari (działając w trybie prywatnym), ale ku mojej uldze klawiatura ich nie zasugerowała.

Stwarza to jednak kilka pytań:

  • Czy Apple buforuje moje czaty iMessage?
  • Czy Apple buforuje moją klawiaturę w wybranych aplikacjach?
  • Czy można poprosić o wyczyszczenie moich skrzynek?
  • Jak mogę wyłączyć dalsze buforowanie (jeśli istnieje).

Myślę, że warto dodać, że zainstalowałem iOS 8 9 września, zaraz po wydaniu wersji GM w centrum programistów. Dlatego nie jest możliwe, aby klawiatura predykcyjna iOS 8 nauczyła się tych słów w momencie wprowadzania.


Na podstawie odpowiedzi udzielonej przez Briana Nickela , iOS dodał słowa do mojego lokalnego słownika klawiatury (tj. Słowa, których chcę się uczyć autokorekty), które następnie zsynchronizowałem z iOS 8 podczas przywracania urządzenia z kopii zapasowej; co spowodowało, że klawiatura predykcyjna sugeruje je, gdy wydaje się to konieczne.

Wygląda więc na to, że Apple nie narusza naszej prywatności. Cieszę się, że to wyjaśniono!


Myślę, że kiedy używasz nowego nierozpoznanego słowa, jest ono dodawane do słownika użytkownika. Nie myślałem, że przejrzy mnóstwo poprzednich rozmów w locie. Znalezienie nowej klawiatury do przewidywania jest trochę ubogie. Oferowanie słów, które def nie powinny być następne w zdaniu.
v3nt

Odpowiedzi:


6

Mówiąc tylko z mojego doświadczenia z iOS 7, urządzenie zapisuje wszystkie wprowadzone słowa, ale nie dokonuje autokorekty w „Słowniku klawiatury”. Logika jest taka, że ​​jeśli nie chcesz tego poprawiać, jest to słowo, którego użyłeś i możesz użyć ponownie.

Zrobiłem podstawowy test. Wpisałem „Swisslapse” w Wiadomościach, ale nie wysłałem. Po chwili napisałem „Swiss” i pojawiło się ono w autouzupełnianiu. Potwierdziłem, że pojawił się również w notatkach. Aby sprawdzić, czy nie była specyficzna dla aplikacji Apple, wpisałem nowe słowo w awokado, a także pojawiło się jako sugestia zakończenia w Notatkach.

Możesz wyczyścić słownik klawiatury, przechodząc do Settings.app, Ogólne> Resetuj> Resetuj słownik klawiatury. Ta odpowiedź pokazuje ścieżkę do pamięci podręcznej, a teoretycznie można usunąć tylko obraźliwe słowa za pomocą narzędzia zewnętrznego, aby uzyskać dostęp do pliku i zmodyfikować go.

Jeśli chodzi o zapobieganie przyswajaniu nowych słów, spekulowałbym, że wyłączenie Autokorekty zrobiłoby to samo w iOS 7. Mimo że „Swisslapse” jest teraz sugestią autouzupełniania, nadal pojawia się jako nieprawidłowe słowo, więc nie wchodzi w interakcje z słownik sprawdzania pisowni. iOS 8 może mieć bardziej szczegółowe ustawienia, ale musisz założyć, że klawiatura predykcyjna uczy się wszystkiego, co piszesz i być może trzeba ją po prostu wyłączyć.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące iMessages firma Apple jest przekonana, że ​​nie mogą czytać przesyłanych wiadomości, ponieważ są one szyfrowane na urządzeniu nadawcy, a jedynie na urządzeniach odbiorcy. Wątpię, czy Apple zapisuje treść wiadomości na urządzeniu, jeśli ją tam usuniesz. Nie testowałem, ale wątpiłbym w to, że skanują również wiadomości przychodzące w poszukiwaniu słów do autokorekty, chociaż zaczęli je skanować w celu przewidywania odpowiedzi tekstowych. (Np. „Pizza czy chińska?” Generuje Pizza i chińską jako pierwsze dwie odpowiedzi predykcyjne.)


7

Jeśli przeczytasz patenty Apple, znajdziesz wyjaśnienie, jak to działa.

Patenty amerykańskie

Patent nr 8,232,973 na „Metodę, urządzenie i graficzny interfejs użytkownika zapewniający rekomendacje słów do wprowadzania tekstu”

i

Patent USA nr 8,074,172 firmy Apple dotyczący „metody, systemu i graficznego interfejsu użytkownika zapewniającego rekomendacje słów” lub tekstu predykcyjnego.

… .. Jednak rozmiar tych przenośnych urządzeń komunikacyjnych ogranicza również rozmiar urządzenia do wprowadzania tekstu, takiego jak fizyczna lub wirtualna klawiatura, w urządzeniu przenośnym. Z klawiaturą o ograniczonych rozmiarach projektanci często zmuszeni są zmniejszać lub przeciążać klawisze. Oba mogą prowadzić do błędów w pisaniu, a tym samym do większego cofania się w celu ich poprawienia. To sprawia, że ​​proces komunikacji tekstowej na urządzeniach jest nieefektywny i zmniejsza zadowolenie użytkownika z takich przenośnych urządzeń komunikacyjnych.

..... Zestaw ciągów jest porównywany ze słownikiem. W słowniku identyfikowane są słowa, które mają dowolny zestaw ciągów jako przedrostek (206). W znaczeniu stosowanym w niniejszym dokumencie „przedrostek” oznacza, że ​​ciąg jest przedrostkiem słowa w słowniku lub sam jest słowem w słowniku. Słownik, w znaczeniu stosowanym w niniejszym dokumencie, odnosi się do listy słów. Słownik może być wstępnie przygotowany i zapisany w pamięci. Słownik może także zawierać ranking częstotliwości użycia dla każdego słowa w słowniku. Ranking częstotliwości użycia słowa wskazuje (lub bardziej ogólnie, odpowiada) statystycznej częstotliwości użycia tego słowa w języku. W niektórych przykładach wykonania słownik może zawierać różne rankingi częstotliwości użytkowania dla różnych wariantów języka. Na przykład,

W niektórych przykładach wykonania słownik może być dostosowywany. Oznacza to, że użytkownik może dodać do słownika dodatkowe słowa. Ponadto, w niektórych przykładach wykonania, różne aplikacje mogą mieć różne słowniki z różnymi słowami i rankingami częstotliwości użytkowania. Na przykład aplikacja e-mail i aplikacja SMS mogą mieć różne słowniki, różne słowa i być może różne rankingi częstotliwości używania w tym samym języku.

Zidentyfikowane słowa to słowa kandydujące, które mogą być przedstawione użytkownikowi jako zalecane zamienniki sekwencji wejściowej. Słowa kandydujące są oceniane (208). Każde słowo kandydujące jest oceniane na podstawie porównania znaków z sekwencją wejściową i opcjonalnie innymi czynnikami. Dalsze szczegóły dotyczące punktacji słów kandydujących opisano poniżej w odniesieniu do FIG. 3 i 7A-7C. Podzbiór słów kandydujących jest wybierany na podstawie wstępnie zdefiniowanych kryteriów (210), a wybrany podzbiór jest prezentowany użytkownikowi (212). W niektórych przykładach wykonania wybrane słowa kandydujące są prezentowane użytkownikowi jako poziomy spis słów.

Widok graficzny:

klawiatura predykcyjna

Nie zamierzałem udzielać pełnego wyjaśnienia, jak to działa, ale przedstawiłem przewodnik po tym.

A co z tym?

szwajcarski

Zauważ, że mój słownik go nie ma, dlatego jest podkreślony na czerwono i zaleca się jego sprawdzenie.

Dostępne są następujące opcje:

1- sprawdź i popraw

2 - dodaj do słownika zgodnie z typem

3- zignoruj ​​to

Klawiatura predykcyjna uwzględnia wszystkie 3 wejścia. Nawet wersja zignorowana i zakładam, że tego właśnie chciałem. Więc w twoim przypadku prawdopodobnie nie dodałeś go do słownika, ale używałeś tego słowa więcej niż jeden raz, więc został on oznaczony jako najbardziej prawdopodobny (predykcyjny).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.