Jak sortować kolumnę według daty w liczbach?


2

Mam kolumnę w formacie dd / mm / rrrr i chciałbym je posortować według daty. Ale nie mogę znaleźć żadnego sposobu sortowania kolumny według daty. Jeśli sortuję Rosnąco, nie rozpoznaje, że wiersze mają formaty daty. Jakiś prosty sposób to zrobić?


Jaki jest format czy to data?
Ruskes,

Tak, jest to data w formacie dd / mm / rrr (np. 10/12/2012, 18/02/2013, 10/12/2012 itd.).
kenorb

Odpowiedzi:


3

Twoje daty mogą nie być rozpoznawane jako daty według numerów.

W moim przypadku Numbers nie oferuje dd / mm / rrrr jako jednego ze standardowych formatów dat i muszę zdefiniować niestandardowy format dla tego wzorca. (Nie jestem pewien, czy ma to zastosowanie w Twoim przypadku: data musi zostać wprowadzona zgodnie z ustawieniami regionalnymi - mogę ustawić „dd / mm / rrrr” jako format daty, ale muszę wprowadzić ją jako „dd.mm.rrrr „w moim systemie niemieckim.)

Korzystanie z okna sortowania i filtrowania działa dobrze w sformatowanych datach.


... ponadto, jeśli te daty pochodzą z pliku CSV lub podobnego źródła tekstu, będą wyglądać, jakby zostały rozpoznane, ale tak nie jest: jednym ze sposobów jest fałszywa edycja jednej komórki, dodanie spacji i wpisanie Enter, to coś uruchomi w liczbach, a zobaczysz zmieniające się wyrównanie (z czegoś na prawo), co posortowało je dla mnie.
Edoardo,

1
Właśnie miałem ten sam problem i stwierdziłem, że jeśli wybiorę kolumnę daty i zmienię „format” daty, a następnie spróbuję je posortować ponownie, posortuje się poprawnie. Jak @eddyce wspomniany o csv, być może wygląda poprawnie, ale trzeba go ponownie sformatować, aby liczby mogły go poprawnie zidentyfikować
doz87
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.