Chciałbym otwierać pliki na różnych kartach w tym samym oknie za pomocą Xcode 5


11

Jestem nowy w używaniu Xcode. Kiedy zacząłem używać Xcode kilka tygodni temu, miałem listę plików po lewej stronie i miałem otwarte trzy zakładki dla różnych plików. Nie jestem pewien, czy było to ustawienie domyślne, czy nie.

Dziś rano była aktualizacja iTunes. Nie mogłem go zaktualizować bez zamknięcia Xcode. Wcześniej, jeśli otworzyłem nową kartę, otworzyłby ten sam plik, który był na drugiej karcie. Wszystko, co musiałem zrobić, to otworzyć nowy plik, który otworzy się w aktywnej karcie. Teraz, gdy otwieram pliki, otwierają się w nowym oknie.

Przeprowadziłem wyszukiwania online, ale dotyczą one wcześniejszych wersji Xcode.

Jak skonfigurować preferencje, w których lista plików jest wyświetlana po lewej stronie, jak poprzednio, i otwieram pliki w nowych kartach zamiast w nowych oknach?


1
Czy otwierasz plik podwójnym czy pojedynczym kliknięciem? Podwójne kliknięcie otwiera plik w nowym oknie / zakładce (w zależności od preferencji), pojedyncze kliknięcie otwiera go w aktywnej zakładce.
Mateusz Szlosek

Odpowiedzi:


14

Lewa kolumna w Xcode nazywa się Navigator . Możesz pokazać / ukryć za pomocą + 0(zero) lub w prawym górnym rogu okna, patrz zdjęcie: wprowadź opis zdjęcia tutaj

W Nawigatorze dostępne są różne zakładki (Project Navigator, Symbols Navigator itp.). Aby zobaczyć listę plików w Twoim projekcie, musisz wybrać Project Navigator lub nacisnąć + 1.

Aby otworzyć plik na bieżącej karcie, kliknij go raz w Nawigatorze. Jeśli klikniesz dwukrotnie plik, otworzy się on w nowym oknie / karcie. Możesz zmienić zachowanie podwójnego kliknięcia w Preferences...-> Navigation-> Double Click Navigation.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.