Jak usunąć ikonę ze startera, która nie pojawia się w Finderze?


51

Przeniesiłem instalatora do startera (instalator uTorrent). Problem polega na tym, że chciałbym go teraz usunąć, ale ponieważ jest to instalator, nie pojawia się w „Aplikacjach” w Finderze. Nie mogę kliknąć ikony prawym przyciskiem myszy, aby ją usunąć, ani nie mogę przeciągnąć i upuścić jej do kosza.

Czy mogę usunąć aplikacje ze startera?


Czy możesz doprecyzować, co masz na myśli mówiąc: „Nie mogę wyprostować ikony, aby ją usunąć, ani nie mogę przeciągnąć i upuścić w koszu ...” Czy szukasz pomocy w Spotlight do zlokalizowania pliku i usunięcia go za pomocą skrótów klawiszowych lub coś innego?
bmike

Czy na pewno masz na myśli starter? A może może to być także Twój dok?
CousinCocaine

2
domyślne zapisuje com.apple.dock ResetLaunchPad -bool true; killall Dock
eccstartup

Ikona Drap do Appdelete.app, zostanie ona poprawnie usunięta przez Appdelete w niektórych szczególnych sytuacjach, których nie możemy otworzyć lub pokazać w wyszukiwarce
Albert.Qing

@eccstartup OSTRZEŻENIE: to polecenie resetuje całą personalizację startera, taką jak struktura folderów lub rozmieszczenie ikon.
Nanashi No Gombe

Odpowiedzi:


46

Jeśli używasz Yosemite tutaj, jest chirurgiczne podejście do usuwania tylko tego, co chcesz, zamiast usuwania całego Launchpad.

Otwórz wybraną aplikację Terminal, a następnie użyj następującego polecenia:

sqlite3 $(find /private/var/folders \( -name com.apple.dock.launchpad -a -user $USER \) 2> /dev/null)/db/db "DELETE FROM apps WHERE title='APP_NAME_CASE_SENSITIVE';" && killall Dock

aby usunąć aplikację z Launchpada.


Pierwsze rozwiązanie, które znalazłem, zadziałało dla mnie. Dziękuję Ci!
me_i

To nie działa w systemie MacOS Sierra 10.12.
Boggartfly,

Daje błądError: unable to open database "/private/var/folders/bd/q50jcx3s0q9dhskwrwb308hh0000gp/0/com.apple.dock.launchpad": unable to open database file
Boggartfly,

1
Zrobiłem coś podobnego, co dostałem to, czego chciałem. 1) Uruchomiłem sudo find /var/folders -name com.apple.dock.launchpad(pokazany plik to tak naprawdę folder) 2) Wszedłem do com.apple.dock.launchpadfolderu, a następnie do jego dbfolderu 3) Otworzyłem dbplik w tym folderze za pomocą Przeglądarki DB dla SQLite. 4) Poszedłem do Browse Datazakładki 5) Wybrałem appstabelę 6) Filtrowałem titlekolumnę pod nazwą aplikacji, którą chciałem usunąć 7) Wybrałem jej wpis i kliknąłem Delete Record8) Wylogowałem się i zalogowałem ponownie zamiastkillall Dock
GDP2

1
Działa na Mojave po usunięciu -o -user $USER. Dzięki.
ooops

42

Domyślnie Launchpad pokazuje wszystkie aplikacje zainstalowane na komputerze Mac. wyrzutnia

Aby usunąć aplikację Mac App Store wyświetlaną w Launchpad

Wykonaj następujące kroki, gdy jesteś zalogowany za pomocą konta administratora:

 1. Wejdź w Launchpad.
 2. Kliknij i przytrzymaj ikonę, aż zobaczysz, że wszystkie ikony się poruszają.
 3. Kliknij przycisk „x” w lewym górnym rogu ikony aplikacji Mac App Store, którą chcesz usunąć.

Uwaga: jeśli nie widzisz przycisku „x”, aplikacja nie pochodzi ze sklepu Mac App Store lub jesteś zalogowany jako użytkownik standardowy.

 1. Kliknij „Usuń” w oknie dialogowym potwierdzenia, aby usunąć aplikację.

Wskazówka: jeśli chcesz ponownie zainstalować usuniętą aplikację, otwórz Mac App Store, kliknij ikonę Zakupy, a następnie kliknij przycisk „Zainstaluj” aplikacji.

Ten post jest bezwstydną kopią: http://support.apple.com/kb/HT4673

Sprawdź folder Pobrane

Gdy mówisz o instalatorze, może on znajdować się w folderze Pobrane. Jeśli tak, musisz go tam usunąć.

Inny sposób usunięcia aplikacji ze startera:

 1. uruchom aplikację ze startera
 2. kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację w Docku
 3. wybierz „Opcje” -> „Pokaż w Finderze”
 4. teraz możesz go również usunąć

pokaż w wyszukiwarce


Osobiście uważam, że jest to lepsza i pełniejsza odpowiedź niż inne, ponieważ jest bardziej przyjazna dla użytkownika.
Harv,

1
Sierra * Nadal musiałem przeciągnąć ikonę do kosza, ale dziękuję za to.
AMAN77

33

Przeciągnij ikonę lub ikony do stacji dokującej, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w stacji dokującej, wybierz „opcja” - „pokaż w wyszukiwarce”, system otworzy okno, aby pokazać, gdzie znajduje się aplikacja, a następnie możesz ją po prostu rzucić śmieci.


1
Wreszcie jest to najprostsza i poprawna odpowiedź. Dzięki.
Tien Do

1
Nie, nie jest. To bzdura, ponieważ spowoduje to odinstalowanie aplikacji, a nie tylko usunięcie jej ze startera.
Bachsau

3
To działa, proste i piękne, gdy ikony nie można usunąć za pomocą przytrzymania i usunięcia
kliknięcia

6
 1. otwórz wyszukiwarkę
 2. przejdź do swojego domu lub katalogu głównego (ikona wygląda jak dom, może mieć na nim twoje imię lub nazwę twojego Maca)
 3. Otwórz folder aplikacji znajdujący się w tym katalogu.
 4. Przeciągnij ikonę przestępstwa do kosza
 5. Sprawdź Launchpad i zobacz, jak znika

5

Sprawdź oba foldery aplikacji - istnieje folder aplikacji systemu operacyjnego (Shift + Command + A) i folder aplikacji użytkownika, który znajduje się w folderze domowym użytkowników (Shift + Command + H).


3

Po odinstalowaniu aplikacji często ikony są nadal w Launchpadzie. Nadal nie możesz go usunąć. Aby usunąć, kliknij go, a pojawi się ze znakiem zapytania: przeciągnij go do kosza.


3

W przypadku Sierra najpierw uruchom to:

sqlite3 $(sudo find /private/var/folders -name com.apple.dock.launchpad)/db/db "DELETE FROM apps WHERE title='APP_NAME_CASE_SENSITIVE';" && killall Dock

co spowoduje reakcję na błąd „nie można otworzyć pliku bazy danych”. Skopiuj nazwę pliku bazy danych, która znajduje się w początkowych i końcowych podwójnych cudzysłowach w odpowiedzi na błąd.

Następnie uruchom to:

sqlite3 PASTE_WHAT_YOU_COPIED/db/db "DELETE FROM apps WHERE title='APP_NAME_CASE_SENSITIVE';" && killall Dock


2

Zauważyłem, próbując się zorientować, że niektóre aplikacje wyświetlane w LaunchPad wcale nie są aplikacjami MacOS, ale rozszerzenia Chrome, które dodałem do przeglądarki.

Aby je usunąć, możesz:

1) Otwórz folder wyszukiwarki i wpisz (Shift + Command + H), aby wyświetlić folder aplikacji - możesz usunąć te elementy, przeciągając do kosza - lub;

2) Załaduj Chrome i przejdź do ustawień / rozszerzeń i usuń je z samej przeglądarki.


2

macOS Sierra 10.12.3:

Jeśli jest to plik .dmg:

 1. Wysuń go na pulpicie
 2. Usuń go w wyszukiwarce
 3. Otwórz w starterze: pokaże „?” w ikonie
 4. Możesz teraz przeciągnąć i upuścić go do Kosza

1

Sprawdź folder Aplikacje Chrome, aby zobaczyć, czy aplikacja, którą próbujesz usunąć, wyświetla się w Launcherze, ale nie w aplikacji.

Twój dysk twardy> Użytkownicy> [TY]> Aplikacje> Aplikacje Chrome.

To zadziałało dla mnie, mam nadzieję, że zadziała dla kogoś innego.


1

Miałem ten sam problem co ty, ale naprawiłem go, wykonując następujące kroki (aplikacja nie pochodziła z Mac App Store):

 1. Usuń aplikację za pomocą Findera.
 2. Opróżnij kosz.
 3. Aplikacja będzie teraz miała ikonę znaku zapytania, którą możesz przeciągnąć do kosza.

0

W trudnych przypadkach może być konieczne przebudowanie Launchpada od nowa. Musiałem to zrobić, gdy znalazłem aplikację w Launchpad, której nie można otworzyć „, ponieważ może być uszkodzona lub niekompletna”, ale nie mogłem znaleźć aplikacji w dowolnym miejscu w moim systemie.

Ten hack wymaga wykonywania poleceń z wiersza poleceń Darwin za pomocą aplikacji Terminal. Można zrobić jakąś prawdziwą szkodę w linii poleceń, jeśli nie jesteś doświadczony z niego (niekiedy nawet jeśli doświadczył). Jeśli nadal chcesz to wypróbować, ale w ogóle się wahasz, zrób tak, jak w przypadku każdej potencjalnie niebezpiecznej operacji i upewnij się, że masz bieżącą kopię zapasową systemu .

Naprawdę mam na myśli to, gdy mówię, że ikony Launchpad zostaną odbudowane od nowa. Prawdopodobnie znajdą się w zupełnie innych miejscach niż to, co pamiętasz, co może być kłopotliwe, jeśli spędziłeś dużo czasu na porządkowaniu ich w folderach lub w inny sposób „porządkując”.

 1. Otwórz okno terminala.
 2. Enter cd ~/Library/Application\ Support/Dock.
 3. Enter ls.
 4. Powinieneś zobaczyć nazwę pliku, która wygląda mniej więcej tak 283F028F-D4F3-42D1-90E7-4337AEC50818.db(możesz zobaczyć inne pliki kończące się .db, ale ważny plik będzie miał taki wzór).
 5. Zmień nazwę pliku za pomocą mvpolecenia. Lubię kopiować i wklejać nazwę pliku, a następnie dodać {,.backup}na końcu trochę sztuczki Bash . Tak więc w tym przykładzie chciałbym użyć tego polecenia: mv 283F028F-D4F3-42D1-90E7-4337AEC50818.db{,.backup}.
 6. Enter killall Dock. Twój pulpit i ikony znikną na chwilę, ale nie panikuj. Powinny wrócić po kilku sekundach. (Jeśli nie zrobią tego po minucie, powinieneś być w stanie wylogować się i wylogować).
 7. Otwórz Launchpad.

Jeśli użyłeś killall Dockpolecenia w kroku 6, Launchpad powinien pojawić się dość szybko. Jeśli trzeba się wylogować i zalogować ponownie, może być konieczne odczekanie około minuty podczas oglądania komunikatu „Ładowanie aplikacji…”, a następnie oglądanie siatki pustych symboli zastępczych stopniowo się zapełniają. Tak czy inaczej, w końcu powinieneś zobaczyć czysto zreorganizowany Launchpad bez żadnych dodatkowych ikon aplikacji.


0

Właśnie dostałem wczoraj mojego Maca i mamy dokładnie takie same problemy. Zainstalowałem maszynę wirtualną, aby uruchomić system Windows, a następnie usunąłem program. W starterze pozostaje jednak folder o nazwie „Narzędzia systemu Windows 8”. Nie mogłem przeciągnąć go do kosza ani nie mogłem kliknąć go prawym przyciskiem myszy, aby go usunąć. Następnie przeciągnąłem go do doku, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Opcje-pokaż w folderze. Przeciągnąłem program do kosza i usunąłem go.


0

Jeśli masz aplikację, która nie „porusza się” podczas próby jej usunięcia - przejdź do Findera, kliknij Aplikacje, znajdź aplikację, naciśnij prawy przycisk myszy Apple i kliknij „przeniesiono do kosza”. Otworzy się okno z napisem ..... zanim usuniesz .... Zignoruj ​​to! Idź do Odpady i opróżnij je! Wróć do LaunchPada ..... aplikacji już nie ma ... zniknęła!


0

Odinstalowałem aplikację, ale ikona nadal pojawiała się w starterze. Tym, co usunęło ikonę, była próba uruchomienia aplikacji poprzez wybranie ikony (patrz LexS). Oczywiście nic się nie uruchomiło, ponieważ aplikacja została już odinstalowana. Gdy ponownie uruchomiłem starter, pojawiło się „?” na ikonie. Kiedy wybrałem i przytrzymałem mysz nad aplikacją, pojawiło się „X”. Wybierz „X” i zniknął.


-1

Naciśnij klawisze Control + opcja + polecenie + ikona aplikacji w starterze


Co to robi, czym różni się to od naciśnięcia opcji i jak rozwiązuje problem wskazany w pytaniu?
nohillside

To wydaje się po prostu otworzyć element, tak jakbyś kliknął go bez modyfikatorów.
Calion

-2

po prostu używam cleanymac, aby zakończyć odinstalowywanie usuniętego programu, który wciąż wyświetla się w starterze.


i możesz pobrać cleanymac z AppStore, i myślę, że to najszybsze i najwyraźniej rozwiązanie twojego problemu ..
Galih

To jest złośliwe oprogramowanie, nie rób tego!
SamAndrew81

-3

Naciśnij Cmd ⌘ Shift ⇧ HAplikacje (Finder), a następnie przeciągnij elementy do Kosza.


Command-shift-H przechodzi do folderu domowego. Przeciąganie stamtąd przedmiotów do kosza może być bardzo złym pomysłem. Myślę, że masz na myśli Command-Shift-A, ale robienie tego, gdy jesteś już w folderze Aplikacje, jak sugerujesz, jest zbędne; już tam jesteś.
Calion
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.