mds i mds_stores stale zużywają procesor


146

mds i mds_stores są stałymi konsumentami procesorów, nawet jeśli uważam, że nic nie powinno się zmienić na dysku twardym.

Monitor aktywności:

monitor aktywności

Mam około 2009 Macbook Pro. Wiele oprogramowania instalowanego przez lata. Dropbox i Crashplan to aktywny proces działający w tle.

Uwzględniłem wiele lokalizacji w ustawieniach prywatności Spotlight.

  • dysk USB
  • Folder Crashplan
  • /Library/Caches
  • /Users/me/Library/Caches

Mimo to, mds i mds_store są stałymi konsumentami procesorów, unosząc około 10-12% każdy. Mój wentylator działa z powodu ciepła.

Wszelkie pomysły dotyczące tego, co może być spowodowane i jak mogę rozwiązać problem?

Odpowiedzi:


166

Jak wiecie, mds i mds_stores są działaniami Spotlight.

Powodem, dla którego Twoje Spotlight jest tak aktywne, może być wiele rzeczy; być może masz aplikację lub wiele aplikacji, które ciągle zmieniają zawartość niektórych folderów.

Najpierw sprawdźmy, czy Spotlight jest przyczyną tak dużej liczby fanów. Aby to przetestować, uruchom następujące polecenie w swoim terminalu:

sudo mdutil -a -i off

to wyłącza indeksowanie plików i powinno spowodować wyraźne spowolnienie wentylatorów czy mdsi / lub mds_storessą winni.

Aby ponownie włączyć indeksowanie, uruchom

sudo mdutil -a -i on

Po tym możesz uruchomić pełne ponowne indeksowanie dysku twardego (pamiętaj, że może to być praca na noc), spowoduje to usunięcie bazy danych Spotlight, zmuszając ją do ponownego uruchomienia.

sudo rm -rf /.Spotlight-V100/*

Następnym i ostatnim krokiem byłoby dodanie innych do ustawień prywatności (nie skanuj).


1
Dlaczego odmawiasz fanom? Co sprawiłoby, że komputer wymusiłby zamknięcie, gdy robi się gorąco ?!
Stophface,

13
Podane polecenia nie wpływają bezpośrednio na fanów. mdutil kontroluje mds, demona indeksującego Spotlight. Te kroki sprawdzają, czy Spotlight rzeczywiście powoduje stan wysokiej temperatury.
Brian Schantz,

1
Dla mnie sudo rm -rf /.Spotlight-V100/*całkowicie załatwiłem sprawę. Dziękuję Ci.
hol

8
Aktualny status można sprawdzić za pomocą mdutil -a -s -v.
Koraktor,

4
Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, co aktualnie skanuje mdworker ?
Kamafeather

5

Mam ten sam problem, prawie kupiłem mi nowego Maca. Sprawdziłem wszystkie rzeczy w sieci na temat mds_stores itp. Wszystko, co dostałem, to programowanie terminala i czyste rozwiązania instalacyjne .. bez gwarancji rozwiązania problemu.

Więc sprawdziłem moje bezpłatne narzędzie do czyszczenia i konserwacji „Onyx”, a na pasku nawigacyjnym w ramach konserwacji możesz zaznaczyć „Spotlight Rebuild” (domyślnie odznaczone).

Po tym nie miałem żadnych problemów, a prędkość wróciła do normy. Ponadto Monitor aktywności pozostaje w granicach normalnych parametrów. Mam nadzieję, że tak pozostanie i zadziała. Jest to łatwa i bezpłatna porada dla nietechnicznych użytkowników komputerów Mac.

Odkryłem to godzinę temu, ale wygląda obiecująco. Powodzenia


Nie mogłem zrozumieć, dlaczego moje światło reflektorów odbudowuje indeks. Nie mam zainstalowanego Onxy, ale mam CleanMyMac i na pewno automatycznie zaczął odbudowywać indeks.
bazgroły

Próbowałem różnych rzeczy bez powodzenia. Zainstalowałem Onyx, który był przydatny, aby pomóc robić rzeczy za pomocą intuicyjnego interfejsu. Wiersz polecenia w zaakceptowanej odpowiedzi nie działał dla mnie. Nie wyłączono też indeksowania za pomocą Onyx. Jednak kiedy zmuszam się do wyjścia z mds_stores, fani uspokoili się. Za pomocą Onyxa ponownie włączyłem indeksowanie. Natychmiast zobaczyłem, jak grupa mdworkerów uruchamia się przy użyciu łącznie więcej procesora niż mds_stores (jak raportował monitor aktywności), ale nie ma wentylatora. Ponieważ usunąłem indeks, poczekam chwilę, aż się odbuduje. Ciekawe, że całkowita przebudowa nie uruchamia wentylatora.
Victor Engel,

2

Wystarczy dodać małą wskazówkę na temat poprawnej odpowiedzi @Buscar: W moim przypadku zdałem sobie sprawę, że światło reflektorów faktycznie indeksuje kopie zapasowe wehikułu czasu (co jest naprawdę głupie na pierwszy rzut oka). Dla mnie to wyjaśnia przede wszystkim stały procesor - TimeMachine tworzy cogodzinną kopię zapasową, Spotlight próbuje ją zindeksować ... Po zatrzymaniu usługi indeksowania i usunięciu istniejących indeksów, jak wskazano powyżej, a przed ponownym uruchomieniem indeksowania, ja również wykluczono woluminy TimeMachine (otwórz wyszukiwarkę, przejdź -> przejdź do folderu -> / Volumes, a następnie przeciągnij wolumin TimeMachine na listę wykluczeń Spotlight). Skrzyżowane palce.


1

Miałem ten sam problem. Wszedłem w Preferencje systemowe dotyczące bezpieczeństwa i prywatności , aby tylko zobaczyć, co zawiera Spotlight. Sprawdziłem jedną rzecz, a następnie włączyłem ją ponownie i natychmiast przestała działać. Mój zużywał prawie 100% mocy procesora, a moi fani pracowali bez przerwy. Wszystko się skończyło po tym, jak to zrobiłem i nie mam pojęcia, dlaczego. Mam MacBooka Pro z połowy 2012 roku.


0

Po wypróbowaniu wszystkiego, co jest w Internecie i na forach, i nic nie działało - inteligentny facet (Lincoln Adams) na forum Apple z tym samym problemem dokonał oszałamiającego odkrycia: w jego przypadku (i moim, a może twoim) - to został spowodowany przez przycisk / rozszerzenie Pinterest w przeglądarce Firefox. Spróbuj zamknąć Firefoksa, ponownie uruchomić komputer i przez pewien czas korzystać z innej przeglądarki. Wątek na forach Apple


0

jeśli wymyślone podczas uruchamiania polecenia sudo mdutil -a -i off to światło reflektorów próbuje zaindeksować dysk USB podłączony do jednego terabajta. Odłączyłem go i ponownie uruchomiłem komputer.


-1

Dla mnie zatrzymanie indeksowania było niewystarczające. Oprócz (sugerowanego powyżej) musiałem usunąć plik: com.apple.finder.plist

Oto, co powinieneś zrobić, uruchom:

cd ~/Library/Preferences

I teraz:

rm com.apple.finder.plist

Ponadto znajdź proces w htopie lub na górze i zabij go.


-7

Powiedziałeś: „Uwzględniłem wiele lokalizacji w ustawieniach prywatności reflektora”.
Musisz podać MNIEJ lokalizacji, a nie więcej. Jeśli dodasz więcej, oznacza to, że Spotlight jest bardzo zajęty przyglądaniem się im wszystkim.
Możesz łatwo przejść do Preferencji systemowych / Spotlight, aby odznaczyć wiele lokalizacji. W szczególności odznacz Mail, wyszukiwarki i inne opcje zależne od Internetu.
Zamknij i uruchom ponownie po zmianie preferencji Spotlight.


7
Mylisz się, w rzeczywistości masz to od samego początku, mówi panel prywatności Spotlight, a ja cytuję: „Zapobiegaj przeszukiwaniu tych lokalizacji przez Spotlight”, więc mniejsza liczba miejsc w prywatności spowoduje, że spotlight będzie nadal BIAŁY. Odznaczenie większej liczby lokalizacji w panelu Wyniki wyszukiwania będzie działać tak, jak mówisz, ale im więcej umieścisz w panelu prywatności, tym mniej reflektorów będzie wyszukiwać.
sdjuan

2
Tak, to właściwie zła rada. Wszystko, czego nie chcesz skanować, powinno być objęte ochroną prywatności.
Joe McMahon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.