XCode 5 - Usunąć dokumentację offline?


15

Czy można usunąć całą / większość dokumentacji offline z XCode 5, aby zwolnić miejsce na dysku?

Zakładam, że XCode (jak Visual Studio w systemie Windows) może uzyskać dostęp do dokumentacji online , więc usunięcie dokumentacji offline nie wpływa na żadną funkcjonalność. Tak?

Odpowiedzi:


14

Sama dokumentacja Xcode 5, 6 i 7 znajduje się w:

~/Library/Developer/Shared/Documentation/DocSets

Możesz usunąć pliki, a po ponownym uruchomieniu Xcode zaoferuje ponowne pobranie bieżących dokumentów, jeśli masz ustawione automatyczne aktualizacje.

Przed usunięciem rzeczywistej dokumentacji upewnij się, że folder pobierania obrazów zawierających instalatory i dokumentację zostały oczyszczone:

~/Library/Caches/com.apple.dt.Xcode/Downloads

Jeśli zdecydujesz się usunąć samą dokumentację, nie będziesz już mieć do niej dostępu za pośrednictwem Xcode - więc uważaj, aby nie usunąć podstawowych dokumentów DocSets lub innych, do których możesz potrzebować regularnego dostępu, ponieważ nie przejdziesz z wdziękiem do dokumentacja internetowa.

Dokumentacja dostępna do pobrania za pośrednictwem XCode nie jest po prostu odzwierciedleniem tego, co Apple pokazuje online. Dokumenty dostępne online stanowią około 1/2 tego, co jest faktycznie dostępne z bardziej kompleksowych pobranych wersji. Dokumentację online można również zaktualizować do nowszej wersji Xcode, więc pobranie kopii gwarantuje, że masz prawidłową dokumentację dla swojej wersji Xcode.


3
„Dokumenty dostępne online stanowią około 1/2 tego, co jest faktycznie dostępne z bardziej kompleksowych pobranych wersji”. To dziwne. Czy nie powinno być odwrotnie w dzisiejszych czasach szybkiego internetu i przechowywania w chmurze? W każdym razie dokumentacja jest zasobem, który powinien (powinien) ciągle się zmieniać / aktualizować, w tym drobne poprawki literówek, co znacznie ułatwia centralne repozytorium online ... więc nie widzę powodu, dla którego miałoby tak wyglądać. (oczywiście dokumentacja offline ma tę zaletę, że zapewnia szybki / offline dostęp, co jest idealne tylko dla podstawowej dokumentacji.)
Himanshu P

1
Cóż, o to chodzi, Apple ciągle aktualizuje / koryguje dokumenty, ale często po prostu usuwają części, które mogą być dostępne do pobrania tylko za pośrednictwem XCode. Nie mogę powiedzieć, ile razy próbowałem przejść do strony z linkami do dokumentacji online, aby stwierdzić, że już nie istnieje.
l'L'L

Wybacz duże zmiany - cofnij / przywróć, jeśli nie zgadzasz się z żadnym z nich. Jeśli to wszystko wytniesz, czy możesz mnie pingować, bym mógł zamieścić drugą odpowiedź. Wydawało mi się, że lepiej zaktualizować twoją odpowiedź, ale być może się myliłem.
bmike

1
@bike: Przeprosiny nie są konieczne, w rzeczywistości dziękuję - niektóre rzeczy się zmieniły, odkąd odpowiedziałem na to pytanie, więc jest to tylko pomocne :)
l'L'l
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.