Zapobiegaj wyłączaniu iPhone'a, gdy blokada kodu dostępu jest włączona


9

Jeśli mój iPhone zostanie skradziony, a złodziej wyłączy telefon, nie będę już w stanie go zlokalizować.

Czy można wyłączyć możliwość wyłączania telefonu po skonfigurowaniu blokady hasłem?


1
Zdefiniuj wyłączenie. Masz na myśli zablokowanie iPhone'a, ale pozostawienie włączonego ekranu? Jaki jest przypadek użycia tego?
Jason Salaz

Tak, mam skonfigurowaną blokadę hasła i spodziewałem się, że nie pozwoli nikomu (na przykład złodziejom) ją wyłączyć, jeśli nie zostanie wprowadzony prawidłowy kod. Zasadniczo, jeśli telefon zostanie wyłączony, nie będzie już można go wyśledzić, więc szanse na jego odzyskanie są bliskie
zeru

Niestety, inteligentni złodzieje wiedzą, że należy wyłączyć / wyjąć kartę SIM / umieścić ją w klatce Faradaya.
bmike

@bike, więc po co ułatwiać niezbyt inteligentnym złodziejom?
Sujay Phadke

Odpowiedzi:


13

Tak właśnie wygląda iPhone. Zgadzam się z twoim problemem.

Moja odpowiedź miała być następująca: „Być może jeśli Jailbroke złamałby iPhone'a, mógłbyś zainstalować oprogramowanie modyfikujące, które uniemożliwiłoby jego zamknięcie po zablokowaniu”. Jest jednak oczywiście jeszcze inny poziom pośredni.

Jedną z rzeczy, której nigdy nie będziesz w stanie zapobiec, jest przejście urządzenia w tryb DFU . Telefon przełącza się w tryb DFU, przytrzymując przyciski Uśpienie i Dom przez 10 sekund, a następnie puść tylko przycisk Uśpij (dalej trzymając przycisk Dom), aż telefon obudzi się z komunikatem „połącz z iTunes”.

Tryb DFU jest jednym z niewielu trybów czysto sprzętowych. Po przełączeniu telefonu w tryb DFU nie można go używać, dopóki nie zostanie przywrócony przeciwko wystąpieniu iTunes. Co oznacza również, że dane zostaną niezmiennie utracone, ponieważ zostaną usunięte po przywróceniu nowej konfiguracji telefonu.

Kilka uwag:

Żaden komputer nie jest całkowicie bezpieczny, gdy fizyczny dostęp jest dozwolony przez nieautoryzowanego użytkownika. Żadna liczba haseł systemu BIOS, haseł logowania ani żadnego rozszerzonego uwierzytelnienia nie będzie w stanie pokonać. Dostęp fizyczny to całkowity dostęp.

Mówię, że powinieneś poświęcić mniej czasu na próbę udaremnienia kradzieży, a zamiast tego ustawić mechanizm ochrony swoich danych.

Regularnie synchronizuj, skonfiguruj iPhone'a, aby sam się czyścił po 10 nieudanych próbach przypięcia, skonfiguruj Znajdź mój iPhone, aby móc wydać polecenie Zdalnego czyszczenia.

Zauważ, że nie mówię, aby nie zawracać sobie głowy ograniczaniem kradzieży. Zdobycie K-Locka, jeśli jesteś w pozycji wystawowej, bezpieczne etui, więc trudniej jest unieść go z kieszeni (lub nie wkładać do kieszeni spodni) - wszystkie warte są podjęcia kroków.


Zgadzam się z tym wszystkim, ale dodam, że powinniśmy poprosić Apple o podjęcie pewnych działań, aby pomóc w zapobieganiu kradzieży - iPhone ma prawie 100% sposób zapobiegania oficjalnemu odblokowaniu, więc powinno być możliwe osiągnięcie dobrych wyników w walce z rabunkiem, jeśli naprawdę chcieli.
cregox

2
Nie zgadzam się z ostatnim zdaniem. Jeśli stracisz fizyczny dostęp do telefonu, prawie nic nie można zrobić, aby całkowicie zablokować intruza. Gdyby tak było, liczba telefonów z cegły znacznie by wzrosła. Aapple też coś zrobił. Udostępniają Find My iPhone za darmo wszystkim właścicielom iPhone'a 4.
Jason Salaz

Apple nigdy nie miał fizycznego dostępu do żadnego telefonu w kwestii blokady operatora. To prawda, że ​​jailbreaking istnieje i „rozwiązuje” go, ale nie do końca przez usunięcie blokady, którą zrobili. Znajdź mój iPhone jest dobry tylko dla urządzeń, które nie zostały celowo skradzione. To i nic nie jest takie samo w tym scenariuszu. Jeśli złodziej wie choć trochę o tym, co robi, czyli nie wyłącza telefonu, dopóki nie dowie się kogoś, kto wie lepiej, nadal uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zepsucie telefonu (zapomnij o danych) i podałem nasz obecny technologia wierzy, że można to zrobić, jeśli naprawdę tego chcą.
cregox

Nie zgadzam się z Jasonem Salazem. Wiem, że żadne urządzenie nie jest całkowicie bezpieczne, to prawda ... ale gdybym mógł mieć kilka minut, aby ktokolwiek mógł przywrócić / zmodyfikować system mojego iPhone'a (lub bateria się wyłączy), i wyśledzić to za pomocą „Znajdź mój iPhone ”, te minuty mogą być bardzo cenne i warte wysiłku. Problem polega na tym, że obecnie złodziej może go po prostu wyłączyć w momencie, gdy bierze go w swoje ręce, więc „Znajdź mój iPhone” jest bezużyteczny i nie ma nic do roboty. Prosimy tylko o cenne minuty, które Apple może nam dać, jeśli chcą.

1
@Antonio Byłbym więcej niż szczęśliwy, mogąc kontynuować tę rozmowę z tobą na czacie , bezpośrednio, a może moglibyśmy nawet uczynić z tego temat podcastu . Proszę znaleźć sposób, aby się skontaktować, ten temat jest bardzo interesujący i nie jest wystarczająco dużo o nim mowa.
Jason Salaz,

3

Tak, ale musisz być w więzieniu i przejść przez Cydię.

Dodatek nazywa się iGotYa .

  • włącza „Zapobiegaj wyłączaniu”
  • pozyskuje lokalizację skradzionego urządzenia (wysyła pocztą e-mail lub SMS-em)
  • robi zdjęcie osobie, która trzyma urządzenie, jeśli wprowadzi zły kod

2

Warto zauważyć, że jestem całkiem pewien, że długie naciśnięcie (ponad 15 sekund) przycisku zasilania inicjuje reset sprzętowy , którego programowanie jest całkowicie niemożliwe .

Zastanów się, co by się stało, gdybyś nie miał opcji twardego resetu, a oprogramowanie wyłączające telefon uległo awarii. Nigdy nie będziesz mógł go ponownie uruchomić i byłby skutecznie murowany, dopóki bateria się nie zużyje i wyłączy się z powodu braku zasilania.

Zasadniczo w przypadku każdego złożonego urządzenia elektronicznego z pewnością ulegnie awarii, więc musi istnieć sposób na obejście jakiegokolwiek oprogramowania sterującego zasilaniem. Każde urządzenie elektroniczne, jakie kiedykolwiek widziałem, ma tryb, którego można użyć do zresetowania go, właśnie z tego powodu.


Twoja logika jest wadliwa. Mogą być jeszcze inne sposoby resetowania sprzętu, wymagające naciśnięcia przycisku, który jest trudno dostępny, jak pod maską i który wymaga zdjęcia jednej z tych małych śrub. Większość złodziei nie będzie na to przygotowana, ponieważ większość kradzieży zdarza się nieplanowanych i kiedy pojawia się wrogość. Jeśli musi wrócić do domu, zanim zdobędzie śrubokręt, masz jego lokalizację.
momomo

Noszę ze sobą skórzanego, który ma ze mną śrubokręt, kiedy jestem poza domem. Myślę, że znacznie nie doceniasz gotowości złodziei.
Fałszywe imię

Co z większością przypadków, w których złodziej dostrzega okazję i widzi gdzieś na stole telefon? Uważasz, że głupotą jest zapobieganie takim scenariuszom, a nie powinniśmy tego robić, ponieważ są złodzieje z wkrętakami. Ta sugestia nie poprawia sytuacji złodziei, ale jest raczej trudna. Jeśli zamierzasz dalej argumentować, dlaczego nie ma sensu zamykać drzwi, ponieważ są złodzieje z umiejętnościami penetrowania zamków, nie sądzę, żeby ta dyskusja nigdzie się udała.
momomo

1

Może zastanowisz się nad Cylayem ? Wymaga jailbreak, ale może utrudnić zamknięcie systemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.