Jak zapobiec uśpieniu mojego MacBooka podczas pobierania aplikacji z App Store


39

Kiedy próbuję pobrać duże aplikacje ze sklepu App Store, niezależnie od tego, czy są zasilane z baterii, czy z prądu przemiennego, wyświetlacze wyłączają się po ustawionym czasie i pobieranie również się zatrzymuje.

Preferencje oszczędzania energii są ustawione na wartości domyślne.

Co powinienem zrobić, aby kontynuować pobieranie, nawet gdy wyświetlacz jest wyłączony?

Używam OS X 10.9.4

Odpowiedzi:


55

Jeśli nie chcesz instalować żadnego oprogramowania ani zmieniać ustawień, możesz użyć narzędzia Terminal caffeinate. Otwórz Terminal (znajduje się w /Applications/Utilities/), wpisz caffeinatei naciśnij return ↩︎.

Jeśli chcesz ustawić limit czasu, aby po pewnym czasie zasypiał, użyj tego:

caffeinate -t 3600

To sprawi, że będzie czuwać przez godzinę. (3600 to liczba sekund, przez którą chcesz, aby nie zasypiał).

Aby zatrzymać lub anulować caffeinatepolecenie, naciśnij ^ ControlC.


Najlepsza jak dotąd odpowiedź, tak przydatna dla miłośników terminali! Spróbuję teraz.
Akash Agarwal

Można również caffeinate program [arguments]dokonać Mac zasnąć tak długo jak program działa, co jest przydatne do testowania skryptów na noc: caffeinate python script.py. Kocham to!
stożek

Musi mieć -sflagę, aby zapobiec zatrzymaniu pobierania.
JBis

10

Możesz ustawić gorące rogi. Przesuń kursor do tego rogu, a on się nie zginie.

Pozwoliłoby to zaoszczędzić ci konieczności zmiany zwykłych zasad, na czas, kiedy chcesz spać po tym, jak jesteś bezczynny.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Spowoduje to wyłączenie wygaszacza ekranu lub uśpienie wyświetlacza, nie uniemożliwi to zaśnięcia laptopa, prawda?
Prabhu

Właściwie nie korzystałem z niego od lat - moje ostatnie 2 maszyny nigdy nie spały przez 8 lat - ale kiedyś tak było, gdy ekran nie spał, nie działał też komputer. Łatwo przetestować ...
Tetsujin

Panele uległy zmianie i nie jest to już dokładne. Użyj panelu „Oszczędzanie energii”.
BondedDust

@BondedDust - możesz w pełni edytować nowe informacje w tej odpowiedzi, z zastrzeżeniem zatwierdzenia, lub dodać nową odpowiedź. Nadal jestem na El Cap, gdzie to wciąż prawda.
Tetsujin

Pokoloruj mnie zdziwiony. Też jestem na El Cap, ale nie mam tej grafiki.
BondedDust

6

Możesz spróbować kofeiny z Mac App Store:

Kofeina to mały program, który umieszcza ikonę po prawej stronie paska menu. Kliknij, aby uniemożliwić komputerowi Mac automatyczne przejście w tryb uśpienia, przyciemnienie ekranu lub uruchomienie wygaszaczy ekranu. Kliknij ponownie, aby wrócić. Kliknij prawym przyciskiem myszy (lub -kliknij) ikonę, aby wyświetlić menu.


4

W opcjach oszczędzania energii wystarczy zmienić opcję „Uśpienie komputera”. Na przykład możesz ustawić opcję „Uśpienie komputera” na „Nigdy” podczas korzystania z zasilacza.

Domyślna opcja uśpienia Maca po 15 minutach korzystania z zasilacza.


Zrobiłem to, działało świetnie.
Flare Cat

3
  1. Zaznacz opcję Zapobiegaj uśpieniu komputera, gdy ekran jest wyłączony w ustawieniu Oszczędzanie energii w Preferencjach systemowych .
  2. Zostaw to lub naciśnij shift+ control+, Poweraby wyłączyć wyświetlacz .

3

możesz caffeinate -w <the Process ID of the download>do tego użyć .

  • caffeinate polecenie sprawia, że ​​komputer nie może zasnąć (chociaż może to spowodować twój wyświetlacz),

  • ta -wopcja powoduje, że trzeba czekać na zakończenie procesu, a wcześniej komputer nie może zasnąć, co dokładnie chciałeś zrobić.

Aby to zrobić, możesz najpierw znaleźć identyfikator procesu (PID) do pobrania za pomocą Monitora aktywności, a następnie otworzyć Terminal (bash) i wpisać, na przykład caffeinate -w 4708, zastąpić numer znalezionym PID.

  • zachowaj ostrożność przy niskim numerze PID, ponieważ może to być proces systemowy, w którym to przypadku komputer może działać do momentu wyczerpania się baterii.

  • także, jeśli planujesz często używać tego polecenia w niektórych procesach, możesz użyć caffeinate -w $(pidof <name of process>)zamiast tego, znajdzie to identyfikator każdego procesu, który nazwiesz za każdym razem (ponieważ PID jest przypisywany przez system i zmienia się za każdym razem, gdy go uruchamiasz)

ma to przewagę

  • zmiana preferencji systemowych: nie wymaga zmiany preferencji po zakończeniu

  • caffeinate -t <number of seconds>: pobieranie może nie zostać zakończone w określonym czasie, w takim przypadku cel nie zostanie osiągnięty; lub może skończyć się naprawdę szybko, w takim przypadku marnowałbyś energię.2

Ponieważ nie chcę instalować żadnego oprogramowania ani używać terminalu do tak trywialnych zadań (ani nie znalazłem żadnego ustawienia pozwalającego mi nigdy nie spać na komputerze Mac), używam tego:

https://www.youtube.com/watch?v=G1IbRujko-A

Najwyraźniej otwarcie filmu na YouTube i pozostawienie fokusu na jego karcie uniemożliwia Chrome spanie (podczas fałszywego oglądania filmu), dopóki film się nie skończy.

Następnie możesz ustawić jasność na 0 i pozostawić komputer bez obaw: pobieranie będzie nadal trwało.


czy to zadziała w przypadku dowolnego odtwarzacza wideo, nawet offline? Poza tym w dzisiejszych czasach na youtube pojawia się monit „Wciąż oglądam”, aby mógł zasnąć.
ankii

Wypróbowałem darmową wersję Elmedia Video Player i działa. Nie wypróbowałem Quicktime Playera i na razie nie miałem monitu „Wciąż oglądam”.
Gregordy,

1
Och, dzieje się tak, gdy YouTube jest daleki od skupienia, powiedz, że jest inaczej lub zminimalizowany.
ankii

Ach tak, rozumiem, dzięki za informację! Dlatego radziłem skupić się na karcie Youtube, aby takie rzeczy się nie
zdarzyły

0

Jeśli nie chcesz, aby spał, po prostu przejdź do „Preferencji systemowych”, a następnie kliknij „Oszczędzanie energii”, a następnie włącz tryb uśpienia komputera Mac na „Nigdy”. Następnie zmień go na „Normalny” po zakończeniu pobierania. Jedna wskazówka: podłącz ładowarkę (lub jakkolwiek chcesz nazwać ładowarkę IE prądem zmiennym itp.) Podczas pobierania aplikacji / pliku / dokumentu / innej rzeczy.

Jeśli jest to zbyt skomplikowane, wystarczy przejść do „Preferencji systemowych” -> „Oszczędzanie energii”, a następnie ustawić na „Nigdy”.


0

Wypróbuj aplikację NoSleep .

Jest prosty i ma łatwy w użyciu interfejs użytkownika. Po tym można nawet zamknąć pokrywę i słuchać muzyki. Twój App Store będzie kontynuował pobieranie nawet po zamknięciu pokrywy.


0

Po wypróbowaniu kilku podobnych aplikacji zdecydowałem się na InsomniaX - bezpłatną i otwartą aplikację, która pozwala spać na ekranie, utrzymując system włączony. Jedyną irytacją, jaką znalazłem, jest to, że raz na jakiś czas prosi o hasło użytkownika.

Instalowany przez Homebrew z:

brew cask install insomniax

-2

po prostu zostaw wideo uruchomione jak 8-godzinny teledysk do snu


1
Witamy, pytaj inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Odpowiedzi powinny być samodzielne, więc wyjaśnij, dlaczego uważasz, że udzielona odpowiedź rozwiąże problem lub jest lepsza od innych. Podanie linków jako informacji pomocniczych może również pomóc OP i innym osobom znaleźć dodatkowe informacje dla siebie. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.