Jak mogę użyć Siri do wysłania gotowej wiadomości SMS?


2

Niedawno odkryłem, że większość przystanków ma kod. Jeśli wyślesz ten kod na określony numer telefonu, otrzymasz odpowiedź z informacją o ETA następnego autobusu na tym przystanku. Zapisałem numer telefonu na karcie kontaktowej i wszystkie moje kody częstych przystanków autobusowych zapisane jako notatki na tej karcie.

Trochę kłopotliwe jest wchodzenie na kartę, kopiowanie kodu, otwieranie nowego tekstu, wklejanie kodu i wysyłanie wiadomości. Jeśli pamiętam kod, mogę po prostu użyć Siri i powiedzieć coś w rodzaju „Powiedz firmie autobusowej 123456”. O wiele łatwiej jest zapamiętać nazwy ulic.

Czy istnieje sposób, aby Siri dokonał zamiany, na przykład „Grant Street” na „123456”, czy też jest sposób, żebym mógł mieć gotowy tekst w puszce? Jednym z pomysłów było utworzenie ikony ekranu głównego o nazwie „Grant Street”, która po uruchomieniu wysyła „123456” na numer telefonu firmy autobusowej. Potem mógłbym powiedzieć „Uruchom Grant Street” lub coś w tym stylu i wrócę tekst z informacją, kiedy jest następny autobus.

Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


1

Istnieją aplikacje, które to robią, zobacz Konserwowane .

Naprawdę to, czego potrzebujesz (i używam), to pewnego rodzaju aplikacja tranzytowa. Lubię Transit .

Nie mogę wymyślić sposobu, aby skłonić Siri do zrobienia tego. Jednym z obejść tego problemu jest utworzenie skrótów klawiaturowych, aby wpisać „LGS”, a iOS automatycznie je poprawi na „123456”.


Próbowałem skrótu klawiaturowego i kiedy używam Siri, nie zastępuje on skrótu. :( Istnieje strona internetowa z funkcją zatrzymania czasu NJ Transit, ale jest około 10% niezawodna, podczas gdy wysyłanie wiadomości tekstowych jest około 95% niezawodne (tzn. Tekst zwraca dokładną wartość ETA w 95% przypadków, ale ich strona internetowa daje tylko dokładny czas około 10% czasu). Wysłałem opinię z prośbą o wykonanie aplikacji. Powiedzieli, że pracują nad jednym. Sprawdzę Canned & Transit. Dzięki
hepcat72
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.