Jak zmienić domyślną rodzinę czcionek dla wszystkich slajdów w keynote


13

Korzystam z keynote 2009 i chcę, aby wszystkie moje slajdy miały rodzinę czcionek „Courier”. Próbowałem grać z podstawowymi slajdami, ale kiedy tworzę nowy, domyślnie jest to „Gill Sans”.

Każda pomoc jest mile widziana.

Odpowiedzi:


13

Możesz zmienić, Master Slideaby uzyskać żądane czcionki, a jeśli chcesz, aby były one domyślne, możesz zapisać to jako Theme.

(Zastrzeżenie: Mam tylko iWork '11 przede mną, ale wierzę, że jest tak samo, dla iWork '09).

(i) Dostosuj czcionkę do pojedynczej prezentacji

 1. Otwórz pełny zestaw Master Slides. View> Show/Edit Master Slides.

 2. Znajdź Master Slide(s)odpowiadające slajdom wykorzystanym w prezentacji. Otwórz panel czcionek ( Format> Font> Show Fontslub Fontspozycja na pasku narzędzi).

 3. Zaznacz wszystko na slajdzie ( Edit> Select Alllub ⌘A), a następnie w panelu czcionek wybierz Courierzamiast Gill Sans.

 4. Powtórz dla każdego, Master Slideczego potrzebujesz.

 5. Utwórz pole tekstowe i sformatuj je za pomocą żądanej czcionki / stylu. Następnie wybrać go i wybierz Format> Advanced> Define Text for All Masters.

(ii) Dostosuj czcionkę motywu dla wszystkich przyszłych prezentacji opartych na tym motywie

Utwórz pusty pokaz slajdów z wybranymi Theme, wprowadź te zmiany na każdym Master Slide. (Każdy slajd powinien teraz mieć Courierzamiast Gill Sansdomyślnej czcionki).

Następnie zapisz to jako nowy Theme( File> Save theme…), aby uniknąć zastąpienia wartości domyślnej. Nazwij to czymś opisowym, jak Courier Blacki po prostu zapisz.

Teraz następnym razem, gdy Themepojawi się selektor, będziesz mógł wybrać swój Courier Blackwariant, który będzie miał Courierdomyślny.


Jak korzystać z iWork 11, jeśli najnowsza wersja to 09?
slhck

@slhck: dobre pytanie, nie mam pojęcia, co myślałem, kiedy to pisałem. : S
alexwlchan

„Powtarzaj dla każdego slajdu głównego, którego potrzebujesz”. OK, więc ta odpowiedź brzmi „musisz to zrobić ręcznie”. Jest to po prostu nieprawidłowe - patrz poniżej.
mikemaccana

12

Mam nadzieję, że to przeczytacie - inni nie byli tak naprawdę najlepszymi radami, JEST WIELE WIELE PROSTYCH

Wybierz pole tekstowe MASTER i zmień jego czcionkę. Format> Zaawansowane> Zdefiniuj tekst dla bieżącego wzorca lub Zdefiniuj tekst dla wszystkich wzorców


Co to jest główne pole tekstowe i jak je utworzyć?
mjs

1
„wzorcowe pole tekstowe” oznacza dowolne pole tekstowe na dowolnym slajdzie wzorcowym.
Noah Sussman,

5

Większość odpowiedzi i samouczków jest nieaktualna z powodu aktualizacji oprogramowania. Prostszym sposobem jest wyszukiwanie z Pomocy.

 1. Idź do „Pomoc” z górnego paska
 2. Wyszukaj „Zamień czcionkę”
 3. Postępuj zgodnie z procedurą

Najszybszy sposób
Andrii Kovalchuk

3

Apple Anonimowy 2 maja 2014 12:37 w odpowiedzi na Sullivans w Kansas City

WRESZCIE TO WYKONAŁEM !!!!! Płać dalej, przekaż to dalej.

Najłatwiejszy sposób zmiany WSZYSTKICH czcionek na KAŻDYM slajdzie CAŁEGO pokazu slajdów RAZ: (dla Keynote)

 • "Widok"

 • „Pokaż ostrzeżenia o dokumencie”

 • Kliknij pole „Opis” (aby wszystkie wyrazy, symbole itp. Zostały podświetlone)

 • Zakładka „Zamień czcionkę” będzie nieszarzysta

 • Kliknij „Zamień czcionkę”

 • Wybierz czcionkę, którą chcesz zastąpić pokazem slajdów

Voila!


1

Przeciągnij zmieniony slajd główny na nowy slajd z niepoprawną czcionką. Po utworzeniu nowego slajdu należy wybrać taki, którego slajd główny ma wybraną żądaną czcionkę.


-3

Najlepszym sposobem, porzuć Keynote i kup PowerPoint Office Microsoft.


1
Witamy w Zapytaj inaczej. Jak można by poprawić tę funkcję za pomocą PPT? Przydałoby się wyjaśnienie, jak łatwo można zaimplementować zmianę rodziny czcionek.
bmike

1
@bike Nadal nie byłaby to odpowiedź na pytanie „jak zmienić domyślną rodzinę czcionek dla wszystkich slajdów w Keynote? ”.

1
Jestem łagodny i tolerancyjny wobec każdej odpowiedzi, która próbuje odpowiedzieć. Jeśli ktoś powie - wiem, że poprosiłeś o X - ale tutaj jest lepszy w moich informacjach, a następnie przedstawia przekonujący przypadek. Nie usuwamy nawet całkowicie błędnych odpowiedzi - jednak mają one tendencję do głosowania. Ten nie jest nawet zły - po prostu nie jest użyteczny bez edycji. Edytowanie rzeczy może często sprawić, że post marginalny będzie bardzo przydatny - więc cierpliwość jest wskazana, gdy ktoś jest tu nowy, jeśli chodzi o sposób, w jaki działamy.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.