Jak połączyć się z siecią Wi-Fi z ekranu logowania w OS X Mavericks?


3

Mam MacBooka Pro z końca 2012 roku z systemem OS X 10.9 Mavericks, który korzysta z systemu logowania sieciowego w mojej szkole.

Zwykle nie stanowiłoby to problemu, z wyjątkiem faktu, że nie mogę połączyć się z siecią Wi-Fi z ekranu logowania.

Czy istnieje sposób, w jaki mogę to osiągnąć, aby móc się zalogować i uruchomić tę funkcję?

Nie mogę użyć kabla Ethernet, ponieważ MacBook nie ma pełnego portu Ethernet, ale wymaga adaptera Thunderbolt-Ethernet, którego nie posiadam, podobnie jak moja szkoła.

Odpowiedzi:


2

Użyj konta lokalnego na komputerze Mac, aby połączyć się z Wi-Fi, a następnie wyloguj się ponownie, nie stracisz połączenia i będziesz musiał to zrobić tylko raz, ponieważ komputer Mac zapamięta sieć.


2
To mi nie działa. Zainicjowałem komputer Mac przy użyciu lokalnego konta administratora, a następnie dodałem zestaw kont do używania jego hasła icloud. Po wylogowaniu się z administratora (lub po prostu przy użyciu szybkiego przełączania użytkowników) Wi-Fi rozłącza się.
Foo Bar

1

Właśnie spotkałem ten problem z komputerem MacBook Pro 2017. To także nie ma żadnego Ethernet po wyjęciu z pudełka.

To trochę problem 22, ale sposobem na rozwiązanie tego jest utworzenie konta użytkownika mobilnego, które będzie buforować poświadczenia w folderze domowym użytkownika. W takim przypadku masz dwie opcje.

  1. Pierwszy wymaga zdobycia adaptera Ethernet dla MacBooka (tak, zdaję sobie sprawę, że nie masz jednego z nich, ale dla kompletności, włączam to jako rozwiązanie, ponieważ może pasować do innych czytelników) i upewnij się, że administrator sieci ma skonfiguruj dla siebie konto użytkownika mobilnego.
  2. Po połączeniu przez Ethernet najpierw zaloguj się przy użyciu konta sieciowego. (Nie martw się, musimy to zrobić tylko przy pierwszym logowaniu).
  3. Po zalogowaniu uczyń swoje konto użytkownika kontem mobilnym, przechodząc do Preferencji systemowych> Użytkownicy i grupy. Kliknij ikonę kłódki, aby ją odblokować i wprowadzić nazwę użytkownika i hasło administratora. Następnie kliknij przycisk Utwórz obok „Konta mobilnego”, wybierz dysk, na którym chcesz lokalną kopię domowego folderu sieciowego, a następnie kliknij Utwórz.
  4. Następnie chcesz połączyć się z siecią Wi-Fi. Po udanym zalogowaniu się do Wi-Fi po raz pierwszy powinno to wystarczyć, aby zalogować się do Wi-Fi na ekranie logowania, bez konieczności każdorazowego połączenia Ethernet.

Inną opcją jest utworzenie .mobileconfigprofilu konfiguracji dla MacBooka, który umożliwia skonfigurowanie sieci Wi-Fi do używania przez MacBooka na ekranie logowania. Mamy nadzieję, że administrator sieci może ci w tym pomóc, jeśli nie masz serwera macOS, którego możesz użyć. Na przykład, używając Menedżera profili macOS Server, skonfiguruj ładunek sieciowy dla swojego MAcBook dla szkolnej sieci WiFi. (W identyfikatorze SSID rozróżniana jest wielkość liter, więc upewnij się, że wpisano go poprawnie.) Zobacz ten link, aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia i edytowania profili konfiguracyjnych.

Może być potrzebna pomoc administratora sieci, aby pomóc Ci poprawnie skonfigurować ustawienia uwierzytelniania sieciowego, jeśli korzystasz z uwierzytelniania korporacyjnego. Biorąc pod uwagę wiele zmiennych i fakt, że znamy zero na temat waszych szkół WiFi, nie można doradzić tutaj prawidłowej konfiguracji, która będzie działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.