Jak usunąć z systemu usunięte aplikacje Schematy URL OS X?


14

Niektóre aplikacje OS X rejestrują schematy adresów URL i umożliwiają użytkownikom otwieranie aplikacji bezpośrednio przez przeglądarkę, na przykład w macappstore://itunes.apple.com/us/app/unibox/id702816521?mt=12celu otwarcia adresu URL w Mac App Store.

Niedawno pobrałem RCDefault i odkryłem, że niektóre schematy adresów URL z aplikacji, które usunąłem - Steam dla komputerów Mac i Monosnap - są nadal dostępne.

Czy jest jakiś sposób na usunięcie tych aplikacji z listy? Próbowałem użyć tego polecenia poniżej, aby oddzielić wszystkie relikty schematów URL, ale wspomniane schematy URL są nadal widoczne.

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

Oto zrzut ekranu z RCDefault.

Schematy URL OS X

Odpowiedzi:


7

Jak długo czekałeś na sprawdzenie listy adresów URL? Czy zrestartowałeś się?

Po zresetowaniu bazy danych Uruchom usługi za pomocą tego polecenia, ponowne skanowanie systemu i odbudowanie bazy danych potrwa kilka minut. W tym czasie istniejąca baza danych będzie nadal używana.

I napisał na blogu na temat korzystania z tego polecenia, aby oczyścić Otwórz z menu kontekstowego, jak to często zostają uszkodzone i aplikacje lista wielokrotnie. Kiedy zresetowałem bazę danych, widziałem, że zajęło to ponad 30 minut, aż menu znów będzie poprawne.

Jeśli nadal masz zainstalowaną aplikację lub możesz ją ponownie zainstalować, możesz użyć lsregister -u PATHpolecenia, aby wyrejestrować aplikację, co spowoduje usunięcie powiązanych schematów adresów URL. Na przykład nadal mam zainstalowany TurboTax z 2011 roku, a na liście Schematy URL miał com.intuit.turbotax.2011wymieniony schemat. Za pomocą /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -u /Applications/TurboTax\ Deluxe\ 2011.apppolecenia usunął TYLKO tę zarejestrowaną aplikację z bazy danych Launch Services, więc nie musiał odbudowywać całej bazy danych. Po uruchomieniu panelu preferencji Aplikacje domyślne nie widzę już com.intuit.turbotax.2011schematu na liście


1

Myślę, że odpowiedź, której szukasz, znajduje się na wymianie stosu superużytkownika . Odpowiedź pokazuje lokalizację pliku, który rejestruje schematy URL, a nawet zawiera link do darmowego narzędzia (właściwie tego samego, którego masz zrzuty ekranu w pytaniu), jeśli wolisz nie edytować ręcznie.


0

Może również znajdować się w pliku / etc / hosts, w którym to przypadku wystarczy otworzyć plik i usunąć wiersz odnoszący się do tego adresu / adresu URL, a następnie zapisać plik;)


0

Pomyślałem, że bardzo trudno jest napisać długie polecenie, więc po prostu usuwam aplikację ~/Library/Developer/Xcode/DerivedData/i jest w porządku.


0

Napisałem to gdzie indziej, jest to coś całkowicie nieudokumentowanego, co zauważyłem, bawiąc się. Wygląda na to, że w Swift LSSetDefaultHandlerForURLScheme () weźmie „None” jako prawidłową opcję dla identyfikatora pakietu programu obsługi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.