Kontroluj Spotify za pomocą klawiszy multimediów


Odpowiedzi:


30

Jeśli korzystasz z aplikacji komputerowej Spotify, klawisze multimediów w systemie OS X działają domyślnie (czasami iTunes losowo „zachowuje” klucze: po prostu uruchom ponownie). Aby uzyskać najlepsze wyniki, nie otwieraj jednocześnie iTunes i Spotify.

Jeśli korzystasz z Spotify Web Player, możesz włączyć klawisze multimedialne za pomocą BeardedSpice , bezpłatnej aplikacji, która umożliwia sterowanie odtwarzaczami internetowymi za pomocą klawiszy multimedialnych na klawiaturze. Działa również na przykład na YouTube.


iTunes zabił, ale klawisze multimediów nie działały. Rozwiązałem przy użyciu muszki
Rampo

7
To jest odpowiedź. BeardedSpice jest niesamowity. Dziękuję Ci.
Paschalis

Działa świetnie w Yosemite (10.10.4)
Andrew Macheret

Link do BeardedSpice wygląda teraz jak spam.
Neil Monroe,

Ugh. Zmieniłem go na stronę nowego programisty w GitHub.
pietrodn

23

Jeśli nic nie pomaga zmusić Spotify do przejęcia kluczy, sprawdź, czy masz zainstalowaną Google Music w aplikacjach Chrome, ponieważ zawsze przejmuje te klucze. Usunięcie aplikacji Chrome powoduje, że klawisze multimedialne działają w Spotify.


Pytanie dotyczy spotify ....
Matteo

@Matteo lepiej?
Ogggrrr

13
To była dla mnie poprawna odpowiedź. Z jakiegoś powodu problem wydawał się pojawiać dopiero po uaktualnieniu do systemu Mac OS High Sierra.
Joshua Dwire

Nigdy bym nie zgadł, ale to dla mnie rozwiązało. Dzięki Ogggrrr!
Ryan Pfister,

To zadziałało dla mnie! Nie sądzę, że miałem Google Music per se, ale Chrome działał w tle. Opuściłem Chrome, a klawisze multimediów natychmiast zaczęły działać w Spotify. Miałem już zamkniętą aplikację MacOS Music.
Adam

5

Znalazłem tę aplikację pomocniczą: Magic Keys ; Łaskawie napisany w ogólny sposób przez twórcę odtwarzacza Gear.

iTunes nadal czasami nas zaskakuje, gdy używa się kontrolki Bluetooth, ale jest minimalna i nieinwazyjna, a poza tym działa dobrze.


1
Magiczne klucze to jedyna rzecz, która działa dla mnie. Dzięki! Zainstalowałem go z twojej odpowiedzi kilka lat temu, a potem, kiedy uaktualniłem do Mojave, został wyłączony, i zacząłem szukać rozwiązania i ponownie znalazłem twoją odpowiedź - więc sprawdziłem i na pewno po włączeniu magia wróciła.
Jim McKeeth,

Niestety to już nie działa w Mojave (10.14.3)
Jethro

1
@Jethro Najnowsza wersja działa dla mnie na Mojave 10.14.4: github.com/zsszatmari/MagicKeys/releases
Felipe Faria

4

Możesz przejść do Preferencji systemowych - Użytkownicy i grupy - Elementy logowania, a następnie wyłączyć iTune i Spotify podczas uruchamiania, uruchomić ponownie, a następnie uruchomić Spotify, który wyzwala pomocnika Spotify, aby przejąć kontrolę nad klawiszami multimediów ... Powodzenia !!!


2

Możesz pobrać Bowtie . Chociaż programiści przestali opracowywać tę aplikację, nadal można jej używać do sterowania Spotify, Rdio i iTunes za pomocą klawiszy multimediów.


Ok, Bowtie działało, ale musiałem użyć klawiszy FN + Media, ponieważ same nie działały
Rampo

1
Udaj się System Preferences » Keyboardi upewnij się, że nie używasz F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy.
sayzlim,

1

Klucze nie działały dla mnie na OSX10.10, podczas gdy normalnie działają. Uruchomiłem i zamknąłem iTunes. Następnie Spotify ponownie odpowiedziała na klawisze multimedialne. Nawet odtwarzaj / pauzuj bez uruchamiania iTunes. Może to być spowodowane tym, że poprawiłem OS X, aby przestał uruchamiać iTunes po naciśnięciu przycisku odtwarzania / pauzy (nie pamiętam na pewno).

Naciśnięcie przycisku odtwarzania / pauzy na zestawie słuchawkowym powoduje nadal uruchomienie iTunes.


1

Moim rozwiązaniem problemu Spotify było przejście do skrótów klawiaturowych w preferencjach konta oraz przypisanie klawiszy> i <w celu wykonania funkcji „Szukaj w przód” i „Szukaj w tył”. Moje klawisze multimedialne zawsze działały, aby rozpocząć i wstrzymać odtwarzanie oraz pomijać lub cofać ścieżkę, ale nie wykonałyby funkcji wyszukiwania.


1

Istnieje małe, bezpłatne narzędzie dla systemu operacyjnego o nazwie MacOS High Sierra Media Key Enabler dla iTunes i Spotify .

Proxy przekazuje kluczowe wydarzenia do iTunes lub Spotify. Możesz określić, którą aplikacją chcesz kontrolować, lub zastosować domyślne zachowanie kontrolujące działającą aplikację. Aplikacja działa na pasku menu w formie subtelnej i pięknej czarnej kropki.

To obejście jest potrzebne, ponieważ Apple w High Sierra zmieniło zachowanie klawiszy kontrolera multimediów: nie kontrolują już iTunes, kontrolują odtwarzanie wideo w Safari.


0

Jeśli iTunes nie jest uruchomiony, klawisze multimedialne będą działać. Właśnie go wypróbowałem i działa na moim komputerze Mac.


0

Odkryłem, że otwarcie Chrome uniemożliwia działanie klucza. Zamknięcie Chrome powoduje, że klucze znów działają.


0

Znalazłem naprawdę ładny chromowany dodatek : Daje mi powiadomienia i używa moich klawiszy Mac Media do sterowania odtwarzaczem internetowym Spotify.

Wszystko czego chciałem + jest dobrze utrzymywane przez deweloperów i open source hostowane na github .

Moim głównym powodem korzystania z odtwarzacza internetowego jest brak reklam.

Zablokowałem je ublockiem i tymi filtrami:

/mp3-ad/*$domain=open.spotify.com|play.spotify.com
audio-fa.scdn.co/audio/$media,domain=open.spotify.com

0

Jest ładna mała aplikacja o nazwie „Spotify Menubar” - możesz ustawić skróty klawiaturowe za pomocą jej preferencji. Działa idealnie dla mnie z Mojave.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.