Czy Time Capsule może obsługiwać Apple TV bez komputera Mac?


1

Mamy Apple TV (3. generacji) i 2 TB Time Capsule, na których wiemy już, jak przechowywać filmy. Można użyć Time Capsule i po prostu dodać filmy przechowywane na niej do biblioteki iTunes.

Jak jednak wykorzystać Apple TV do odtwarzania treści multimedialnych z Time Capsule bez konieczności uruchamiania iTunes na komputerze Mac?

Uwaga: chcemy wyeliminować pośrednika, więc sugerowanie korzystania z iTunes w innym systemie operacyjnym tak naprawdę nie odpowiada na pytanie :)

Odpowiedzi:


1

Niestety nie jest to możliwe bez pośredniego urządzenia lub jailbreaka AppleTV w celu uruchomienia xbmc. Nie jestem pewien, jakie zasady na tej stronie reklamują linki do jailbreaków, więc zostawię to do przeszukania.

Domyślnie appletv szuka udostępnionej biblioteki iTunes za pomocą starej metody reklamy sieciowej lub ostatnio metody HomeSharing.

Timecapsule może prezentować pliki przez AFP tylko wtedy, gdy dysk jest sformatowany jako HFS i SMB / CIFS, jeśli jest sformatowany jako FAT.

Korzystając z xbmc, możesz montować udziały sieciowe SMB. to znaczy. forum.firecore.com/topic/4116

Oczywiście inną metodą, ale wciąż wymagającą pośredniego urządzenia iOS, byłoby pobranie czegoś takiego jak VLC i odtwarzanie zawartości. Ale to nie spełnia twoich wymagań.


Dziękuję Ci. Chociaż są to złe wieści (i tak, omówię jailbreak z moim SO), lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. +1
0xC0000022L

AFAIK, nie możesz JB ATV3, tylko ATV2.
jimtut

Istnieje strona, która twierdzi, że jest to możliwe. To właściwie adres URL. Ale ponieważ nie przesłałem mojej aplikacji, przebieg może się różnić.
Michael Henry

0

Myślę, że musisz mieć uruchomioną instancję iTunes i zalogować się do HomeSharing z tym samym AppleID w iTunes i AppleTV.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.