Mac OS X Server 10.6.7: Wyłączyć Apache?


3

Robię programistów Rails i próbuję uruchomić Pow . Po utworzeniu odpowiedniego dowiązania symbolicznego, jeśli spróbuję przejść do idealm_web.dev/( idealm_webbędącego nazwą mojego projektu Rails), otrzymuję:

Jest wspaniały, ale w tej chwili bezużyteczny.

Powiedziano mi, że to Apache. Jak mogę to wyłączyć? Sprawdziłem w Preferencjach systemowych> Udostępnianie i nie było sposobu, aby to wyłączyć.

Odpowiedzi:


5

Jeśli jest to OS X Server (tzn. Produkt serwerowy, a nie zwykły system operacyjny dla komputerów stacjonarnych), wyłącz usługę internetową w Preferencjach serwera lub Administratorze serwera.


4

Możesz wyłączyć demona uruchamiania.

Nie jestem ekspertem, launchctlale następujące polecenie powinno działać.

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/org.apache.httpd.plist


To działało dla mnie i pozwoliło MAMPowi poprawnie funkcjonować na Mountain Lion. VPN przestał jednak działać. To może być moja wina, ale tylko aktualizacja z października 2013 r. Dla innych.
nouveau

1

Wyłącz udostępnianie sieciowe. Może być konieczne ponowne uruchomienie. Istnieją również inne sposoby, aby to zrobić. Szukaj dalej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.