Co to jest XQuartz?


10

Dużo badałem XQuartz, ale nie byłem w stanie znaleźć wielu informacji.

Dowiedziałem się, że to jakiś dostawca menedżera okien. Zastanawiałem się, czy zastąpi domyślnego dostawcę Mavericks, czy działa tylko w przypadku aplikacji, które go potrzebują? Czy mogę zepsuć wyświetlacz siatkówki? Zainstalowałem go i usunąłem, a moja zmienna $ DISPLAY jest pusta. Kiedy odbieram echo $ DISPLAY, zwracam pustą linię, czy to normalne?

Odpowiedzi:


11

XQuartz jest kontynuacją przestarzałej aplikacji Apple X11.app, która była częścią OS X:

X11 nie jest już dołączony do OS X, ale biblioteki X11 serwera i klienta dla OS X są dostępne w projekcie XQuartz: http://xquartz.macosforge.org . Powinieneś użyć najnowszej dostępnej wersji XQuartz.

Źródło: About X11 for Mac - Wsparcie Apple

X11 to bardzo stary system okienkowy dla Uniksa, który nie jest wymagany do prawie wszystkiego, co zrobisz na komputerze Mac. Jedynym powszechnym zastosowaniem X11, do którego go używam, jest Wine, która pozwala na uruchamianie oprogramowania Windows na komputerze Mac.

XQuartz jest bardzo podobny do X11, ale jest „wysiłkiem społeczności na rzecz dalszego rozwoju” X11:

Apple stworzył projekt XQuartz jako wysiłek społeczności, aby dalej rozwijać i wspierać X11 na OS X. Projekt XQuartz był pierwotnie oparty na wersji X11 zawartej w Mac OS X 10.5. Wprowadzono wiele wydań XQuartz z poprawkami, wsparciem dla nowych funkcji OS X i dodatkowymi udoskonaleniami do X11. Apple jest współtwórcą projektu XQuartz i starał się, aby X11 działał zgodnie z oczekiwaniami w OS X z najnowszymi dostępnymi wersjami XQuartz.

XQuartz nie „psuje” wyświetlacza Retina. Nie zastępuje żadnego zarządzania oknami w OS X. $ DISPLAY jest używany tylko z XQuartz i, o ile mi wiadomo.


0

Używam XQuartz do wyświetlania okien terminali z mojego malinowego pi na moim komputerze Mac. Nie sądzę, że mam dogłębne zrozumienie tego, co to jest, a czytanie innych sposobów, w których to jest opisane, sprawia, że ​​czuję się trochę bardziej zdezorientowany własnym rozumieniem. Po prostu wykonuję dużo pracy zdalnej na moim pi, a kiedy ssh in jestem zmuszony używać edytorów terminali, takich jak nano, a kiedy robię całą api backend na pi, jest to denerwujące, więc używam xquartz do wyświetlania okien edytora w w ten sposób. Myślę, że to tylko mechanizm wyświetlania okna ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.