Czy sprzedawca może zablokować / usunąć mój używany komputer Mac za pomocą Find My Mac?


18

Niedawno kupiłem MacBooka. Jest to model, który obsługuje najnowszy system operacyjny Apple (obecnie 10.9), co oznacza, że ​​obsługuje także Find My Mac i tym podobne.

Chciałbym wiedzieć, co powinienem zrobić, aby osoba, od której kupiłem system, nie mogła nagle zablokować go kodem PIN. (Widziałem kilka przypadków tego zdarzenia, w których sprzedawcy próbują odkupić kupującego za więcej pieniędzy).

Oto, co wiem o Znajdź mój komputer Mac i moje własne domysły dotyczące rozwiązania - każda informacja zwrotna / rada jest mile widziana. Nie chcę stać się ofiarą zamknięcia systemu, który kupiłem, ponieważ sprzedawca chce zarobić więcej pieniędzy lub coś w tym stylu. I tak nie dbam o FMM, więc po prostu chcę go mieć, a jego funkcje są wyłączone przez cały czas.

Znajdź mój komputer Mac robi to, co jest napisane na puszce, znajduje komputer Mac! Zapewnia również opcje blokowania i zdalnego czyszczenia systemu - to wszystko, co wiem o tym.

Oto moje najlepsze rozwiązanie polegające na wyłączeniu FMM i uniemożliwieniu kupionej osobie śledzenia i blokowania systemu:

  • Wyczyść dysk całkowicie w innym systemie, bez odzyskiwania HD, nic. Całkowite wyczyszczenie.

    Moim zdaniem spowoduje to usunięcie wszystkich danych iCloud od poprzednich użytkowników i zapobiegnie śledzeniu / blokowaniu systemu po ponownej instalacji systemu operacyjnego i wykorzystaniu moich własnych danych iCloud. Zap PRAM może być również wykonany jako środek ostrożności (widziałem, że wspomniano to tylko wtedy, gdy poprzednie dane użytkownika są tam również przechowywane).

  • Po ponownej instalacji systemu operacyjnego nie włączaj usług lokalizacyjnych i funkcji Znajdź mój komputer Mac. i / lub usuń Recovery HD. Najwyraźniej jest to wymagane, aby FMM i tak działał, a ja mogę sobie poradzić z posiadaniem zewnętrznego instalatora USB do odzyskania.

Czy to wystarczy, aby sprzedawca nie mógł śledzić i blokować systemu?


Problem z iCloud polega na tym, że zezwala na maksymalnie 3 użytkowników na URZĄDZENIE. Nie na właściciela komputera. Nawet jeśli poprzedni właściciel anuluje swoje konto iCould, może upłynąć do 90 dni, zanim stanie się ono dostępne.
Ruskes,

1
@Buscar Nie jestem pewien, czy rozumiem, co mówisz - możesz zalogować się tylko na 3 kontach iCloud? To nieprawda; masz na myśli tworzenie kont iCloud?
grg

Odpowiedzi:


26

Mogę potwierdzić (z drugiej ręki złe doświadczenia i testy z pierwszej ręki), że całkowite usunięcie dysku i czysta ponowna instalacja nie wyłącza Find My Mac. Musisz także:

  • Zresetuj PRAM Maca (inaczej ustawienia oprogramowania układowego NVRAM). Możesz to zrobić, przytrzymując Command- Option- P- Rpodczas uruchamiania i przytrzymując je, aż komputer uruchomi się ponownie i zadzwoni trzy razy (tak naprawdę jest resetowany przez drugi dzwonek , ale trzy są tradycyjne).

  • Skonfiguruj FMM na swoim koncie iCloud. Ponieważ komputer Mac może być FFM tylko z jednym kontem iCloud, zastąpi to każdą poprzednią konfigurację.


Mac w końcu przybył, dziękuję Gordonowi za informacje, podążyłem za tobą zgodnie z instrukcją i wydaje się, że do tej pory wszystko szło dobrze: D
Billy Bryce

9

I tak zrobiłbym pełne czyszczenie na każdym nowym komputerze, który kupiłem, niezależnie od iCloud.

Niezależnie od tego -

Przed zakupem chciałbym, aby był włączony i działał. Następnie pozwól sprzedawcy przejść do preferencji iCloud i wyłącz wszystko, a następnie wyloguj się z iCloud na komputerze.

Zasadniczo poproś, aby postępowali zgodnie z tym: http://support.apple.com/kb/HT201065?viewlocale=en_US&locale=en_US

Pamiętaj, że działa to w obie strony - jeśli nadal działa na iCloud, możesz potencjalnie pobrać ich wiadomości, e-maile, zdjęcia itp., Więc w ich interesie jest całkowite wyłączenie iCloud.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.