Jak wyłączyć autokorekty Mac OS X, ale nadal wyświetlać sugestie pisowni?


10

Z zadowoleniem przyjmuję propozycje pisowni wyskakujących okienek, ale nie podoba mi się zastępowanie tekstu przez system operacyjny podczas pisania bez mojego prawdziwego potwierdzenia.

Wiem, że oba zachowania można włączać / System Prefs > Keyboard > Textwyłączać razem jako jedną opcję , ale czy ktokolwiek znałby sposób na wyłączenie autokorekty, pozostawiając nietknięte sugestie w stylu podpowiedzi… może przez Terminal? Dziękuję Ci.

Mac OS X 9.4 (Mavericks)

Odpowiedzi:


1

Kiedy pojawia się sugestia, a słowo jest podkreślone na niebiesko, kliknij je prawym przyciskiem myszy, przejdź do Spelling and Grammari odznacz Correct Spelling Automatically.


Zamknij, ale działa to tylko dla poszczególnych aplikacji. Chcę zmiany w całym systemie.
jtheletter

0

myślę, że musisz zatrzymać przewidywanie słów na iPhonie lub iPadzie.

Musisz więc wybrać poniższe ustawienia,

  1. Przejdź do aplikacji Ustawienia.
  2. Następnie dotknij opcji ogólnej.
  3. Następnie wyłącz opcję przewidywania. (wyłącz przełącznik).

Przepraszamy, oznaczyłem to tagiem w systemie Mac OS X. Zmienię moje pytanie, aby było bardziej jasne.
jtheletter

jaka jest twoja wersja systemu operacyjnego? z miejsca, w którym
stoisz

Mavericks (zaktualizuję pytanie powyżej). Autokorekta występuje we wszystkich aplikacjach (dotyczy całego systemu, jest częścią systemu operacyjnego).
jtheletter

0

Nie znalazłem też rozwiązania, ale jako prymitywne obejście można użyć czegoś takiego jak popclip, który również zapewnia korektę


0

Jest inne prymitywne obejście, którego używam - kliknięcie prawym przyciskiem, Pisownia i gramatyka, Pokaż pisownię i gramatykę. Wszystkie sugestie będą dostępne. Jest to lepsze niż wyskakujące okienka, jeśli nie potrzebujesz zbyt często sugestii.


0

Próbowałem przejść do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Tekst (odznacz) „Popraw poprawną pisownię automatycznie”

Wygląda na to, że zadziałało (do tej pory) - wciąż mam opcję poprawiania bez automatycznego korygowania (lub autokorekty do słowa, które nie było prawdziwym słowem), przynajmniej w moich e-mailach, co było moim największym problemem.


Jak powiedziano w moim pytaniu, oba zachowania (autokorekta i sugestie pisowni) są wyłączone przez odznaczenie tego pola wyboru.
jtheletter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.