Co może spowodować, że przełączanie zadań Command-Tab „utknie”?


9

Kiedy I Command-Tab do przełączania zadań (zarówno w Mavericks, jak i Yosemite), czasami (może w 60% przypadków) przełącznik zadań zachowuje się tak, jakby przycisk Tab był wciśnięty. Oznacza to, że wybór przełącznika zadań pojawi się po prawej stronie ikony. Po najechaniu myszką na ikony aplikacji kursor będzie ciągle przesuwał się w prawo.

Wątpię, czy jest to zablokowany klawisz Tab, ponieważ używam klawisza Tab przez cały czas podczas kodowania, poruszania się po kontrolkach Cocoa itp. ... nigdy nie mam problemu z ciągłym wprowadzaniem Tab. Dzieje się tak tylko na karcie Command.

Jakieś pomysły?


Przykro mi, że nie mogę zaoferować żadnej pomocy, ale chcę poinformować, że nie jesteś sam z tym problemem. Miałem go również z kilkoma wersjami systemu operacyjnego i różnymi komputerami Mac.
Lukas Spieß

Miałem tego problemu ton ostatnio, uważam, że to nowe lub znacznie przesadzone w Yosemite. Niezwykle denerwujące.
colemanm

ten sam problem tutaj ... Mam go już od dłuższego czasu i jest to naprawdę denerwujące. Początkowo myślałem, że mam zepsutą klawiaturę Bluetooth, ale nawet klawiatura USB ma te same problemy.
Marco Pashkov

Mam też ten problem. Macbook Pro z połowy 2010 roku. Bardzo irytujące.
Joe Czucha

Mam to. Spróbuj wyłączyć specjalne funkcje Cmd + Tab BetterTouchTool? Chodzi o to, że używam do tego wystarczająco powiązań touchpada, że ​​nie mogę się poddać i poradzić sobie z problemem, gdy go otrzymam. Innym pomysłem (który nie jest wyłączny w tym przypadku) jest to, że powoduje to wyścig, w którym gubi się zdarzenie zwolnienia klawisza tab. Zakładka Mashing zwykle zwróci kontrolę ...
Steven Lu

Odpowiedzi:


1

Właśnie miałem ten sam problem.

Okazuje się, że mam mysz w torbie i nadal jest podłączona do klucza Bluetooth na maszynie. Zasadniczo jest to mysz.

Gdy tylko odłączyłem mysz, problem zniknął.


Jest to możliwa przyczyna, ale zdecydowanie nie jedyna.
octern

0

Próbujesz zebrać więcej informacji: Czy wyświetlasz wiele monitorów? Czy masz jakieś poprawki, takie jak Witch lub Secrets, które mogą modyfikować domyślne zachowanie?

Dla tego, co jest warte mojego 13-MBowego MBAir z uruchomionym Yosemite, zatrzymuje się przy prawej ikonie, kiedy trzymam Tab Command. Command-`(gdy uruchomiony jest przełącznik) zatrzymuje się z lewej strony.


Zdarza mi się to często, zarówno na monitorze zewnętrznym z klawiaturą USB, jak i bez monitora lub klawiatury. Nie ma dostosowań, które oczywiście by na to wpłynęły, a zachowanie jest sporadyczne.
octern
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.