Jak połączyć aplikację Poczta iOS z Gmailem za pomocą weryfikacji dwuetapowej


26

Jest to problem, z którym spotykam się za każdym razem, gdy modyfikuję ustawienia weryfikacji dwuetapowej w Gmailu lub konfiguruję nowy telefon. Zadałem to pytanie Google wystarczająco dużo razy. Teraz myślę, że mam kwalifikacje, by zadać to sobie.

Jeśli skonfigurowałeś Gmaila jako domyślne konto aplikacji Poczta i używasz weryfikacji dwuetapowej , Poczta nie będzie działać, jeśli nie skonfigurujesz prawidłowo urządzenia (a możesz nawet nie wiedzieć, że nie działa, jeśli „ ponownie używaj aplikacji Gmail jako głównej aplikacji poczty, dopóki nie spróbujesz udostępnić przez e-mail czegoś w innej aplikacji i nie zauważysz, że nigdy nie zostanie wysłana).

Wydaje się, że nie ma prostej, przyjaznej dla użytkownika odpowiedzi na ten problem, więc po napotkaniu tego problemu i rozwiązaniu go ponownie pomyślałem, że wypiszę instrukcje dla innych.

Odpowiedzi:


25

Masz już skonfigurowaną weryfikację dwuetapową w Gmailu ...

(Jeśli nie, to teraz jest chyba dobry moment, aby to zrobić.)

Ale teraz, gdy masz włączoną funkcję 2-etapową, nie możesz używać starego hasła Gmaila do synchronizowania aplikacji Poczta iOS z Gmailem. Musisz zalogować się do Gmaila na telefonie przy użyciu specjalnego hasła do aplikacji, które można znaleźć, logując się do Google na stronie ustawień dwuetapowych:

https://accounts.google.com/SmsAuthConfig

Następnie kliknij kartę „Hasła aplikacji” , a następnie przycisk „Zarządzaj hasłami aplikacji” .

W tym momencie możesz zobaczyć, że już skonfigurowałeś hasło aplikacji dla swojego urządzenia, ale jeśli niedawno ponownie skonfigurowałeś ustawienia dwuetapowe lub aktywowałeś nowy telefon, musisz „Odwołać” dostęp i ustawić nowe hasło do aplikacji.

Skonfiguruj nowe hasło do aplikacji Mail, wybierając „Mail” na moim „iPhone” (lub innym urządzeniu z iOS) z menu i kliknij „Generuj”.

Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi przez Google:

  1. Otwórz „Ustawienia” na swoim iPhonie.
  2. Wybierz „Poczta, kontakty, inne”.
  3. Wybierz swoje konto Google z listy dostępnych kont.
  4. Edytuj informacje o koncie i zamień hasło na 16-znakowe hasło pokazane poniżej.

To takie proste.


Bingo To właśnie robię, aby skonfigurować YouTube na moich urządzeniach Rokus, Apple TV i iOS.
Patrick McMahon,

W iOS v9.1 na ekranie Ustawienia / Kontakty poczty-kalendarze / Gmail / Konto nie ma pola hasła do konta Gmail. Więc po skonfigurowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego, jak zmienić hasło? Musisz przekonać go, aby otworzył własny ekran (stronę internetową), który akceptuje twoją nazwę użytkownika Gmaila i hasło Gmaila (NIE wygenerowane hasło aplikacji), następnie wysyła SMS-a z kodem i wymaga wprowadzenia go, a następnie buforuje niektóre dane uwierzytelniające. Przepraszam, że to trochę niejasne, działało dla mnie dzisiaj, ale nie rejestrowałem każdego kroku.
chrisinmtown,

1
Wygląda na to, że proces generowania hasła specyficznego dla aplikacji został zmieniony. Kroki są opisane tutaj: lifewire.com/…
CodeNaked

Odnośnik, do którego się odwołujemy, nie trafia już we właściwe miejsce do generowania haseł do aplikacji, ale ta odpowiedź poprowadziła mnie właściwą drogą. Dzięki.
Art Geigel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.