Luka na dole zmaksymalizowanych okien


22

Jak mogę pozbyć się luki u dołu ekranu, gdy zmaksymalizuję okno? Luka jest prawie niezauważalna, ale u dołu zmaksymalizowanego okna kilka pikseli nie jest wypełnionych, widać pulpit. Jeśli przejdę do trybu pełnoekranowego z oknem, wypełnia się 5–10 pikseli.

Moja wersja systemu operacyjnego to OS X 10.9 Mavericks

zmaksymalizowane okno

Aby lepiej zobaczyć problem, powiększyłem część u dołu:

wybór


Przez lata doprowadzało mnie to do szaleństwa, ale wydaje się, że zostało to naprawione w MacOS 10.13.x (High Sierra). Brawo! Czy ktoś może potwierdzić?
BlueC

Odpowiedzi:


9

Te 5 pikseli jest powiązanych z Dockiem. Zamiast tego możesz ustawić dok po lewej lub prawej stronie, ale szczelina pozostaje po stronie Doku. Myślę, że jest to coś dość niskiego w Docku, ponieważ menedżery okien (takie jak Spectacle ) zmaksymalizują okna i nie wykorzystają luki.

Moje 0,02 USD: Jeśli masz dużo nieruchomości na ekranie, tak jak to wygląda, mówię, że zmniejszam niektóre okna do bardziej odpowiedniego rozmiaru i / lub okien pełnoekranowych zamiast je maksymalizować.


2
Nie możesz sam rozszerzyć okna do rzeczywistego dołu ekranu, jeśli Dock znajduje się na dole (10.9 i 10.10). W jakiej wersji OS X używasz? +1 za resztę odpowiedzi
grg

@GeorgeGarside Oh strzelaj, masz rację.
Dillon

1
Używam BetterSnapTool do lepszego organizowania okien. To wciąż nie pozwala mi na użycie tych 5 pikseli - tak, to ma coś wspólnego z Dockiem.
Mirco Widmer,

1
Jedynym sposobem na zrobienie tego samemu jest przesunięcie okna w dół o 5 pikseli, a następnie zmiana rozmiaru górnej krawędzi o 5 pikseli
0942v8653,

1
@Patience: Właściwie… trochę pracuję nad menedżerami okien, a obecnie nie ma sposobu, aby to zrobić za pomocą interfejsu API, który daje Apple. Wszystko, co możesz zrobić, to ustawić pozycję i rozmiar lewego górnego rogu, podobnie jak wtedy, gdy możesz zmienić rozmiar tylko w prawym dolnym rogu. Aby zobaczyć opisy, patrz strona 20 tego dokumentu . Interfejs API dostępności to prawdziwy problem w pracy.
0942v8653,

6

Przeciągnij całe okno w dół, aż zasłoni lukę. Następnie zmień rozmiar okna u góry, aby wypełnić lukę pozostawioną u góry ekranu. Więc nie masz żadnych luk.


3
Świetna sugestia. Niestety tak się nie stanie po ponownym otwarciu dokumentu.
Skeleton Bow

I to nie działa dla mnie na macOS Sierra 10.12.4.
Emile Bergeron

Działa dla mnie na macOS Sierra 10.12.6
Skeleton Bow

zadziałało dla mnie!
incandescentman

4

Natknąłem się na kilka sposobów obejścia lub całkowitego rozwiązania tego:

1) Zminimalizuj efekty za pomocą następujących ustawień w System Preferences > Dock:

 • Automatycznie ukryj i pokaż Dock
 • Pozycja na ekranie: w prawo (lub w lewo)

Jeśli chcesz to osiągnąć za pomocą skryptu, byłoby to:

 • defaults write com.apple.dock autohide -bool true
 • defaults write com.apple.Dock orientation -string right

To sprawia, że ​​okna mojego głównego monitora są naprawdę zmaksymalizowane, kiedy mam alt+shift+clickzielony przycisk okna. Okna na moim drugim monitorze nadal mają lukę, ale jest znacznie mniej zauważalna z boku okna niż na dole i i tak nie patrzę na ten monitor tak często, jak mój główny.

2) Całkowicie zastąp lukę Docka za pomocą BetterTouchTool lub BetterSnapTool . Nie próbowałem tego osobiście, ale przeczytałem kilka stron, które twierdzą, że rozwiązały ten problem ( na przykład ).


2

Zmień tapetę pulpitu na czarną, aby jej nie zauważyć; lub dodaj czarną linię 5 pikseli na dole preferowanej tapety.


1
są okna z białymi krawędziami;)
Srneczek 27.04.16

2

Właściwie zhakowałem system ... na podstawie niektórych innych odpowiedzi.

Możesz tymczasowo przesunąć okno dokowane po lewej stronie, rozwinąć okno, a następnie przenieść okno dokowane z powrotem na dół. Okno pozostanie wtedy.

Pamiętaj też, że ten paskudny „błąd” wcale nie ma wpływu na Chrome. W moim przypadku tylko Emacs jest.

EDYCJA : Do głośnego płaczu; kiedy wciśniesz ALT-TAB efekt zniknie.


2
Mało tego, gdy zamkniesz aplikację i otworzysz ją ponownie, wróci do swojego oryginalnego rozmiaru;)
Skeleton Bow

1

Możesz użyć programu takiego jak GeekTool lub Übersicht, aby dodać czarny pasek na dole ekranu. W ten sposób możesz zasadniczo zmniejszyć odstęp, szczególnie jeśli tapeta się wyróżnia.


1

Zrobiłem AppleScript, aby to osiągnąć. Niestety po wywołaniu AppleScript zauważysz, że między paskiem menu a oknem jest luka - musisz ręcznie zmienić rozmiar okna w górę, aby je usunąć (nie klikaj dwukrotnie, w przeciwnym razie luka dokowania wróci ). Jednak po tych dwóch krokach nie będzie przerwy między dokami - dokładnie tak, jak tego chciałeś.

on run

  tell application "System Events"
    set FrontMostApp to name of first item of (processes whose frontmost is true)
  end tell

  tell application FrontMostApp
    activate
    set bounds of front window to {0, 26, 1280, 800}
  end tell

end run

Jeszcze jedno - jest przeznaczone dla 13-calowych MacBooków z podstawową rozdzielczością ekranu 1280 x 800. Może być konieczna zmiana tych granic w zależności od modelu komputera Mac.

Ważne: użyj własnej rozdzielczości, jeśli rozdzielczość nie jest całkowitą wielokrotnością 1280 x 800.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.