Zatrzymaj otwieranie Image Capture po podłączeniu nowego urządzenia


19

Ok, wiem, jak wyłączyć otwieranie Image Capture dla określonego urządzenia, ale jestem programistą iOS i pracuję z wieloma urządzeniami. Czy istnieje sposób, aby powstrzymać tę rumianą aplikację przed uruchomieniem przy pierwszym podłączeniu nowego urządzenia? To poważne naruszenie prywatności, kiedy podłączam czyjś telefon i od razu widzę jego zdjęcia naklejone na moim ekranie, aby świat mógł je zobaczyć!


Główne odpowiedzi na to pytanie można znaleźć na stronie apple.stackexchange.com/questions/188212/…
bmike

Odpowiedzi:


3

Jednym z rozwiązań może być użycie kamer z Flexibits.

Zainstaluj to okienko preferencji i ustaw „Po podłączeniu nowych kamer” na „Nie rób nic” i powinno to uniemożliwić komputerowi Mac automatyczne otwieranie Image Capture po podłączeniu nowego urządzenia.

Zauważ, że Flexibits już go nie aktualizują i nawet nie oferują go na swojej stronie internetowej, ale w ograniczonych testach, które udało mi się to zrobić, nadal działa. Ponadto, ponieważ nie jest już aktualizowany, jest to 32-bitowe okienko preferencji, więc pojawi się komunikat „Aby użyć ... okienka preferencji, Preferencje systemowe muszą się całkiem otworzyć i ponownie otworzyć”. kiedy go otworzysz. Musisz go jednak otworzyć tylko raz, aby ustawić opcję „Po podłączeniu nowych kamer:”.


Dziękuję za odpowiedź. Wypróbowałem to i oznaczy to jako odpowiedź, jeśli zadziała.
devios1,

24

W rzeczywistości najlepszym sposobem jest:

Po otwarciu programu Image Capture kliknij urządzenie na liście, a następnie: Lewy dolny róg aplikacji, mały trójkąt. Tam: przełącz na „brak aplikacji”.

Gotowy


To część „jak tylko się otworzy”, której staram się unikać.
devios1

zrób to raz - i nigdy więcej tego nie zobaczę :)
odśwież

2
Czy ktokolwiek z was przeczytał pytanie? Geesh.
devios1

wydaje się, że ta odpowiedź już nie działa na el Cap. Rozpocznie się przechwytywanie obrazu, ale nie należy montować telefonu ...
sas08,

Chciałem głosować za tym, ponieważ to nie odpowiada na pytanie. Jednak obawiam się, że nie można wyłączyć otwierania Image Capture dla wszystkich urządzeń. Jedynym sposobem, który wydaje się działać, jest ustawienie pref. dla każdego pojedynczego urządzenia lub karty pamięci, jak opisano tutaj.
mivk 31.01.16

2

Musisz otworzyć iPhoto, przejść do Preferencji iPhoto, a następnie Connecting camera opens:wybrać No Application.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jedynym minusem będzie to, że dotyczy to wszystkich urządzeń i jeśli chcesz pobierać zdjęcia za pomocą Image Capture, musisz otworzyć je ręcznie, co można łatwo zrobić z Spotlight.
JoshT,

1
Niestety, nie mam iPhoto ani go nie chcę.
devios1

1
Słyszę cię. Nie używam tego sam. Przyzwyczajony do, ale już nie. Inną opcją jest wyłączenie go na jednostkę podczas przechwytywania obrazu. W lewym dolnym rogu programu znajduje się przycisk. Mam nadzieję, że to pomoże.
JoshT,

2

Możesz także zmienić uprawnienia i usunąć wszelkie prawa dostępu do pakietu aplikacji / folderu. Użyłem tego również w iTunes, aby zapobiec uruchomieniu go po naciśnięciu przycisku odtwarzania i braku otwartego Spotify.

To tak proste, jak użycie chmod z terminala

sudo chmod 000 /Applications/Image\ Capture.app

lub kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, otwierając okno informacyjne, przewijając do dołu widoku i tam je zmieniając.

Więcej informacji na temat chmod: http://www.chriswrites.com/how-to-change-file-permissions-using-the-terminal/


W ten sposób nie możesz już otwierać aplikacji nawet przy użyciu Launchera! :(
madlymad

Prawdziwe. Ale możesz użyć Alfreda lub stworzyć skrypt Apple itp., Aby przełączyć ustawienie. Pomyśl o tym jak o bezpieczeństwie :)
Lohardt

1

Wygląda na to, że działa w OS X 10.9.5:

defaults -currentHost write com.apple.ImageCapture2 HotPlugActionPath ''

Nie jestem pewien, czy -currentHostjest to naprawdę potrzebne, czy też działałoby bez niego.

Co też próbowałem, co wydaje się działać dla niektórych, ale nie dla mnie:

defaults -currentHost write com.apple.ImageCapture disableHotPlug -bool YES

Może zależy to od wersji systemu operacyjnego.


Opcja currentHost nie była wymagana, ale teraz jest. Prawdopodobnie jest to bezpieczne wszędzie, aby nie zgłaszać błędu podczas wydawania polecenia.
bmike

0

Tak, usunięcie aplikacji rzeczywiście działa. Więc trzeba, żeby było dobrze.

Jednak zmieniłem nazwę szkodliwej aplikacji na „Image Capture.disabled”, aby rozwiązać problem.


1
Ten „hack” całkowicie usuwa aplikację Image Capture z komputera użytkownika. Zdecydowanie nie najlepsza odpowiedź - bardziej jak cięcie i nagrywanie.
IconDaemon

tak, zmiana nazwy jest lepszą ścieżką.
dwightk

-1

Możesz całkowicie usunąć Image Capture za pomocą polecenia Terminal

sudo rm -rf /Applications/Image\ Capture.app/

1
Chociaż rzeczywiście zatrzymałoby to otwieranie programu Image Capture (ponieważ spowodowałoby to usunięcie programu), często niebezpieczne jest usuwanie plików systemowych. Ten program jest częścią systemu operacyjnego, a jego usunięcie może uszkodzić inne składniki systemu, które oczekują jego obecności.
Daniel

@Daniel To czysto spekulacyjne. Użyłem wielu maszyn OSX z usuniętymi plikami i nie miałem problemu (i to czysto eksperymentalne).
Joseph Lennox,

To wspaniale. To, co mówię, i tak jest hipotetyczne, polega na tym, że każda przyszła aktualizacja systemu może polegać na tym, że tam jest. Cieszę się, że do tej pory nie sprawił Ci żadnych problemów.
Daniel

Teoretycznie aktualizacje systemu mogą się spodziewać, że tak się stanie, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​przynajmniej w przypadku głównych aktualizacji wersji po prostu zastępują zdjęcia i iTunes nawet po ich usunięciu. Więc idę i usuwam je ponownie. Jak dotąd żadnych problemów!
OBerm

1
To wspaniale, że do tej pory nie miałeś problemów. Nie oznacza to jednak, że większość użytkowników nie będzie mieć problemów z tym rozwiązaniem w przyszłości, zwłaszcza gdy będą potrzebować programu Image Capture w przyszłości. Jeśli naprawdę chcesz zaoferować to rozwiązanie, poleciłbym coś odwracalnego, takiego jak sudo mv '/Applications/Image Capture.app' '/Applications/Image Capture.app.disabled'lub sudo chmod a-x '/Applications/Image Capture.app/Contents/MacOS/Image Capture'.
ciekawe,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.