Macbook Pro Retina 2014 - Szybki powrót ze stanu uśpienia - Czarny ekran z kursorem przed oknem logowania


10

Właśnie dostałem MBPr. Kiedy wyświetlacz się wyłącza, na przykład idzie spać i szybko nacisnąłem klawisz, aby go obudzić. Pokazuje czarny ekran z kursorem przez około 15-20 sekund, zanim pojawi się ekran logowania. Tylko jeśli zrobię to natychmiast po wyłączeniu ekranu. Jeśli zostawię to na jakiś czas, natychmiast wraca ...

Nie stanowi to problemu, gdy nie loguję się ponownie i nie wyświetlam ekranu po wyświetleniu monitu logowania.

Próbowałem także całkowicie wyłączyć ekran logowania po wygaszaczu ekranu / opcji uśpienia i przejście z czerni na pulpit nadal trwa trochę.

Jest to problem, jeśli mam podłączony monitor zewnętrzny lub nie podłączono żadnych wyświetlaczy. To naprawdę denerwujące, ponieważ chcę go powstrzymać od spania, ponieważ czytam czy coś.

Czy to normalne? Jak mogę rozwiązać problem?


Ja również mam bardzo podobny problem, za każdym razem, gdy ekran się wyłącza i szybko dotykam klawisza, aby go przywrócić, wraca do czarnego ekranu + kursor na ~ 5-10 sekund. Nie korzystam z wielu monitorów ani nie korzystam ze Spotify. Właśnie kupiłem komputer i robi to od 1. dnia
fpsColton

Natknąłem się na ten sam problem na Yosemite. Dla mnie był to Adobe Creative Cloud na pasku narzędzi. Zabicie tego procesu rozwiązało mój problem.
fortuna

Nie odpowiadam na pytanie, ale poszukaj aplikacji o nazwie Kofeina. Umieszcza małą ikonę na pasku menu, którą można kliknąć, aby utrzymać ekran w stanie czuwania przez x minut.
miken32,

Mnie doświadcza tego od pierwszego dnia (siatkówka w połowie 2014 r., Mavericks do Yosemite). Znalazłem przyczynę tutaj: forums.macrumors.com/threads/… To błąd w wygaszaczu ekranu wiadomości bez wiadomości. Mówię, że to błąd, ponieważ budzimy komputer, więc wtf w ogóle uruchamia się wygaszacz ekranu !? I nie uruchamia się (pokazane jest logowanie), jeśli jest ustawiony na coś innego niż Wiadomość.
tishma,

Odpowiedzi:


1

Okazuje się, że w tym przypadku przyczyną jest Spotify. Wygląda na to, że jest to błąd w aplikacji Spotify. Jednak nie opublikowano żadnej poprawki. Jeśli masz uruchomiony spotify, zabij go i sprawdź, czy nadal występuje ten problem.

Jeśli nie używasz Spotify, przejdź przez proces eliminacji. Zacznij od zabicia wszystkiego, co działa (procesy / zadania w tle / zasobnik), a następnie spraw, by laptop śpi i wraca.

Następnie uruchom kolejno procesy / zadania w tle / zasobnik i pozwól komputerowi spać (zmień go na 1 minutę lub coś do przetestowania), a następnie sprawdź, czy wszystko wróci. Kontynuuj, dopóki nie będzie to wina procesu.


Mam ten sam problem, ale nie mam Spotify. Wszelkie inne pomysły byłyby mile widziane.

Tu też nie ma spotify. Ktoś z inną sugestią?
Birowsky

Nie mam też spotify ...
Pier

Przejdź przez proces eliminacji zabij wszystko, co działa, upewnij się, że działa, następnie uruchom procesy jeden po drugim i pozwól komputerowi spać (zmień go na 1 minutę lub coś do przetestowania), a następnie sprawdź, czy wszystko wróci.
NightWolf

Yosemite powinien być dostępny za około tydzień, co również może rozwiązać ten problem.
NightWolf,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.