Macbook Pro Mid 2010 NVIDIA GeForce GT 330M losowa usterka wyświetlana podczas przewijania, pisania lub oglądania filmów


10

Mam MacBooka Pro pod koniec 2010 roku (teraz mam 4 lata), używam go codziennie i występuje problem graficzny, w którym litery w przeglądarce stają się rozmyte i zepsute, cały czas dzieje się coś dziwnego.

Problem

Ilekroć przewijam stronę lub piszę treść na wejściu, używanie Google Chrome liter staje się takie (kliknij na obrazek, aby zrozumieć, co się stanie).

glitchy macbook pro grafika z połowy 2010 roku na Google Chrome

Jest to bardzo niepokojące podczas czytania.

Co próbowałem

Innych przeglądarkach

Działają nieco lepiej

Próbowałem w przeglądarce Opera i Safari i tak się nie dzieje (przynajmniej nie zdarzało się tak często jak Chrome). Od jakiegoś czasu korzystam z Firefoxa , poszedłem lepiej, ale odtwarzanie filmów w FireFoksie również ma tę wadę . Przeszedłem na Firefox Developer Edition i nie mogę powiedzieć, kiedy po raz ostatni wystąpił problem (zobacz koniec pytania i odpowiedzi, może również pomóc).

Wyłączanie wtyczek

Nie. Stworzyłem nowego użytkownika chrome (bez zainstalowanej wtyczki), nadal miga.

Ponowna instalacja Chrome

Nie. Próbowałem to wiele razy, nadal tak samo.

Wypróbowanie innych wersji Chrome

Nie. Myślałem, że działa dobrze, użyłem go przez 30 minut, robi to samo ponownie.

chromowanie kanarek usterki

Dodatkowe informacje

Obecnie pracuję, Yosemiteale robi to od dłuższego czasu.

Hardware Overview:

 Model Name:  MacBook Pro
 Model Identifier: MacBookPro6,1
 Processor Name:  Intel Core i7
 Processor Speed: 2.66 GHz
 Number of Processors: 1
 Total Number of Cores:  2
 L2 Cache (per Core): 256 KB
 L3 Cache: 4 MB
 Memory:  8 GB
 Processor Interconnect Speed: 4.8 GT/s
 Boot ROM Version: MBP61.0057.B0F
 SMC Version (system): 1.57f17
 Serial Number (system):  ***
 Hardware UUID:  ***
 Sudden Motion Sensor:
 State:  Enabled

Intel HD Graphics:

 Chipset Model: Intel HD Graphics
 Type: GPU
 Bus: Built-In
 VRAM (Total): 288 MB
 VRAM (Dynamic, Max): 10
 Vendor: Intel (0x8086)
 Device ID: 0x0046
 Revision ID: 0x0018
 gMux Version: 1.9.22

NVIDIA GeForce GT 330M:

 Chipset Model: NVIDIA GeForce GT 330M
 Type: GPU
 Bus: PCIe
 PCIe Lane Width: x16
 VRAM (Total): 512 MB
 Vendor: NVIDIA (0x10de)
 Device ID: 0x0a29
 Revision ID: 0x00a2
 ROM Revision: 3560
 gMux Version: 1.9.22
 Displays:
Color LCD:
 Display Type: LCD
 Resolution: 1600 x 1000
 Pixel Depth: 32-Bit Color (ARGB8888)
 Main Display: Yes
 Mirror: Off
 Online: Yes
 Built-In: Yes

Rzeczy, które wydawały się pomagać

Są one pobierane z poniższych odpowiedzi (dzięki!), Przeczytaj je, aby uzyskać szczegółowe informacje

 • Miałem nietypowe użycie procesora po uaktualnieniu do yosemite, postępowałem zgodnie z 6 łatwymi wskazówkami, aby przyspieszyć OS X Yosemite na twoim komputerze Mac (pierwszy bardzo pomógł).

 • Wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe w chrome about:config

 • Włączyłem renderowanie czcionek podpikselowych dla monitorów LCD innych niż Apple:

   defaults write NSGlobalDomain AppleFontSmoothing -int 2
  

Po prostu wiesz: zdjęcie nie jest linkiem, więc kliknięcie go nic nie robi.
Chris Mukherjee

1
Z której wersji OS X korzystasz?
Paul Gilfedder,

2
Czy próbowałeś odinstalować Chrome i zainstalować ponownie? Użyj czegoś takiego jak AppCleaner, aby go odinstalować, w ten sposób możesz upewnić się, że masz wszystkie (lub przynajmniej większość) plików, które mogą pozostać w tyle.
Chris Mukherjee

Jeśli nie chcesz pobierać aplikacji, skorzystaj z tego przewodnika, aby ręcznie znaleźć wszystkie pliki w folderze Library.
Chris Mukherjee

1
Ponieważ wspomniałeś, że błąd występuje tylko w Chrome, a nie w innych przeglądarkach: upewnij się, że używasz stabilnej wersji Chrome. Kiedy / jeśli masz odinstalować i zainstalować ponownie upewnić się pobrać i zainstalować najnowszą stabilną build , a NIE na beta (Zauważ, że dwie strony pobierania są bardzo podobne ...)
Chris Mukherjee

Odpowiedzi:


2

Doświadczyłem tego samego błędu.

Wygląda na to, że jest to zgłaszany problem: https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=359108

Twierdzą, że to problem z Mavericks, grafiką akcelerowaną przez GPU i NVIDIA GeForce GT 330M. Mam również MacBooka Pro z połowy 2010 roku z tym samym układem graficznym

Ta usterka zaczęła się dziać na mojej, kiedy uaktualniłem do Mavericks. Również mój Macbook zaczął spontanicznie uruchamiać się ponownie co kilka tygodni, z komunikatami paniki jądra o GPU.

Sugerowanym obejściem jest przejście do zaawansowanych ustawień Chrome i wyłączenie pola wyboru „Użyj przyspieszenia sprzętowego, gdy jest dostępne” (drugi od dołu). Następnie uruchom ponownie Chrome.

Właśnie tego próbowałem, więc nie mogę powiedzieć, że działa jeszcze niezawodnie.


Dzięki, rzeczywiście to ten sam problem, który znalazłeś. W końcu z tego powodu przeniosłem się na firefox, ale spróbuję.
GabLeRoux,

1
Do tej pory było dla mnie dobre, po wczorajszym zastosowaniu zmiany.
Bill Karwin

Na stronie problemu znajduje się odpowiedź trzy godziny temu, która mówi, że działa poprawnie z Chrome Canary na 64-bitowym kanale Beta z aktywowanym przyspieszeniem sprzętowym. Spróbuję tego również w ten weekend.
GabLeRoux,

1
Ciekawe post na stronie wydania , facet zostawił zdjęcie jego użycia GPU za pomocą adresu about:gpuURL w chrome i przyspieszenie sprzętowe wydaje się być problemem. Po dłuższym korzystaniu z Firefoksa miałem problem ponownie podczas oglądania filmów na youtube, więc to nie jest tak naprawdę problem z przeglądarką, ale bardziej jak GPU-accelerated graphicswspomniałeś.
GabLeRoux

1
Korzystam z tego ustawienia od kilku tygodni i mogę zgłosić, że nie zauważyłem żadnych dziwnych błędów wideo, ani żadnych paniki jądra ani restartów.
Bill Karwin

1

Może to być ten sam problem (i rozwiązany przez to samo rozwiązanie), który miałem około połowy 2012 roku z moim 17-calowym MacBookPro z połowy 2010 roku, który ma oddzielną kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 330M.

Problem został opisany tutaj wraz z poleceniem, które wydawało się rozwiązać problem: Zakłócenia na zewnętrznym monitorze VGA (przerywane tętnienia) tylko po uruchomieniu w MacOS X, ale OK w Windows Bootcamp, dlaczego? i jak to naprawić?

Od czasu uaktualnienia do Yosemite na moim MacBookPro z połowy 2010 r. Problem powrócił niedawno. Powtórzyłem więc rozwiązanie, zakładając, że aktualizacja do Yosemite cofnęła ustawienie.

Dam ci znać, jak to jest z ponownym zastosowaniem rozwiązania. Mam nadzieję, że to zadziała dla ciebie.


1

Niektórzy twierdzą, że gfxCardStatus rozwiązuje problem polegający na wybraniu tylko jednej karty i wyłączeniu przełączania.

fxCardStatus to dyskretna aplikacja z paskiem menu dla systemu OS X, która pozwala użytkownikom MacBooka Pro sprawdzić, które aplikacje wpływają na ich żywotność baterii, wykorzystując bardziej energochłonną grafikę.


Dzięki za udostępnienie tego, zainstalowałem narzędzie, używałem dedykowanej karty graficznej tylko przez cały dzień i nie widziałem usterki ponownie. Bardzo ciekawe narzędzie :)
GabLeRoux,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.