Instalacja profilu rejestracji urządzenia MobiControl nie powiodła się z „Upłynął limit czasu żądania”


2

Próbuję zarejestrować mojego iPada jako zdalnie sterowane urządzenie poprzez SOTI MobiControl. Wi-Fi jest wewnętrzne i obecnie nie ma dostępu do publicznych adresów IP. Po stuknięciu w Instalację limit czasu wygasa po 45 sekundach. Komunikat o błędzie:

Instalacja profilu nie powiodła się
Upłynął limit czasu żądania

Czy ktoś wie, co urządzenie próbuje zrobić w tym momencie? Myślę, że iPad próbuje komunikować się z Apple, ale nie jestem pewien.

MobiControl Device Enrollment

Profile Installation Failed - The request timed out

Odpowiedzi:


0

Informacje o profilu informują, że profil zawiera „wyzwanie rejestracji urządzenia”. Wyzwanie rejestracji urządzenia wymaga połączenia z serwerem rejestracji urządzenia - nie serwerami Apple, ale innym serwerem, o którym ładunek jest informowany.

Po naciśnięciu Instaluj i wprowadzeniu hasła, jeśli to konieczne, wszystkie ładunki zawarte w profilu konfiguracji mobilnej są aktywne. Ładunek wyzwalający rejestrację urządzenia próbuje połączyć się z wyżej wymienionym serwerem w tym momencie. Na tym etapie błąd pokazuje: „Upłynął limit czasu żądania”. Oznacza to, że serwer, z którym ładunek próbuje się skontaktować, jest niedostępny i żądanie przekroczyło limit czasu.

Aby to naprawić, musisz zezwolić na wszystko, co uniemożliwia nawiązanie połączenia. Problem może nie dotyczyć urządzenia - sam serwer może być niedostępny. Niestety błąd „czas oczekiwania na żądanie” jest bardzo szeroki i może być spowodowany wieloma różnymi przyczynami, ale podstawą jest to serwer (ponownie nie Apple) jest niedostępny dla urządzenia żądającego połączenia .


Być może port do serwera, który będzie zarządzał tym urządzeniem, jest zablokowany?
Sun

@ Sun Tak, to może być powód. Domyślny port dla wyzwania rejestracji urządzenia to 8443.
grg

Cześć George. Poproszę naszego administratora sieci o otwarcie portu 8443 na serwerze i sprawdzenie, czy urządzenie można zarejestrować.
Sun

0

Sam doświadczyłem tego samego problemu i odkryłem, że jeśli połączysz się z wi-fi budynku, z którym chcesz się połączyć, serwer będzie się łączył za każdym razem .... mam nadzieję, że to pomoże


Jeśli serwer, z którym się łączymy, był dostępny dla „wi-fi budynku”, a port zapory nie jest zablokowany, moglibyśmy to zrobić w sposób opisany przez Ciebie.
Sun
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.