Jak mogę sprawdzić, czy system OS X 10.9.4 jest 32-bitowy lub 64-bitowy?


9

Jak ustalić, czy mój system OS X 10.9.4 jest 32-bitowym lub 64-bitowym systemem operacyjnym?
Obejrzałem „About This Mac”, ale nie rozumiem, co oznaczają informacje o procesorze (tj. Intel Core i7 3,5 GHz) w odniesieniu do „bitów”.

Odpowiedzi:


12

Nie sądzę, aby Mavericks był dostarczany z wersją 32-bitową. Prawdopodobnie używasz 64-bitowego systemu OS X.

Wszystkie komputery Mac z procesorami Core i3, i5 i i7 Mac mają procesory 64-bitowe .

Dokument wsparcia Apple

Aby ustalić, czy korzystasz z 32-bitowej, czy 64-bitowej wersji OS X, otwórz Terminal i wpisz:

uname -a

W 64-bitowym systemie operacyjnym wyjście zakończy się na RELEASE_X86_64 x86_64. W 32-bitowym systemie operacyjnym wyjście zakończy się na RELEASE_I386 i386.

Artykuł OSXDaily


Dziękujemy za wczesną (i pomocną) odpowiedź. Czy możesz być tak uprzejmy, aby doradzić, jak „otworzyć terminal”?
user86803,

Tak. Otwórz Spotlight (CMD + SPACJA) i wpisz „Terminal” i kliknij małą ikonę czarnej skrzynki, która się pojawi. Jest również znany jako „wiersz polecenia”. Lub po prostu otwórz /Applications/Utilitiesi kliknij dwukrotnie Terminal.
aglasser

Wspaniale ... jeszcze raz dziękuję za szybką i przydatną odpowiedź.
user86803,

Cieszę się, że
mogę


3

OS X tak naprawdę nie ma jednego ogólnego trybu - może z łatwością uruchamiać różne komponenty (różne procesy, jądro itp.) W różnych trybach. Ma również wieloskładnikowy format binarny, więc pojedynczy program może zawierać zarówno 32-, jak i 64-bitowy kod, a system operacyjny po prostu uruchomi go w trybie, który wydaje się najbardziej odpowiedni w danym momencie.

W historii OS X stopniowo zmieniał się z 32-bitowego (myślę, że przez 10.2), w pełni 32 + 64-bitowy (10.6), w większości-64-bitowy (10,8-10,9). Począwszy od wersji 10.8, Apple usunęło 32-bitowe wersje jądra i większość wbudowanych aplikacji, co oznacza, że ​​będzie działać tylko na 64-bitowych procesorach. Ale nadal jest w pełni zdolny do uruchamiania starych 32-bitowych programów, a nawet istnieje wiele programów systemowych, które mogą działać w dowolnym trybie (ponownie, aby zapewnić zgodność ze starym 32-bitowym oprogramowaniem). Najbardziej widocznym przykładem tego są Preferencje systemowe, które normalnie działają w trybie 64-bitowym, ale mogą wyjść i ponownie uruchomić się w trybie 32-bitowym, aby uruchomić stare panele preferencji tylko 32-bitowe (jeśli nadal można je znaleźć).

Zauważ, że nigdy nie było osobnych wersji 32 i 64, ale wersje OS X. Na przykład 10.6 instalowałby dokładnie to samo na komputerze 32- lub 64-bitowym, a następnie decydowałby w czasie wykonywania, który tryb powinien uruchomić każdy program w.

Podsumowanie: nie jest to całkowicie sensowne pytanie, ale w stopniu, w jakim ma to sens, Mavericks to 64-bitowy system operacyjny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.