Co oznacza numer wykorzystania danych „Aktualny okres”?


28

W aplikacji Ustawienia w obszarze Komórkowe> Wykorzystanie danych komórkowych widzę wartość „Bieżący okres” wynoszącą 6,8 GB. Jednak sprawdziłem tę liczbę kilka razy na przestrzeni lat we wszystkich różnych punktach mojego cyklu rozliczeniowego komórkowego i zawsze waha się ona wokół 6 GB. Czy to naprawdę ilość danych, które przesłałem za pomocą abonamentu od ostatniego rachunku? Jeśli nie, co oznacza liczba?

Odpowiedzi:


45

Bieżący okres odnosi się do okresu od ostatniego resetu. To nie ma nic wspólnego z planem komórkowym. Możesz zobaczyć datę początkową bieżącego okresu, przewijając w dół i patrząc na datę pod opcją resetowania.

Jeśli nigdy nie zresetowałeś licznika, liczy się on jak licznik kilometrów samochodu od momentu uruchomienia systemu operacyjnego przy czystym przywracaniu.


6
Mój okres używania to 157 koncertów. Płakałem, dopóki nie zobaczyłem tego wątku.
Qix,

22
to głupi projekt, dlaczego nie pozwolić użytkownikowi na cykliczne konfigurowanie danych?
hihell,

1
Być może Apple spodziewa się, że umieścisz przypomnienie kalendarza na każdy miesiąc, w którym możesz zresetować miernik? :) naprawdę głupie.
JaakL,

2
@hihell Jeśli Twój operator to obsługuje, iOS może uzyskać od operatora cykl danych i wyświetlić bieżące wykorzystanie dla tego okresu rozliczeniowego.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.