Ładowanie iPhone'a, różnica między portem USB a gniazdkiem sieciowym


Odpowiedzi:


17

Oto strona, na której masz wynik porównania ładowania iPhone'a 4 z USB lub gniazdka elektrycznego.
Oto ich wniosek:

Mówiąc oczywiste, iPhone 4 potrzebuje więcej czasu na pełne naładowanie na USB niż na gniazdku. Być może nie zdawałeś sobie sprawy z tego, jak duża była różnica, dodatkowe 30 minut! To o 23% dłużej, aby uzyskać pełne naładowanie na USB.


Dla mnie różnica 30 minut brzmi o wiele mniej niż przywykłem.
cregox

3

Standardowa specyfikacja USB to maksymalny prąd 500 mA. Ładowarka dostarczona z iPhone'em może zapewnić do 1000 mA.

Ogólnie rzecz biorąc, spodziewałbym się, że na typowym komputerze zajmie to około dwa razy dłużej.

Jednak ... wiele nowszych komputerów Apple może faktycznie zapewnić zasilanie USB do 1100 mA (zgodnie z tym artykułem z bazy wiedzy Apple Knowledge Base ) dla ograniczonej liczby (1 do 3) urządzeń podłączonych bezpośrednio do komputera (tj. Nie przez koncentrator USB) . IPhone powinien podobno pobierać 1 A po podłączeniu w ten sposób (przynajmniej zgodnie z profilem systemu), o ile publikowane specyfikacje nie powinny mieć znaczenia.

Trochę opinii / spekulacji: Wydaje się dziwne, że strona, do której prowadzi LudoMC, twierdzi, że ładowanie laptopa z listy, która jest w stanie dostarczyć 1100 mA do jednego urządzenia, jest znacznie dłuższe. Zastanawiam się, czy laptopy Apple naprawdę spełniają specyfikację 1100 mA, o której twierdzą, czy też w teście było podłączone inne urządzenie (nie wspominają o żadnych innych urządzeniach lub o ich braku, ani też nie wspominają ponadprzeciętna pojemność ich MacBooka, więc być może nie byli tego świadomi i / lub fakt, że może korzystać z niego tylko 1 urządzenie).


0

Oficjalnie nie. W praktyce ładowarki podłączane do gniazdka elektrycznego mogą dostarczać więcej prądu niż podano w specyfikacji USB, więc są zauważalnie szybsze w ładowaniu wielu urządzeń.

Ponadto, gdy urządzenie nie jest podłączone do komputera, urządzenie zwykle jest wyłączone przez dłuższy czas, a urządzenia, które są wyłączone, ładują się szybciej.


0

Kiedy ładuję telefon przez gniazdo wtyczki zasilania, pełne naładowanie zajmuje tylko jedną (1) godzinę, tj. Od 1–2% do 100%, a także ładowanie procesora, a pełne naładowanie zajmuje godzinę i piętnaście minut. Ale bateria wytrzymuje długo podczas ładowania procesora, ponieważ drenaż ładowania baterii powoli się zmniejsza. Podczas gdy w przypadku ładowania gniazdka, drenaż ładowania akumulatora szybko się zmniejsza. Dlatego proponuję wam wszystkim, że chociaż czas ładowania jest znacznie dłuższy przez ładowanie procesora niż ładowanie przez gniazdo zasilania, jednak lepiej będzie ładować telefon komórkowy przez ładowanie procesora, o ile chodzi o rozładowanie baterii.


Co to jest ładowanie procesora?
Max Ried
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.