OS X 10.9.4 zamyka aplikację podczas snu


24

Pierwszy raz, aby mieć siatkówkę MBP. Mój problem z MBP polega na tym, że zamykam MBP w celu przeniesienia do innej lokalizacji (od domu do kawiarni), kiedy otwieram MBP, zauważam, że zamyka on aplikacje, które mam otwarte przed wyjściem z domu.

Użyłem chrome i otworzyłem od 4 do 8 kart, a kiedy dotarłem do kawiarni, ponownie otworzyłem chrom, ale kart tam nie ma. Mówi „Google Chrome nie zamknął się poprawnie”, a następnie przycisk „Kliknij, aby przywrócić karty. Otwieram podniosły edytor tekstu na pulpicie 2, kiedy otwieram MBP, podniosły znajduje się teraz na pulpicie 1.

To trochę dziwne, ponieważ mój przyjaciel i ja mamy ten sam MBP, ale nie ma tego rodzaju problemów. Ktoś może mi pomóc?

Podsumowanie: „Wracam do pracy, system jest zablokowany (tzn. Muszę podać hasło), co jest w porządku, a wszystkie aplikacje są zamknięte. Jednak uruchamiają się ponownie i próbują przywrócić stan, gdy je opuściłem. „


Kiedy pojawi się monit o ponowne zalogowanie się w nowej lokalizacji, czy na ekranie, w którym podajesz hasło, możesz wybrać opcję „Anuluj” na dole lub „Uśpij”, „Uruchom ponownie” i „Zamknij”? Próbujesz ustalić, czy jesteś całkowicie wylogowany, czy Twoja sesja jest właśnie zablokowana.
Alistair McMillan

Ma „Anuluj” i „Użytkownik-gość”. Ale nie ma „Sleep, Restart & Shut Down”. @AlistairMcMillan
justin

Więc na pewno nie jesteś wtedy wylogowany. Dziwne. Czy to coś, co wydarzyło się tylko raz, czy zdarzyło się to wielokrotnie?
Alistair McMillan

Uhmm .. Nie do końca pamiętam. Co się stanie, jeśli pojawi się „Uśpij, uruchom ponownie i zamknij”? Oznacza to, że jestem całkowicie wylogowany. @AlistairMcMillan
justin

To się powtarzało. Ale zdarzyło się dwa razy, że moja aplikacja nie została zamknięta. @AlistairMcMillan
justin

Odpowiedzi:


46

Wygląda na to, że komputer Mac jest skonfigurowany do automatycznego wylogowania po okresie bezczynności.

Otwórz Preferencje systemowe z menu Apple w lewym górnym rogu. Otwórz panel preferencji „Bezpieczeństwo i prywatność”. Kliknij przycisk „Zaawansowane ...” w prawym dolnym rogu. Może być konieczne odblokowanie okienka za pomocą ikony kłódki w lewym dolnym rogu.

Myślę, że „Wyloguj się po XX minutach bezczynności” jest zaznaczone. Odznacz to.

Zaawansowane ustawienia w zakresie bezpieczeństwa i prywatności


3
Nie jest zaznaczone. Prawdopodobnie to nie jest odpowiedź. Dziękuję Ci. @Alistair
justin

3
Dobre stare Bezpieczeństwo i prywatność, oczywiste miejsce (nie), aby znaleźć opcję „Wyloguj się po [30] minutach bezczynności”. :) Cieszę się, że opublikowałeś tę odpowiedź.
qxotk

Czy ktoś wie, czy ustawienia te można wyłączyć także w przypadku szybkiego przełączania użytkowników w systemie macOS? Ilekroć odznaczam (lub zmieniam liczbę minut od) powyższego ustawienia i blokuję ustawienia, zamykam Preferencje systemowe (Cmd + Q) i ponownie je otwieram / odblokowuję, .. to jest zawsze zaznaczone ponownie i resetuje się do 30 minut.
Kamafeather

5

Podsumowanie: „Wracam do pracy, system jest zablokowany (tzn. Muszę podać hasło), co jest w porządku, a wszystkie aplikacje są zamknięte. Jednak uruchamiają się ponownie i próbują przywrócić stan, gdy je opuściłem. „

Wygląda na to, że faktycznie się wylogowujesz i ponownie się logujesz, podczas gdy po prostu potrzebujesz hasła po przebudzeniu (ale pozostań zalogowany przez cały czas, aby żadna aplikacja nie została zamknięta).

Przejdź do Preferencji systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność> Zaawansowane ... (może być konieczne kliknięcie ikony Zablokuj w lewym dolnym rogu, aby włączyć ten przycisk). Upewnij się, że masz wyłączone „Wyloguj się po X minutach braku aktywności”. Następnie możesz włączyć opcję „wymagaj hasła [natychmiast] po rozpoczęciu uśpienia lub wygaszacza ekranu”.


3
„Wyloguj się po X minutach bezczynności” jest już wyłączony. Od samego początku nie jest zaznaczone. @daGUY
justin

1

Od czasu instalacji Yosemite widziałem takie zachowanie. Odpowiedź Alistaira skłoniła mnie do sprawdzenia Preferencji systemowych / Bezpieczeństwa i prywatności. „Wyloguj się po” nie było w tym samym miejscu, co na jego opublikowanym zdjęciu, w Yosemite został przeniesiony do zakładki prywatności, gdzie kliknąłem przycisk „Zaawansowane”, a potem zobaczyłem, że instalacja Yosemite ustawiła domyślne wylogowanie na wydarzy się po 60 minutach bezczynności. Odznaczam to pole i moje aplikacje nie zamykają się już, gdy mój komputer Mac przechodzi w tryb uśpienia. Problem rozwiązany! Dzięki, Alistair.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.