Retina MacBook Pro - czterordzeniowy vs. dwurdzeniowy i maszyny wirtualne (VMware Fusion)


12

Szukam MacBooka Pro Retina i naprawdę jestem rozdarty między przenośnością 13-calowego dwurdzeniowego i7 a czterema rdzeniami 15-calowego czterordzeniowego i7. Większość moich prac będzie wykonywana przy użyciu maszyny wirtualnej (VMWare Fusion). Z tego powodu bez względu na to, którą maszynę wybiorę, będę korzystać z dysku SSD i 16 GB pamięci RAM. Poza tym tak naprawdę nie martwię się ceną, ponieważ naprawdę chcę uzyskać najlepszą wydajność. Przenośność a wydajność to mój największy problem. Ten laptop będzie służyć jako moja dedykowana stacja robocza.

Chociaż wolałbym mniejszy rozmiar 13-calowego MBP Retina, obawiam się, że dwurdzeniowy i7 może nie być wystarczająco szybki, aby obsłużyć wiele maszyn wirtualnych działających jednocześnie. W obrębie maszyn wirtualnych będę działał Windows 8, SQL Serwer, Visual Studio 2013 i IIS.

Czy ktoś wie, jaką różnicę miałby czterordzeniowy rdzeń w porównaniu z dwurdzeniowym, jeśli chodzi o uruchamianie maszyn wirtualnych? Czy umiera też dedykowana karta graficzna 2 GB dostępna na 15-calowym urządzeniu, które ma do czynienia z maszynami wirtualnymi?


Jestem na tej samej łodzi co twoja. Będę używać komputera Mac do tworzenia stosów MEAN i VMWare dla systemów Windows 8, VS 2013 i SQL Server. Po 9 miesiącach, co sądzisz o swoim 13-calowym MBP Retina? Naprawdę nie chcę używać 15 cali, chyba że jest to absolutnie wymagane w przypadku maszyn wirtualnych. Myślę o 13 "i7 1 TB SSD 16 GB RAM.
użytkownik636525

Również od 5 lat koduję na moim 13,3-calowym laptopie z systemem Windows bez żadnych problemów.
user636525

1
Moc 13-calowego MacBooka Pro wcale nie była problemem. Było szybkie, a maszyna wirtualna VMWare z systemem Windows 8.1 działała dobrze. Wewnątrz maszyny wirtualnej uruchomiłem SQL Server 2012, IIS i Visual Studio 2013 Ultimate bez spowolnienia. Jednak nigdy nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo tęsknię za większym ekranem, gdy korzystam z laptopa bez zewnętrznego wyświetlacza. Może to moje starsze oczy, ale 13-calowy ekran jest zbyt mały.
webworm

Dziękuję za szybką odpowiedź! Planuję zamówić jeden do końca tego tygodnia i szukałem różnych opinii. Mam nadzieję, że rozdzielczość ekranu 13,3 dla Windows i Mac są takie same! Do tej pory nigdy nie miałem problemu z kodowaniem w 13.3 laptop z systemem Windows.
user636525

Miło, że mogłem pomóc. Dla przypomnienia, 13-calowy MBP miał całą moc, której potrzebowałem do maszyn wirtualnych i programowania. Ekran był piękny, jednak w końcu myślę, że moje starsze oczy potrzebowały dużego 15-calowego ekranu.
robak internetowy

Odpowiedzi:


2

Powiedziałbym, że będzie to zależeć od twojej pracy. Jeśli najważniejsza jest wydajność, wybierz model 15 ". Docenisz także dodatkowy ekran, gdy masz dokumentację i kod obok siebie.

Grafika odgrywa jednak niewielką rolę, jeśli chodzi o wirtualizację, zwłaszcza gdy nie uruchamiasz żadnych aplikacji intensywnie korzystających z grafiki.


Dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się jasne, że czterordzeniowy rdzeń oferowałby doskonałą wydajność. Myślę, że muszę teraz odpowiedzieć, jak dobrze dwurdzeniowy i7 lub i5 poradzi sobie z VMWare Fusion. 16 GB RAM to moja opinia. Zastanawiam się, jak dwurdzeniowe procesory poradziłyby sobie z wirtualizacją.
webworm

1
Dwurdzeniowy i7 potrafi dobrze wirtualizować. W środowisku programistycznym nie będziesz otrzymywać wielu zapytań zarówno w usługach IIS, jak i SQL Server. Patrzysz na niemal natychmiastową wydajność. To, na co powinieneś się martwić, to czas, na przykład kompilacja i indeksowanie symbolu w Visual Studio. Czy twój projekt będzie tak duży, że skompilowanie podwójnego rdzenia zajęłoby zbyt dużo czasu?
Shane Hsu

1
Ponadto, nie jesteś konkretny, ile będzie maszyn wirtualnych, oczywiście idealna sytuacja to 1 do 1, jeden wirtualny rdzeń do fizycznego rdzenia / wątku. To zapewniłoby najlepszą wydajność. Raz uruchomiłem 8 maszyn wirtualnych w tym samym czasie, wszystkie wykonując intensywne operacje we / wy na dysku zewnętrznym. Wydajność jest dość ograniczona przez ilość pamięci RAM, a procesor wydaje się w porządku. Używam 15-calowego Retina MacBook Pro pierwszej generacji, ale z 8 GB pamięci.
Shane Hsu

1
Wreszcie czterordzeniowy procesor oferuje więcej rdzeni do skalowania lub do testowania aplikacji na więcej niż kilku rdzeniach, aby sprawdzić, czy można dobrze wątkować aplikację. Powinieneś również zauważyć, że wybierając model bez dyskretnej grafiki, zintegrowana grafika zabierze trochę pamięci, więcej niż robi to model z dyskretną grafiką (nadal będzie, ale mniej, ponieważ przejdziesz na dyskretną podczas uruchamiania VM). I Uruchomiłem kilka maszyn wirtualnych na moim domowym / szkolnym serwerze. Zawsze jestem bardziej związany z pamięcią RAM. Ale do prac rozwojowych uważam, że 15 "jest bardziej odpowiednie.
Shane Hsu

Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem. Dla mnie 13-calowy MacBook Pro ma przewagę w zakresie przenośności. W moim sposobie pracy 15-calowy ekran jest bardziej przeszkodą, ponieważ mogę korzystać z zewnętrznych monitorów, gdy potrzebuję większego rozmiaru. Chciałbym również używać tylko jednej maszyny wirtualnej na raz (Windows 8). Zasadniczo chcę używać systemu Mac OS do przeglądania, wysyłania wiadomości e-mail i reszty podczas korzystania z maszyny wirtualnej z systemem Windows 8 w programie Visual Studio 2013 i SQL Server 2014. Z moich doświadczeń wynika, że ​​dwurdzeniowy i5 / i7 uruchomiłby tę konfigurację w porządku z dyskiem SSD i 16 GB pamięci RAM.
webworm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.