Pasek adresu Safari pełny adres URL ze skrótem klawiaturowym


2

Czy Safari w systemie OS X ma skrót klawiaturowy do uzupełnienia adresu URL w taki sam sposób, jak Chrome?

Chciałbym móc wpisać niekompletny adres, np. askdifferentNacisnąć kombinację klawiszy, a prefiks Safari www.i sufiks .comoraz automatyczne przejście do tego adresu URL.

Próbowałem wszystkich różnych kombinacji fn, control, option, command, i return. Większość z nich otworzy wyszukiwanie w nowej karcie.

Czy Safari to obsługuje i jaka jest kombinacja klawiszy?

Odpowiedzi:


2

Safari 8.0 robi: Naciśnij i przytrzymaj Controlklawisz przez chwilę podczas edytowania lokalizacji, a ikona wyszukiwania zmieni się w ikonę wskazującą, że interpretuje dane wejściowe jako (część) adresu URL zamiast wyszukiwania. Etykieta „Wyszukaj wybraną wyszukiwarkę ” obok tekstu zmieni się na „Idź do strony” i zostanie wybrany punkt menu „Idź do strony„ twój tekst ”na liście uzupełnień. Wpisanie Control+ Returnspowoduje nawigację.

Nawiasem mówiąc, możesz używać Control+ N(następny) i Control+ P(poprzedni), aby poruszać się po liście ukończeń za pomocą klawiatury. (Są to powiązania klawiszy nawigacyjnych w stylu emacsa).
1

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić.

  1. Możesz oczywiście użyć AutoHotKey (ahk), aby zdefiniować dowolną kombinację klawiszy i mapowanie, które można wykorzystać w dowolnym środowisku do edycji tekstu, niekoniecznie na pasku adresu URL. To jest przesada. (Działają również inne aplikacje skrótów).

  2. Podobnie jak Internet Explorer (a może Chrome, Firefox?), Safari używa także ctrl + enter (lub return) jako skrótu do nawigacji na stronie internetowej, co ilustruje odpowiedź Chrisa Pagea. Jednak niewielką różnicą jest to, że w Safari musisz przytrzymać klawisz ctrl przez chwilę (jak wspomniano w odpowiedzi Chrisa Pagea), podczas gdy w Internet Explorerze możesz po prostu nacisnąć ctrl + enter natychmiast po wpisaniu nazwy adresu, powiedzmy, wpisujesz „nba” w pasku adresu URL, a następnie naciśnij ctrl + enter (nie jest wymagana pauza), nastąpi automatyczne przejście do strony www.nba.com. W rzeczywistości ten skrót można znaleźć w dokumencie pomocy programu Internet Explorer.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.