Macbook pro utknął na „Pozostała sekunda” na godzinę


31

Próbuję zaktualizować dysk twardy Macbooka Pro z końca 2011 roku do dysku SSD od Corsair.
Włożyłem pamięć USB z instalatorem OSX Mavericks i wszystko poszło świetnie: utworzyłem tablicę pojedynczych partycji GUID, a następnie usunąłem dysk jako Mac OS X Journaled. Następnie kliknąłem Zainstaluj OSX Mavericks i wybrałem dysk SSD. Po 13 minutach niebieski pasek jest gotowy, a na górze jest napisane: „Przygotowanie do instalacji. Komputer uruchomi się ponownie automatycznie. ”. Pod niebieskim paskiem widnieje napis „Pozostała sekunda”.
Utknął w tym stanie z myszą w trybie obracającego się koła przez ponad godzinę. Naprawdę zaczynam się martwić.
Spojrzałem w Internecie i znalazłem faceta z podobnym problemem, ale on czekał tylko pół godziny. Co powinienem zrobić? Dzięki!


Sprawdź dziennik! To twój przyjaciel.
Shane Hsu,

Przepraszam, co to jest dziennik? I jak to sprawdzić? Widziałem online, że muszę wpisać cmd + tab, ale nic się nie dzieje.
Gofilord,

1
Czasami automatyczne ponowne uruchomienie blokuje się z powodu uruchomionej aplikacji. Użyj alt-cmd-esc, aby zobaczyć, co działa. Lub po prostu ręcznie (z dużą siłą) uruchom ponownie.
Ruskes,

1
Cóż, jeśli przestanie odpowiadać. Wygląda na to, że nie masz innego wyjścia, jak to zrobić od nowa. Chociaż użyj narzędzia Dusk Utility do sprawdzenia awarii dysku, zarówno źródłowego, jak i docelowego, i umieść okno dziennika przed instalacją, czy możesz zobaczyć dzienniki, jeśli coś się powtórzy. (Pamiętaj, aby wybrać „Pokaż wszystkie logi”, a nie tylko błędy.)
Shane Hsu,

2
Prasa ⌘L
GRG

Odpowiedzi:


31

Problem ze skryptem aktualizacji polega na tym, że czas szacuje tylko czas instalacji oprogramowania Apple.

Możesz (i należy) otworzyć plik dziennika podczas aktualizacji / instalacji i nacisnąć Command-3, aby wyświetlić wszystkie dzienniki, a nie tylko błędy.

  • +L
  • +3

Widać, że podczas tego „około sekundy” naprawdę migruje pliki użytkownika i obsługuje wszystkie rzeczy, które przyniosłeś na komputer Mac, który nie jest częścią systemu podstawowego.

Zasadniczo pozwól mu działać tak długo, jak możesz, zwłaszcza jeśli plik dziennika pokazuje postęp. Jeśli nie ma postępu, rozważ połączenie z Internetem za pośrednictwem połączenia przewodowego, jeśli to możliwe, lub upewnij się, że sieć bezprzewodowa działa, zanim przerwie to, co wygląda na wstrzymaną lub zatrzymaną instalację.


2
Dla przypomnienia - nie miałem wiele nadziei, ponieważ nie tylko plik dziennika nie pokazywał żadnej aktywności, ale dysk twardy komputera został w rzeczywistości zwirowany. Ale po odczekaniu godziny lub dwóch minął ekran „około sekundy”, uruchomił się ponownie i zakończył instalację. 👍
Benji XVI

5

Martwiłem się o to samo, aż w końcu to przeszło. Otworzyłem dziennik i pojawiało się wiele błędów, ale kiedy czytałem o tym na innym komputerze, nagle skończył się komunikatem, że wszystko zostało skopiowane i automatycznie uruchomiło się ponownie. Przeprowadziłem czystą instalację El Capitan na nowym dysku Samsung 850 EVO SSD na moim MacBooku Pro 13 "w połowie 2012 roku. Myślę, że kluczem jest tu tylko być cierpliwym.


1

Pozostała mi ta sama sekunda, a dziennik powiedział, że próbuje zweryfikować instalatora. Podłączyłem kabel Ethernet i kilka minut później się skończyło.


1

Miałem ten problem i zdałem sobie sprawę, że to dlatego, że nie miałem połączenia z Internetem. Podłącz do WIFI lub podłącz kabel Ethernet, a instalacja zakończy się za kilka minut.


0

Użyłem pamięci flash, usunąłem dysk MacBooka, przystąpiłem do instalacji i otrzymuję to, jak się zdaje, wieczne oczekiwanie, gdy mówi „około sekunda pozostała”… więc nie można migrować plików ani nic takiego.


2
Właściwie - „pozostała sekunda” jest dokładnie wtedy, gdy instalator przenosi pliki, o których nie wie. tzn. nie ma on liczby twoich plików, które musi przenieść, więc nie podaje dokładnego oszacowania. Zgłaszałem błędy w Apple, ale najwyraźniej uważają, że to jest właściwe. Otwórz plik dziennika i pokaż wszystkie szczegóły (Command L i Command 3), aby zobaczyć, jak każdy plik jest przenoszony jeden po drugim ... podczas fazy „jedna sekunda w lewo”.
bmike

0

Miałem ten sam problem na komputerze iMac 27 cali z połowy 2011 roku. Nowy hybrydowy dysk twardy. Próbowałem zainstalować El Capitan z napędu USB i utknął na „pozostała 1 sekunda” z błędem w dzienniku. Uruchomiłem ponownie i przytrzymałem Command-R. To załadowało przywracanie Internetu i pozwoliło mi zainstalować OS X Lion. Po zainstalowaniu Lion mogłem skorzystać ze sklepu z aplikacjami, aby zainstalować El Capitan.


0

Po prostu poczekaj, nawet jeśli całkowicie skasowałeś dysk do instalacji, zajmuje to kilka minut, a nie sekund, aby przygotować system do instalacji. Miałem ten sam problem, który sam się wyczyścił. Otwarcie dziennika pomaga zobaczyć, że proces nie jest zablokowany.


0

Zrobiłem czystą instalację na zupełnie nowym dysku SSD i miałem ten sam problem. Aby rozwiązać ten problem, gdy powie „pozostała sekunda”, po prostu zostaw go, a on w końcu skończy (moje zajęło prawie 4 godziny). Najgorsze, co możesz zrobić, to ciągle próbować, bo będziesz marnować czas. Zakończy instalację, nawet jeśli zawiera błędy :)


0

Miałem ten sam problem. Gdy pierwszy raz pomyślałem, że jest zamrożony, po odczekaniu około 35 minut zamknąłem go i podjąłem nową próbę. Tym razem po prostu zaczekałem ponad 14 minut, a ponowne uruchomienie działało dobrze. Tylko bądź cierpliwy. (Instalowanie El Capitan z karty pamięci na nowy dysk SSD Samsung EVO 850 z komputerem iMac 21 w połowie 2011 r.)


-1

Miałem ten sam problem.

Instalację można przyspieszyć, usuwając pliki zapisane w folderze /usr/local/bin. (przez rm -rf /usr/local/binw aplikacji Terminal)

Dla mnie poszło jeszcze szybciej, używając pamięci USB z systemem OS X i usuwając dysk przed instalacją. Pamięć USB (potrzebna pamięć> 8 GB) patrz: https://support.apple.com/kb/HT201372

Po ponownym uruchomieniu naciśnij Alt, a następnie wybierz pamięć USB, a następnie wybierz Narzędzia → Narzędzia dyskowe.
Tutaj możesz skasować dysk (uważaj, aby nie usunąć kija!) I sformatuj go jako Mac OS Extended (Journaled).
Teraz po prostu kontynuuj proces instalacji (dla mnie 5 minut, po poprzednich 8h + przerwane).

Współpracował z Yosemite 10.10.4 Beta

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.