Ustaw zieloną ikonę na pełnym ekranie w Yosemite, aby zmaksymalizować okna


232

W systemie Mac OS X Yosemite zielona ikona w każdym oknie:

enter image description here

jest domyślnie używany do pełnego ekranu aplikacji.

Jak sprawić, by działał tak samo, jak w poprzednich wersjach Mac OS X, tj Wyolbrzymiać okno?


14
Rozumiem, że wiesz, że opcja + kliknięcie przywraca ją do poprzedniego zachowania. Ale tak, powinna to być opcja dla użytkownika.
Shane Hsu

2
Co ze starym? option + click funkcjonalność? Kiedyś robił pełny ekran bez usuwania paska menu i stacji dokującej itp.
CWSpear

14
możesz teraz dwukrotnie kliknąć pasek tytułu, aby zmaksymalizować i odblokować: D
Jonathan

5
@Jonathan, prawda dla okien, które mają ikonę proxy, ale nie dla np. Chrome.
Arjan

7
To jedna z najbardziej dziwnych cech yosemite.
edigu

Odpowiedzi:


197

Aby zmaksymalizować okno tak, aby wypełniało zawartość widocznego okna, użyj:

+ Kliknij zieloną ikonę

Aby zmaksymalizować okno zarówno pod względem szerokości, jak i wysokości do bieżącego pulpitu dla aplikacji takich jak Google Chrome, użyj:

+ + Kliknij zieloną ikonę

Zauważasz zmianę zachowania przycisku w sposób, w jaki zmienia się jego zawartość z dwóch strzałek na znak plus.

Innym sposobem podejścia do tego problemu jest całkowite zignorowanie przycisku i zainstalowanie aplikacji open source spektakl który oferuje skrót klawiaturowy:

+ + fa

Ma też trochę inne ładne funkcje , zbyt.


2
Nie widzę żadnej różnicy w zachowaniu między Option + kliknięciem a opcją + Shift + kliknięcie. Apple Mail maksymalnie zwiększa rozmiar ekranu; Podgląd przybliża w zależności od treści w dowolny sposób. Jaki jest przykład aplikacji, która zachowuje się w sposób, który opisujesz?
willkil

5
@ Willkil, Chrome jest dobrym przykładem aplikacji, która potrzebuje Option + Shift + Click, aby zmaksymalizować w obu kierunkach.
bassplayer7

1
@ bassplayer7 Ma to sens w Chrome, ponieważ Shift + Click używał do maksymalizacji Chrome w Mavericks. Ale Chrome to jedyna aplikacja, o której wiem, że to zrobiła. Zachowanie iTerm było (i jest) przeciwieństwem Chrome - maksymalizowane kliknięcie lewym przyciskiem myszy, Shift + kliknięcie (teraz opcja) zmieniło rozmiar okna, aby dopasować zawartość. Chciałbym, żeby był standardowy sposób zawsze zmaksymalizuj okno w OSX, ale naprawdę nie sądzę, aby istniał taki standard. Myślę, że Google po prostu dodał do przeglądarki funkcję maksymalizacji + Shift, aby zrekompensować brak funkcji OSX.
willkil

1
niestety Safari tak nie wiedzieć option + shift + click
János

3
Wow, czy zabiłoby to Apple, by dać nam tutaj podpowiedź? Dla ludzi mających obsesję na punkcie projektowania i użyteczności, ukrywanie często używanej funkcji zastępującej gwarantowaną irytującą wymianę wielu osób, a następnie nie wskazującej, że wciąż tam jest, wydaje się kroplą piłki
Sean DeNigris

72

Funkcję powiększania można teraz łatwiej wykonywać - klikając dwukrotnie tytuł okna. Nie musisz już precyzyjnie celować w mały zielony przycisk, co, jak sądzę, jest domyślnie przekształcane na przycisk pełnoekranowy.

Przytrzymanie klawisza Shift i dwukrotne kliknięcie tytułu okna Aplikacje korzystające z „inteligentnego zoomu” będą zmuszone do powiększenia na pełnym ekranie. Inteligentny zoom był (bardzo nieodebranym) zachowaniem okna OS X, gdzie zamiast wypełniać cały ogromny ekran, okno powiększało się w zależności od jego „potrzeb”. Apple usunął zachowanie inteligentnego zoomu z własnych aplikacji, ale Chrome nadal to robi.

Więc, ogólnie rzecz biorąc, spraw, aby bolesne przejście do pracy z paskiem tytułu i zignoruj ​​zielony przycisk, z wyjątkiem rzadkich czasów, kiedy naprawdę chcesz mieć pełny ekran. Jeśli otrzymasz „inteligentny zoom” i chcesz zamiast tego wypełnić ekran, powtórz, ale przytrzymaj klawisz Shift.


15
Nie dotyczy to wszystkich aplikacji. Nie działa w Chrome, Firefox i TextWrangler.
Arjan

4
@Arjan Są to tymczasowe problemy aplikacji z niestandardowymi projektami okien, które zostały wykonane przed Yosemite. Zostaną wkrótce naprawione.
hamstergene

5
To również nie zadziała, jeśli „Dwukrotnie kliknij pasek tytułu okna, aby zminimalizować” w Preferencjach systemowych & gt; Opcje menu Dock.
Mike Kormendy

4
Nie działa również z Xcode 6. Własne narzędzie programistyczne Apple.
davidf2281

2
Ach, dzięki za to @hamstergene. Nadal jednak nienawidzę nowego domyślnego zachowania, a fakt, że nowe dwukrotne kliknięcie w celu zmaksymalizowania interakcji z istniejącym podwójnym kliknięciem w celu zminimalizowania, jest dość okropny ...
davidf2281

12

Przytrzymaj opcję i kliknij lewym przyciskiem zielony przycisk, aby zmaksymalizować, ale nie przejść do pełnego ekranu.


Maksymalizuje to tylko do pełnej wysokości, a nie do pełnej wysokości i szerokości pulpitu minus pasek menu (i stacja dokująca minus, jeśli wyłączono ukrywanie stacji dokującej).
Mike Kormendy

Ale, @Mike, to było zachowanie przed Yosemite, prawda?
Arjan

Nie, nie do końca dobrze. Chyba że „Dwukrotnie kliknij pasek tytułu okna, aby zminimalizować” w Ustawieniach - & gt; Dock został włączony / wyłączony (nie pamiętam, który z nich jest teraz).
Mike Kormendy

9

Wyłącz opcję „Dwukrotnie kliknij pasek tytułu okna, aby zminimalizować” w Ustawieniach - & gt; Dok. Teraz możesz użyć podwójnego kliknięcia na tytuł okna, aby go zmaksymalizować.


To znaczy, jeśli aplikacja została zaprojektowana w celu respektowania tej akcji. Niektóre programy są zaprojektowane tak, aby unosiły się jako okno, nawet jeśli mają zwykły pasek tytułu.
Mike Kormendy

Działa dla Chrome i Terminalu. To wszystko, czego potrzebuję.
Tony Baguette

6

@ Władimir Palant ma świetne rozwiązanie , używając BetterTouchTool, aby ponownie przypisać rolę zielonego przycisku. Pracuje dla mnie! (Uwaga: odpowiedź @ Wladimira faktycznie rozwiązuje to pytanie, nie ten, w którym napisał.)


4

Opublikowałem już w podobnym temacie - Sprawdź darmowy „spektakl”, który zawiera wiele przydatnych skrótów do zarządzania oknami. . Uruchomienie tej aplikacji powoduje dodanie opcji cmd + + F do prawdziwego pełnego ekranu z paskiem stanu.

PS. Naprawdę nie podoba mi się to, że zamiast dodawać klawisz „opcji” do aktualnego maksymalizowania zachowania na pełnym ekranie, po prostu zastąpili przycisk używany przez ludzi od lat.

PPS. próbowałem podwójne kliknięcie okien, to nie działa zgodnie z oczekiwaniami, w najlepszym razie zmienia rozmiar ekranu, więc jest to maksymalna wysokość, ale nie wypełnia całej szerokości ekranu. Chromowane okno z kartami ignoruje podwójne kliknięcia.

PPPS. Opcja + kliknięcie również nie działa zgodnie z oczekiwaniami - robi to samo co podwójne kliknięcie okna - okno zmienia rozmiar w kierunku pionowym, ale nie w poziomie. (Mam dwa systemy monitorowania i nie wypełnia on żadnego z nich).


Odkąd zaczynamy, naprawdę nie podoba mi się myśl, że ludzie chcą pewnego zachowania, tylko dlatego, że są przyzwyczajeni. Bardzo trudno jest człowiekowi zrozumieć, czy chcą określonego zachowania, ponieważ jest ono lepsze lub dlatego, do czego są przyzwyczajeni, więc najlepiej jest błądzić po stronie uprzedzeń poznawczych, które sprawiają, że jesteśmy stworzeniami o przyzwyczajeniu, w przeciwnym razie możesz zakończyć nieumyślnie hamuje postęp.
zumalifeguard

1
Zuma, używamy OS X od ponad dziesięciu lat. To się nazywa pamięć mięśniowa. Jest wysoce destrukcyjne, aby zmusić istniejące przyciski do pracy w inny sposób. To powinno być preferencją. To mój komputer, nie Apple.
Foliovision

1

Tak więc, przed yosemite, przytrzymanie „Shift + Lewy przycisk myszy” zmieniałoby bieżące wymiary i to, jakie byłyby, gdyby zmaksymalizować okno do w pełni dostępnych wymiarów.

„Opcja + Lewy przycisk myszy” przełącza się między rozmiarami okna (ostatnia i pełna wysokość ekranu (mniej stacji dokującej). Niezależnie od tego, gdzie strona jest skupiona, po kliknięciu opcji, fokus powraca do górnej po lewej stronie (zabawa-fakt).

Kolejną rzeczą wartą odnotowania jest to, że jeśli masz więcej niż jedno otwarte okno, „opcja + kliknięcie lewym przyciskiem myszy” zmaksymalizuje dodatkowe okno i, w zależności od jego bieżących wymiarów, zastosuje się do tej samej skali, jak gdybyś przytrzymywał klawisz Opcja po kliknięciu - przesuwanie rogu okna w celu ręcznej zmiany rozmiaru ramki (skalowanie w stałym stosunku).

Aby odpowiedzieć na pytanie, spróbuj „Option + Lewy przycisk myszy” i / lub „Shift + Lewy przycisk myszy”. Może spróbuj ich razem;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.