mapowanie klawiszy klawiatury zewnętrznej na klawisze mac


10

Czy istnieje oprogramowanie, polecenie lub sposób, aby dowiedzieć się, które klawisze z zewnętrznej klawiatury innej niż Apple są mapowane na które klawisze Mac?
Czy jest też sposób na zmianę mapowania klawiszy skrótu na mojej klawiaturze: wstecz, do przodu, do domu, wyszukiwania i poczty?
Klawisze odtwarzania i głośności na mojej klawiaturze działają zgodnie z oczekiwaniami, ale wydaje się, że pozostałe klawisze niczego nie dezaktywują.

PS: Mam ten: wprowadź opis zdjęcia tutaj


Żeby było jasne, czy odnosisz się tylko do klawiszy funkcyjnych i klawiszy modyfikujących?
Austin

Doszedłem do wniosku, że wydrukuj ekran, przewiń blokadę i pauzuj mapę do F13 - F15, więc pozostały tylko bezużyteczne klawisze to klawisze skrótów, tj. Nawigacja, poczta itp.
Petruza

Odpowiedzi:


7

ControllerMate to robi. W pracy używam ergonomicznej klawiatury Microsoft Natural i myszy Logitech. ControllerMate ma profile sprzętowe dla obu i mam wiele kluczy specyficznych dla MS przypisanych do innych funkcji.

Podobnie jak twoja, moja klawiatura ma również niepotrzebny przycisk Poczta. Przy otwartym programie Controlermate, jeśli naciśniesz przycisk Poczta podczas przeglądania profilu klawiatury Microsoft, lista dostępnych sekwencji klawiszy automatycznie przeskoczy do tej, którą właśnie otrzymała. Następnie możesz zaprogramować ten klucz, aby robił co chcesz, nawet gdy ControllerMate nie jest otwarty.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


even when ControllerMate isn't openwięc kluczowanie map musi być w jakimś pliku konfiguracyjnym, prawda? czy wiesz który lub czy w ogóle taki jest?
Petruza

ControllerMate ma przez cały czas działającą w tle aplikację pomocniczą zajmującą niewiele miejsca, prawdopodobnie monitorującą operacje we / wy. Aplikacja jest zamknięta, ale aplikacja pomocnicza pozostaje uruchomiona.
michaelmichael

och ok [padding ...]
Petruza

+1 Uważam, że to najlepszy sposób na zrobienie tego - po prostu starałem się podać więcej informacji dla PO w mojej odpowiedzi i nie chciałem, aby stało się to odpowiedzią „zaakceptowaną”. : /
Austin

masz rację. naprawiony.
Petruza

4

Myślę, że odpowiedź na temat ControllerMate jest dobra, ale skoro w komentarzu do pliku konfiguracyjnego zapytałeś, wspomnę, że najskuteczniejszym, „surowym” sposobem konfiguracji ustawień klawiatury jest stworzenie niestandardowego układu klawiatury. Domyślam się, że w ten sposób aplikacje takie jak ControllerMate modyfikują klawisze klawiatury, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno.

Możesz użyć do tego celu generatora online (jest stary, ale .keylayoutgenerowane przez niego pliki nadal działają w systemie Snow Leopard) lub graficznego interfejsu użytkownika, takiego jak Ukelele (bezpłatny).

Robiąc to w ten sposób, należy dodać wynikowy .keylayoutplik XML do /Library/Keyboard Layouts(do użytku przez wszystkich użytkowników) lub ~/Library/Keyboard Layouts(do użytku tylko przez bieżącego użytkownika). Następnie włącz niestandardowy układ w Preferencjach systemowych -> Język i tekst -> Źródła wejściowe.

W przypadku klawiatury innej firmy nadal trudno byłoby znaleźć kod klucza w danym mapSet dla tych „bezużytecznych” klawiszy „Wstecz”, „Przekaż”, „Poczta” itp. Osobiście wybrałbym Program GUI, który pozwala mi „naciskać i ustawiać”, więc nie mam żadnych dodatkowych badań ani zgadywania z mojej strony.

Krótko mówiąc, nie mówię, że ta metoda jest łatwiejsza lub nawet bardziej wydajna niż korzystanie z aplikacji takiej jak ControllerMate, ale powinna przynajmniej pomóc wyjaśnić, w jaki sposób klawiatury mogą być ponownie mapowane w OS X bez programu „pośrednika”, który musi działaj w tle.


Dzięki! Właściwie korzystam z klawiatury, którą zrobiłem z ukelele, i wypróbowałem skróty, ale ukelele wcale ich nie zauważa. Co masz na myśli mapSet?
Petruza

MapSet „mapuje” kody wirtualne na każde naciśnięcie klawisza, aby można je było przypisać do znaku w .keylayoutpliku XML. Nie sądzę, aby jakikolwiek układ klawiatury wirtualnej w Ukelele miał przyciski wirtualne pasujące do tych dodatkowych klawiszy klawiatury Microsoft u góry, więc może nie być możliwe w tym programie. ... Czy próbowałeś ControllerMate? Wydaje się, że robi dokładnie to, co chcesz - naciskasz „dziwny” klawisz na klawiaturze i pozwala ci przypisać to, co chcesz.
Austin

2

Wiem, że to stare pytanie, ale przyszłe pokolenia mogą chcieć wiedzieć o nowszym narzędziu. Nazywa się Karabiner i może odwzorowywać tony rzeczy i ma domyślne ustawienia mapowania klawiszy F * na ich odpowiedniki Appley.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Niestety obecnie nie obsługują Sierra.
Machado,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.