Jak mogę dodać nowe foldery do Ulubionych na pasku bocznym Findera?


69

Chciałbym utworzyć nowy element folderu Ulubione w Finderze, jak mogę powiedzieć Finderowi, że chcę, aby określony folder pojawił się na mojej liście Ulubionych widocznej na pasku bocznym po lewej stronie okna Findera oraz w oknach dialogowych, aby otworzyć plik w aplikacji? Oczekiwałem, że znajdę to w Preferencjach Findera, ale karta Preferencji pozwala tylko przełączać widoczność istniejących Ulubionych, a nie dodawać nowych. Widzę, że aplikacje takie jak DropBox są w stanie rozszerzyć ten pasek boczny, więc co z użytkownikiem końcowym, jak mogę go rozszerzyć?

Odpowiedzi:


112

Przeciągnij folder do żądanej pozycji na pasku bocznym. Spowoduje to dodanie folderu do paska bocznego w każdym bieżącym i przyszłym oknie Findera, a także w Finderze Otwórz / Zapisz okna / arkusze.

Usuwanie odbywa się poprzez przeciągnięcie folderu z paska bocznego na bok.


jakieś wskazówki, gdzie znaleźć folder ulubionych, czy nie jest to folder? Dzięki!
Dan Rosenstark

2
@Yar Jest to słownik w pliku preferencji com.apple.sidebarlists.plist, w którym elementy są podzielone między byciem AlwaysVisible w słowniku ulubionych a byciem w słowniku Ulubionych. Zrobiłem pełny opis w Preferencjach paska bocznego Findera Lokalizacja
grg

Dzięki, to świetnie. Niestety, PathFinder nie może rozmawiać z tą listą (myślę), ale to mi pomogło.
Dan Rosenstark,

Jeśli „test” jest dowiązaniem symbolicznym, rozwiązuje je przed dodaniem. Jakieś pomysły na to, jak to zrobić?
Xiao

@Xiao Spróbuj ręcznie dodać ścieżkę, edytując listę dyskusyjną omówioną w linku w poprzednim komentarzu.
grg

20

Aby poprawić przyjętą odpowiedź, sparafrazuj inną, popraw jeszcze jedną i dodaj własne uwagi, oferuję poniższe podsumowanie:

 1. Przeciągnij i upuść

  Przeciąganie i upuszczanie folderu działa dla mnie, ale wydaje się, że w dużej mierze trafia i tęskni obecnie. Dla mnie zwykle dodaję foldery sieciowe, które czasami nie przeciągają się zbyt dobrze. Jeśli tak, a poziomy pasek pojawi się w Ulubionych, gdzie chcesz, to dobrze. Jeśli nie, wypróbuj następujące opcje:
 2. Skrót klawiaturowy: CTRL+ CMD+T

  Używany jest stary skrót klawiaturowy, CMD + Tale został on usunięty, gdy Finder wprowadził karty. To otwiera teraz nową kartę. Skrót klawiaturowy stał się CTRL+ CMD+ T.
 3. Menu „Plik” w Finderze

  W menu wyszukiwarki dostępna jest opcja „Dodaj do paska bocznego” (i widać skrót klawiaturowy wymieniony po prawej stronie)

Gdy powyższe nie działają

Często stwierdzam, że nie mogę przeciągnąć i upuścić folderu na pasku bocznym, co może być frustrujące, a przejście do menu Plik powoduje, że „Dodaj do paska bocznego” jest wyłączony lub wyszarzony. Ale jeśli użyjesz skrótu w tym scenariuszu, powinien on nadal działać (zadziałał dla mnie teraz pod El Capitan).

Również „ hack ” w ramach odpowiedzi „przeciągnij i upuść podfolder i naciśnij klawisz ucieczki” również pozwolił mi go dodać. (Dzięki @LWTBP, nie znałem tej metody przed wieczorem).

Dla mnie scenariusz był następujący:

 • Miałem udział sieciowy, który chciałem dodać do ulubionych
 • Przywołałem konkretny folder w obszarze nawigacji Findera, ale za każdym razem, gdy przeciągałem go do Ulubionych, pozwalałbym tylko upuszczać go do istniejącego folderu
 • Otworzyłem karat na podfolderze i spróbowałem go przeciągnąć i pojawił się poziomy pasek
 • Nacisnąłem ESC, ponownie wybrałem folder nadrzędny i upuściłem go w żądanej pozycji Ulubione
 • I wszystko było w porządku ze światem :)

Z mojego doświadczenia związanego z problemem udziału sieciowego wystarczy otworzyć udział sieciowy (nie trzeba przeciągać i anulować) i cofnąć się o jeden folder w górę. Następnie udział można dodać do paska bocznego zgodnie z opisem. - w ten sposób można pominąć drugą połowę kroku 3 i pierwszą połowę kroku 4 powyżej.
MartijnVanAttekum

2

Czasami folder może nie wyświetlać grafiki „poziomej linii lokalizacji” podczas przeciągania do paska bocznego, co uniemożliwia dołączenie go do paska bocznego. W takich sytuacjach możesz przeciągnąć folder w folderze na pasek boczny i anulować tę akcję (naciśnij klawisz „esc” itp.), Gdy zobaczysz grafikę linii lokalizacji. Następnie spróbuj ponownie przeciągnąć główny folder na pasek boczny - zadziała.


0

Wybierz folder, który chcesz dodać do paska bocznego i po prostu wpisz ⌘ CMD+ T.


Dla mnie + TFinder tworzy nową kartę.
Mateusz Szlosek

O przepraszam. Mój OSX to lew górski ...
rkjt50r983

Cmd + ctrl + T Pomógł mi dodać plik do ulubionych, co nie jest możliwe poprzez przeciągnięcie go, ponieważ zawsze chce go umieścić w jednym z folderów, które mam w ulubionych.

0

Przypadkowo „zrzuciłem” mój folder google z menu Ulubione, ale udało mi się dodać go ponownie, otwierając okno folderu google, a następnie biorąc małą ikonę u góry okna i po prostu wracając do Ulubionych.


0

Jeśli masz do udziału sieciowego, że nie można przeciągnij i upuść na ulubionych, przejdź spojrzeć na to w / Volumes / NazwaUdziału i przeciągnij że zamiast.


-1

Otwarcie folderu, a następnie upuszczenie ikony z nagłówka działało dla mnie najlepiej, ponieważ polecenie cmd drop dodaje tylko link, a nie rzeczywisty folder - bardzo ważne rozróżnienie.


1
Czy foldery wymienione na pasku bocznym Findera i tak nie są zawsze linkami? Co dokładnie widzisz tutaj jako rozróżnienie?
nohillside

-1

[Mac OS Sierra] Musiałem dodać folder do katalogu użytkowników - / Users / sean / workspace / - którego nie mogłem znaleźć w oknie Findera. Oto co zrobiłem:

 1. Otwórz Finder
 2. Kliknij opcję Plik> Nowe inteligentne okno *
 3. W polu wyszukiwania w prawym górnym rogu wpisz „obszar roboczy” (lub nazwę folderu)
 4. Sprawdź, czy żądany folder (niebieska ikona) pojawia się w wynikach
 5. Przeciągnij folder do Ulubionych na lewym pasku bocznym
 6. Odrzuć inteligentne okno

* Zwykłe okna, nawet Smart Window za pomocą paska zadań Ikona Findera nie działają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.