Foldery u góry, na pulpicie


1

Czy możliwe jest uzyskanie „folderów na wierzchu” na pulpicie (również) za pomocą hakowania plików Plist lub aplikacji innej firmy?

Mój pulpit (OS X Mavericks) jest nieco zagracone i już posortowana ich rodzaju, ale wszystkie .AI, .PSD, .INDD, .PNG, .JPG, .HTMLpliki na pierwszym miejscu. Jestem już w stanie posortować je na górze w Finderze za pomocą zewnętrznego dodatku do Findera, ale potrzebuję go jeszcze bardziej na pulpicie.

Odpowiedzi:


2

Możesz posortować pulpit tak, jak możesz to zrobić za pomocą struktury folderów Findera.

Po prostu posortuj według „Tagów” ​​i to wszystko:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W moich testach foldery są wyświetlane przed innymi plikami. Ale oczywiście, jeśli podano tagi, są one sortowane inaczej.

Więc trzy rozwiązania:

  1. Daj określone tagi i sortuj według tagów
  2. Daj nie tagi i sortuj według tagów
  3. Podaj nazwy folderów zaczynające się od „_” lub „#” i sorty według nazwy

Huh, żaden z moich plików nie ma tagów, a jeśli posortuję według tagów, zostanie on ponownie uporządkowany, bez folderów. Jeśli jednak nadam wszystkim folderom tag, pozostaną one rozłożone na całym pulpicie. W obu rozwiązaniach 1 i 2 nie mam jednak pożądanej sytuacji.
Sander Schaeffer

1. Zrozumiałe. Próbowałem wiele razy, zmieniłem je i nadal działa. To tylko niechlujne rozwiązanie; 2. Nie jest to niezrozumiałe. Gdy klikniesz „Sorty By”, zostaną one posortowane. Gdy rozłożone na pulpicie oznacza, że ​​ich nie posortowałeś. Pamiętaj, aby posortować ponownie po ustawieniu tagów.
Bastian Gruber

Wygląda na to, że niezależnie od tego, czy elementy mają tagi, zawartość pulpitu pozostaje taka po sortowaniu. ctrlv.in/359566 - Robię ten bankomat 10.10, może to być błąd Yosemite. W każdym razie dzięki!
Sander Schaeffer

0

Aby foldery znalazły się na pierwszym miejscu w wyszukiwarce, zmień kolejność kategorii danych w centrum uwagi.

Naciśnij Command plus spację, a następnie wpisz spacja. To otwiera preferencje reflektorów. Zobaczysz wszystkie kategorie danych, które zaznaczyłeś lub są zaznaczone domyślnie. Po prostu przeciągnij „foldery” na górę listy. Możesz również ustawić wszystkie kategorie danych w żądanej kolejności. Więc kiedy szukasz w Finderze i zdecydujesz się na uporządkowanie według „rodzaju”, folder pokaże się najpierw wraz z wszelkimi innymi zmianami w wprowadzonej kolejności.

Dzięki OSX Yosemite Davida Pogue'a, brakującej instrukcji, Strona 132.


Nie, Finder wygląda dokładnie tak samo. Nawet po ponownym uruchomieniu. Nawet po sortowaniu według rodzaju. Pamiętaj jednak, że chcę wyświetlać foldery na pulpicie, a nie w wyszukiwarce :) Które to rozwiązanie również nie działa. Przepraszam.
Sander Schaeffer

0

To rozwiązanie może wydawać się łatwe, ale dla mnie działa!

Wybierz cały dysk twardy w Finderze. Następnie kliknij opcje widoku:

W następnym oknie dialogowym wybierz:

  • Rozmieść według: Brak
  • Sortuj według: rodzaju

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz (nawet bez użycia opcji wypełniania „Rodzaj”) wszystkie foldery powinny pojawić się jako pierwsze. Rzadko zauważyłem, że niektóre pliki są umieszczane przed folderami, ale ogólnie działa w 95% przypadków.

Wiem, że rozwiązanie wygląda magicznie, ale załatwiło sprawę bez zmiany plików systemowych (!).

Uwagi:

  • Wybierając dysk twardy, ustawiasz te opcje dla wszystkich podfolderów.
  • Powtórz te kroki dla wszystkich posiadanych dysków twardych / partycji.

Mogłem to kiedyś zrozumieć na podstawie „prób i błędów” w przeszłości, ponieważ nie pamiętam, jak ustawiłem tę opcję (zacząłem od Snow Leoparda w 2010 roku - mój pierwszy Mac). Ponownie instalowałem nowy MBP pro i denerwowało mnie niezręczne filtrowanie folderów i plików ...


OP twierdzi, że właśnie to zrobił
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.