Mavericks: Włącz wirtualną klawiaturę na ekranie logowania


14

Jak można włączyć wirtualną klawiaturę na ekranie logowania?

W systemie Windows jest to naprawdę łatwe, ale nie znalazłem sposobu, aby włączyć go na komputerze Mac.


O ile mi wiadomo, nigdy nie było to możliwe w żadnej wersji OS X.
Tom Gewecke

Potrzebuję tej samej funkcji na Yoisemite. Naprawdę denerwujące, ponieważ możesz zrobić prawie wszystko za pomocą magicznej myszy z odległości
kilku

Odpowiedzi:


4

Ta odpowiedź dotyczy przypadku, w którym chcesz uzyskać dostęp do wirtualnej klawiatury ze względu na niepewność układu / klawiatury zewnętrznej.

Jeśli masz dostęp tylko do myszy / podkładki, ta odpowiedź nie pomoże.


Istnieje skrót klawiaturowy, który proponuje dostęp do Opcji ułatwień dostępu i działa na ekranie logowania. (Tylko w High Sierra.)

Opt- Cmd-F5

A dla MacbookPro z paskiem dotykowym:

fn- Opt- Cmd- F5lub Trzykrotnie kliknij przycisk TouchID

W tym nowym oknie możesz kliknąć i włączyć wirtualną klawiaturę:

Oto skróty ułatwień dostępu dla komputerów Mac firmy Apple .

EDYCJA 2: dla macOS Mojave

Jeśli problem polega na tym, że nie masz pewności co do układu klawiatury, spróbuj tego:

Opt- Enter: Pozwala wprowadzić login w czystym polu tekstowym. Użyj go, aby wizualnie sprawdzić swój układ \ o /

EDYCJA : (dodane informacje z komentarzy)

  • Dostępne tylko w High Sierra
  • Skrót do MacbookPro z paskiem dotykowym

Z nowym tak zwanym MacBookPro nie mamy klawiszy funkcyjnych :)
Olcay Ertaş

Rzeczywiście, ale „Opcje ułatwień dostępu” są dość ważne, myślę, że jest jeszcze jedna sztuczka. Przeszukam później, ale jeśli go znajdziesz, zaktualizuj odpowiedź.
itMaxence

trzykrotne kliknięcie przycisku Touch-ID działa również w przypadku MacBooków z paskiem dotykowym
Olcay Ertaş

fn-Opt-Cmd-F5współpracuje również z nowymi komputerami MacBook Pro z paskiem dotykowym. ( fnwłączanie klawiszy funkcyjnych.)
Jawa

Klawiatura ułatwień dostępu jest dostępna tylko w High Sierra, o ile wiem, więc to rozwiązanie jest ograniczone do tej wersji MacOS. support.apple.com/guide/mac-help/…
Tom Gewecke

3

Przykro mi powiedzieć, że nie jest to możliwe w Mac OS X w przeciwieństwie do Microsoft Windows. Być może możesz poczekać, aż Apple uwzględni to w swoich przyszłych wydaniach. Mam nadzieję że ci pomogłam :-)


2

Chcę tylko rozwinąć to, co powiedział Ivan:

Zgodnie z podręcznikiem użytkownika systemu macOS opcja Włącz opcje ułatwień dostępu w oknie logowania na łączach komputerów Mac jest dostępna tylko w systemie macOS Mojave 10.14

Postępowałem zgodnie z Przewodnikiem i działa zgodnie z oczekiwaniami. (Potrzebowałem sposobu, aby zalogować się do mojego MBP, ponieważ wbudowana klawiatura nie działa sporadycznie).

Nie mogłem go znaleźć w obszarze Dostępność, jednak można go znaleźć w Preferencjach systemowych-> Użytkownicy i grupy-> Opcje logowania Opcje dostępności. Po sprawdzeniu klawiatury pojawi się ona na ekranie przy następnym logowaniu. Obecnie korzystam z wersji 10.14.6


1

Odpowiedź itMaxence dotycząca High Sierra nie jest już ważna (być może jabłko zmieniło coś w jednej z aktualizacji).

Według MacOS podręcznika The Włącz opcje ułatwień dostępu w oknie logowania na Mac opcji szwach być dostępne tylko na MacOS Mojave 10,14

Mogę potwierdzić, że opcje dostępności / klawiatura nie działają na 10.13.4 High Sierra, gdy ekran jest zablokowany (ekran logowania).


-4

W rzeczywistości jest możliwe OSX 10 dla klawiatury ekranowej w trybie blokady ekranu. Uważam, że musisz sudo rootować, aby go włączyć.


1
Aby to uwierzyć, musisz podać dokładną procedurę.
Tom Gewecke

StackExchange jest przeznaczony do konkretnych, użytecznych odpowiedzi. To nie zapewnia wystarczającej ilości informacji, aby odpowiedzieć na pytanie. Jeśli uważasz, że jest jakaś odpowiedź i chcesz być pomocny, powinieneś przeprowadzić badanie i udzielić pełnej odpowiedzi. Wskazówki dotyczące możliwych rozwiązań, o ile w ogóle zostaną opublikowane, powinny ograniczać się do komentarzy i mieć na celu wskazanie innym we właściwym kierunku, aby znaleźć rozwiązanie, które można opublikować jako odpowiedź.
Chris Page
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.