Jak przenieść / skopiować notatki z jednego urządzenia iDevice do drugiego bez korzystania z metody przywracania?


12

Próbowałem użyć konta iCloud. Ale to nie działało. Zasadniczo zalogowałem się do iCloud na obu urządzeniach iDevices przy użyciu tego samego Apple ID. I upewnienie się, że Notes jest włączony. Nowo utworzone notatki pojawią się na obu urządzeniach. Ale potrzebuję też bieżących lokalnych wcześniej utworzonych notatek do synchronizacji.

Jakieś sugestie?

Odpowiedzi:


5

W systemie iOS 9:

Otwórz folder zawierający notatki, które chcesz przenieść.

Kliknij przycisk Edytuj. To jest słabe. Możesz od razu tego nie zobaczyć.

Zobaczysz kolumnę kręgów wyboru ⭕️, a także słowa Usuń wszystko i Przenieś wszystko.

Stuknij kółka dla docelowych notatek, a następnie Przenieś do ... i miejsce docelowe.

Wszystko gotowe.


2
Dotyczy to tylko tego w sekcji Notatki iCloud, w przypadku Notatek lokalnych nie daje opcji „przenieś wszystko”.

3

Jak się okazało, Apple nie zapewnia opcji automatycznej synchronizacji / kopiowania wcześniej utworzonych notatek dla aplikacji Notes na iCloud w celu synchronizacji z innym iDevice. Z tego dokumentu :

„W Notatkach na urządzeniu z systemem iOS lub komputerze Mac sprawdź, czy notatki nie są przechowywane w folderze lokalnym. Przykład: Na moim iPhonie lub Na moim Macu. Jeśli masz notatki w tych folderach, musisz je skopiować lub przenieść do iCloud lub IMAP, aby zsynchronizować z innymi urządzeniami ”.

Będziesz musiał dosłownie zrobić to, co powiedział doktor: kopiuj / wklejaj jedną notatkę na raz do iCloud. Jeśli wcześniej utworzyłeś notatki i po zalogowaniu się na koncie iCloud, aplikacja Notes wyświetli dwa konta: „Na moim iPhonie (lub iPadzie)” i „iCloud”. Musisz to po prostu skopiować i wkleić jedną notatkę naraz, starą pasją. To nie jest fajne.


3

To bardzo proste, wypróbuj Airdrop, otwórz notatki na iPhonie, z którego chcesz je przenieść, dotknij ikony Udostępnij, dotknij „AirDrop”, a jednocześnie włącz „AirDrop” z innego iPhone'a, wybierz „Wszyscy” i gotowe to. Jedyną wadą jest to, że mamy przelewy jeden po drugim.


To. Jeśli urządzenie docelowe ma domyślnie konto iCloud w Ustawieniach -> Notatki, notatki będą przechowywane w iCloud i dostępne na wszystkich urządzeniach. W ten sam sposób za pomocą dwóch urządzeń z systemem iOS można przenosić notatki z innych kont w chmurze, np. Google. Tak, jeden po drugim, ale prawdopodobnie lepszy niż kopiuj-wklej.
Sergii Volchkov

2

Apple zapewnia interfejs sieciowy, dzięki czemu możesz zalogować się na https://icloud.com i zobaczyć, które notatki są synchronizowane.

Następnie po zalogowaniu przejdź do jednego z urządzeń, wyloguj się i zaloguj ponownie przy użyciu tego samego Apple ID. Sprawdź, czy data jest poprawna na urządzeniu przed ponownym zalogowaniem. W tym momencie przejdź do aplikacji ustawień i upewnij się, że notatki są zsynchronizowane z iCloud. Zaktualizuj także urządzenie iOS, chyba że masz bardzo dobry powód, aby nie uruchamiać najnowszej wersji systemu iOS na każdym urządzeniu.

Po utworzeniu notatek synchronizowanych z Internetu do pierwszego urządzenia (iz powrotem) możesz powtórzyć te same kroki z drugim urządzeniem.

iCloud powinien synchronizować notatki z wieloma urządzeniami iOS, o ile korzystasz z tego samego dokładnego konta i poprawnie się zalogowałeś. Widziałem niewłaściwą datę powodującą opóźnienia lub brak synchronizacji, ponieważ kod musi wiedzieć, które urządzenie ma ostatnią wersję każdej notatki do działania.


W mojej aplikacji iPad Notes pokazuje dwa konta: „Na moim iPadzie” i „iCloud”. Notatki na koncie iCloud są poprawnie synchronizowane. Ale muszę też skopiować / zsynchronizować ten „On My iPad”. Według dokumentu Apple muszę skopiować lokalne notatki na iCloud. Ale jak to zrobić?
EmilyJ

Oto dokument od Apple z informacją, aby skopiować lokalne notatki na iCloud. Ale nie powiedział ci, jak to zrobić.
EmilyJ

1

Użyłem AirDrop do przesyłania Notatek (pojedynczo). Urządzenie źródłowe miało dwa konta Notes, z których jedno było synchronizowane, a jedno tylko lokalne. Urządzenie docelowe miało tylko jedno konto Notes, które było synchronizowane. Każdą notatkę przesłałem za pomocą AirDrop z lokalnego konta urządzenia źródłowego na pojedyncze konto urządzenia docelowego. Po synchronizacji notatki pojawiły się na zsynchronizowanym koncie urządzenia źródłowego.


1
  • iOS9.x
  • otwarte notatki
  • kliknij po prawej stronie „Odśwież” w sekcji ICLOUD
  • Kliknij Następny. pozwól iOS9 zaktualizować swoje notatki
  • teraz możesz przenieść swoje lokalne notatki do iCloud
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.