Zmień typ m4v z Home Video na Movie


3

Jak mogę za pomocą wiersza poleceń zmienić typ iTunes Media z Home Video na Movie? Po przekonwertowaniu DVD na m4v za pomocą Handbrake chciałbym ustawić typ multimediów iTunes.

Mogę to zrobić ręcznie w iTunes, ale szukam podejścia z linii poleceń, aby móc go zautomatyzować.

Odpowiedzi:


3

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie Subler do otwarcia pliku m4v, a następnie pobranie metadanych ze sklepu iTunes Store lub MovieDB. Następnie po prostu zapisz go i dodaj do biblioteki iTunes. Proces ten jest tak zautomatyzowany, jak to tylko możliwe.


1
Subler ma interfejs wiersza poleceń. (Nie próbowałem tego - ale musi to być szybsze niż czekanie, aż iTunes zrobi cokolwiek zrobi podczas zmiany rodzaju multimediów (pliku wideo dodanego przez przeciągnięcie / upuszczenie) z „Film” do „Program telewizyjny” ). Dzięki za wskaźnik!
Kent

-1

Wystarczy zmienić rozszerzenie z „m4v” na „mp4”?

Ponieważ „m4v” jest - w przypadku konwersji wideo za pomocą hamulca ręcznego - plik MPEG-4. Zwykle rozszerzenie plików MPEG-4 to „mp4”, a nie „m4v”.

Pytanie wydaje się rozwiązane, ale muszę się jeszcze trochę nauczyć. :-)

  1. Dlaczego hamulec ręczny ustawia rozszerzenie wideo na „m4v”? To rozszerzenie jest niezwykłe i dotyczy specjalnych treści ( https://en.wikipedia.org/wiki/M4V ). Jak mówi Handbrake: konwertuj na MP4, więc rozszerzenie pliku powinno być „mp4”, a nie „m4v”.
  2. Co masz na myśli przez „iTunes Media Type” i „Home Video” - masz na myśli „Filmy” i „Programy telewizyjne”? Różnica między „Filmem” a „Programem telewizyjnym” jest zwykle tylko różnicą, jeśli pobierasz iTunes DRM (czyli kupione lub wypożyczone filmy iTunes).
  3. Jak mogę zmienić „typ iTunes Media” - i po co?
  4. Głosowałeś na „njboot” jako rozwiązanie, ale nie rozumiem, co „m4v” ma wspólnego z metadanymi z iTunes Store lub MovieDB.

Jak powiedziałem: po prostu chcę się uczyć. Moja sugestia: wystarczy zmienić „m4v” na „mp4”.

Właśnie przekonwertowałem DVD za pomocą hamulca ręcznego i zmieniłem „m4v” na „mp4” - nie ma problemu. Następnie dodałem wideo do iTunes (oba: „m4v” i „mp4”) - i oba zostały dodane do „Filmów”.

PS Wolałbym opublikować to jako komentarz, ale komentarze nie pozwalają na tak wiele znaków - mam nadzieję, że jest w porządku?


OP odnosi się do metadanych powiązanych z plikiem - nie do samego kontenera plików. Gdy importujesz do iTunes (mp4 lub m4v), automatycznie klasyfikuje się jako „domowe wideo” i musisz ręcznie zmienić go na „Film”.
njboot,

Hamulec ręczny ustawia pliki na m4v, jeśli zawierają określone teksty rozdziałów lub dodatkowe kodeki audio, które nie są kompatybilne z iTunes.
njboot,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.