Co sprawia, że ​​Unibody Mac jest lepszy niż wcześniej?


2

Szukam informacji o tym, co macs są uważane za jednoczęściowe i zastanawiam się, czy istnieją jakieś znaczące zalety i / lub wady tego stylu produkcji.

Odpowiedzi, które dotyczą materiałów marketingowych, jak również danych dotyczących cyklu życia lub doświadczeń dla dużych wdrożeń maców z rzeczywistymi wskaźnikami awarii lub danych, byłyby świetne do przeczytania.


Biorąc pod uwagę twoją zademonstrowaną, szczegółową i szeroką wiedzę na temat komputerów Mac, muszę się zastanawiać, dlaczego zadałeś to pytanie. Czy to możliwe, aby przykleić to do ludzi (w tym do samego potężnego Jeffa Atwooda), którzy zestrzelili twoje pytanie o tag „unibody” na Metie? ( meta.apple.stackexchange.com/questions/496/… ) Jeśli tak, podziwiam twoje złość. ;]
Austin

Całkowicie zastanawiałem się nad komentarzem Jeffa, gdy pytanie ukształtowało się w moim mózgu. Okazuje się, że jest to dobre pytanie, jak również przykład. Nie mam nic przeciwko mieszaniu puli, jeśli prowokuje to do prawdziwego komentarza lub dzielenia się wiedzą. ;-)
bmike

To najlepsza rzecz, jaką widziałem na tej stronie w ciągu tygodnia. :]
Austin

Odpowiedzi:


4

Konstrukcja unibody sprawia, że ​​obudowa jest lżejsza i mocniejsza. Ponieważ jest obrabiany, istnieje minimalny błąd w tworzeniu obudowy. Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj wideo na http://www.apple.com/macbookpro/design.html . Pierwszy unibody MacBook Pro był modelem 15 "wydanym w 2008 roku i miał wymienną baterię. Uważam, że wszystkie inne modele unibody (i tylko modele unibody) mają zintegrowane, nieusuwalne baterie.


2
Pierwszy komputer MacBook Pro z unibody miał wymienne baterie. Metoda konstrukcji unibody ma być również bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ nadmiar obrabianego aluminium można przetopić w nowy blok do maszyny.
CajunLuke

3
Poprawia również ogólną trwałość. Ponieważ ciało nie może się zginać, takie rzeczy jak zawiasy pokrywy, otwory w portach i wszelkiego rodzaju złącza wewnętrzne nie odczuwają takiego samego zużycia jak inne laptopy. Każdy, kto doświadczył bólu związanego z koniecznością wymiany laptopa, ponieważ naprawianie połączenia z ekranem lub podłączenie do zasilania było tak drogie, doceni, jak niezwykłe stają się tego typu rzeczy w projektowaniu unibody.
Matthew Frederick

Jakie materiały zostały użyte przed litym aluminium lub poliwęglanem? Dobre wołanie o materiał unibody, który jest bardziej wytrzymały w życiu i bardziej nadaje się do recyklingu po zakończeniu życia.
bmike

3
@bmike Profesjonaliści MacBooka przed unibody (i poprzedzające je PowerBooki) mieli aluminiową dolną obudowę, która została zbudowana z płaskiego (prawdopodobnie zwiniętego) aluminium wygiętego na krawędziach, aby utworzyć boki i przyspawać do rogów. Umieszczono tam elektronikę i tym podobne, a następnie włożono górę (za pomocą klawiatury). Spotkanie tych miało plastikową przekładkę (która chwyta moje ramiona przez cały czas i jest dość denerwująca). Te maszyny przed unibody są mniej wytrzymałe (łatwo narożne wgniecenia), ponieważ metal był cienki (dużo bardziej niż korpusy).
CajunLuke

3
@bmike MacBooki (plastikowe) mają podobne części w tym samym miejscu, co MacBooki Pro przed unibody, ale z poliwęglanem zamiast aluminium. Jak na ironię (i myląco) MacBooki były bardziej trwałe, ponieważ poliwęglan był grubszy niż aluminiowa obudowa Pro. Jednak górna obudowa z klawiaturą na plastikowym MacBooku ulegnie zniszczeniu w pobliżu krawędzi i odłamie się.
CajunLuke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.