Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie aplikacji Adobe Creative Cloud po zalogowaniu?


236

Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie aplikacji Adobe Creative Cloud po zalogowaniu? Nie widzę żadnej opcji, aby to zatrzymać, iz jakiegoś powodu nie ma tego w opcjach logowania użytkownika w OS X.


8
Zauważyłem, że mam ten problem, kiedy przestałem używać wersji The Pirate Bay i zacząłem korzystać z płatnej wersji produktów Adobe :-(
William Entriken

1
Ten problem stale występuje, a ponieważ aplikacja CC ma tak wiele wersji, możemy potrzebować innego pytania, aby rozwiązać konkretną wersję aplikacji CC. Nawet w przypadku licencji korporacyjnych dla Adobe jest to problematyczne w zarządzaniu.
bmike

Odpowiedzi:


359

Domyślnie jest ładowany /Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist.

Jeśli uciekniesz

launchctl unload -w /Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist

spowoduje to wyłączenie go dla użytkownika.

Aby ponownie włączyć

launchctl load -w /Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist

3
To działało naprawdę dobrze! Zastanawiam się, czy istnieje sposób, aby zastosować to również do konta użytkownika-gościa?
user1434077,

2
Po rozładowaniu możesz również usunąć .plist i banować Adobe na zawsze! (Lub do następnej aktualizacji :)
kakubei

11
Działa świetnie. Więc po prostu sudo rm /Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plistsię go całkowicie pozbyć.
Avishai,

8
Nie zapomnij również rozładować programu Adobe Updater, który również działa w tle:launchctl unload -w /Library/LaunchAgents/com.adobe.AAM.Updater-1.0.plist
Daniel van Flymen

3
Stworzyłem Gist dla skryptu bash. Wystarczy go pobrać i uruchomić. Możesz dodać do niego więcej procesów w przyszłości: gist.github.com/WadeShuler/670a281c1c29ab1aebb94a21798db155
Wade

42
  1. Kliknij ikonę paska menu.

  2. Kliknij ikonę elipsy w prawym górnym rogu.

  3. Wybierz „Preferencje” menu elipsy

  4. Odznacz „Uruchom przy logowaniu”.

    preferencje

  5. Uwaga: Opcja „Preferencje” nie pojawia się, dopóki nie zalogujesz się do usługi Creative Cloud .


103
Cóż za niechlujna aplikacja, która

9
Preferencji już nie ma nawet w Creative Cloud. Adobe pogarsza się z każdym dniem!
kakubei

2
To ciekawe, na mojej maszynie nic nie mam.
kakubei

17
„Uruchom przy logowaniu” dotyczy tylko interfejsu użytkownika menuletu. Sprawdź Monitor aktywności, a zobaczysz, że w tle wciąż jest wyciek twoich zasobów.
DazChong,

2
Stworzyłem Gist dla skryptu bash. Wystarczy go pobrać i uruchomić. W przyszłości możesz dodać do niego więcej procesów: gist.github.com/WadeShuler/670a281c1c29ab1aebb94a21798db155
Wade

13

Aby wyłączyć wszystko, co Adobe uruchamia podczas uruchamiania na komputerze Mac, musisz zarówno wyłączyć uruchomione zadania, jak i rozszerzenie Adobe Core Sync.

W przypadku rozszerzenia Adobe Core Sync jest to rozszerzenie Finder Sync, więc można je wyłączyć w System PreferencesExtensionszgodnie z opisem w tej odpowiedzi - https://apple.stackexchange.com/a/237585/23876 . Z tego, co widziałem, będziesz musiał powtórzyć ten krok po każdej aktualizacji Adobe Creative Cloud.

Informacje na temat uruchomionych zadań można znaleźć w dalszej części. Pamiętaj, że następujące czynności wyłączą również automatyczne sprawdzanie aktualizacji Adobe. Musisz więc sprawdzić dostępność aktualizacji w jednej z aplikacji Adobe lub jawnie uruchomić Adobe Create Cloud.

Adobe faktycznie umieszcza definicje zleceń uruchomionych w kilku miejscach, które zmieniają się w zależności od wersji Adobe. Opierając się na odpowiedzi @Alan Shutko, poniższe wyłączą je wszędzie. Możesz zignorować wszelkie ostrzeżenia „Nie można znaleźć określonej usługi”. Po uruchomieniu uruchom ponownie, aby cieszyć się darmowym uruchomieniem Adobe (dopóki faktycznie nie uruchomisz produktu Adobe).

launchctl unload -w {,~}/Library/LaunchAgents/com.adobe.*.plist
sudo launchctl unload -w /Library/LaunchDaemons/com.adobe.*.plist

Jako tło launchctl unload -wwyłącza każdą usługę w bazie danych zastępowania . Uruchomione nastąpi po zastąpieniu pozycji bazy danych, nawet jeśli definicja zadania (np. /Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist) jest oznaczona jako włączona. Zastąpienie bazy danych jest dla poszczególnych użytkowników. Zadania LaunchDaemon są uruchamiane jako root, więc używamy ich sudodo wyłączania dla użytkownika root.

Z tego, co do tej pory widziałem, instalacje Adobe nie aktualizują bazy danych nadpisywania, więc nie trzeba ponownie uruchamiać poleceń po instalacji Adobe (chyba że wprowadzą one inne zadanie). Skomentuj, jeśli ktoś zobaczy, że Adobe dotyka zastąpionej bazy danych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat uruchomionego, uruchomiony samouczek to świetny przegląd launchdzadań. A LaunchControl to dobre narzędzie do pracy z uruchomionymi zadaniami. LaunchControl to aplikacja płatna, ale wersja testowa obsługuje ich przeglądanie. Pamiętaj, aby włączyć podpowiedzi, aby zobaczyć wartości zastępowania bazy danych.


0

Obecnie używam tego zestawu poleceń - odpowiedź na symbole wieloznaczne będzie nieco bardziej przyszłościowa, jeśli Adobe doda więcej usług, ale:

  1. Apple przestawia się na osadzanie tych usług w pakietach aplikacji , więc nowe usługi dodane przez Adobe mogą nie pojawiać się na zwykłych /Library/Launch*/ścieżkach, ale nadal mają takie same irytujące zachowanie podczas uruchamiania i
  2. ta odpowiedź pozwala kierować reklamy do jednego użytkownika (jeśli masz wielu użytkowników na swoim komputerze) dla interfejsu Creative Cloud UI i synchronizować demona, jeśli chcesz pozostawić go na miejscu innej osobie.
sudo launchctl disable system/com.adobe.acc.installer.v2
sudo launchctl disable system/com.adobe.acc.installer
sudo launchctl disable system/Adobe_Genuine_Software_Integrity_Service
sudo launchctl disable system/com.adobe.AdobeCreativeCloud
sudo launchctl disable system/com.adobe.agsservice
launchctl disable gui/$(id -u)/com.adobe.acc.AdobeCreativeCloud.2416
launchctl disable gui/$(id -u)/com.adobe.accmac.2256
launchctl disable gui/$(id -u)/com.adobe.CCXProcess.2252
launchctl disable gui/$(id -u)/com.adobe.CreativeCloud
launchctl disable gui/$(id -u)/com.adobe.CCLibrary.4032
launchctl disable gui/$(id -u)/com.adobe.AdobeCreativeCloud
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.