Filmy AVCHD iMovie '11


2

Mam kamerę AVCHD, która rejestruje 1080i klipy. Chcę zachować tę jakość w wynikowych projektach, ale jaki jest najlepszy sposób zarządzania tym surowym materiałem filmowym w dłuższej perspektywie, aby nie wypełniać mojego dysku twardego przez importowanie Pełny wysokiej jakości filmy Apple Intermediate Codec, ale zachowaj rozdzielczość HD, nie importując 960x540 Duży jakość?

znalazłem Wskazówka pokazuje, jak łatwo zapisać zarówno oryginalną zawartość, jak i zoptymalizowaną dużą zawartość, ale to wciąż nie zachowuje jakości HD w eksporcie, tylko do archiwizacji.

Ja też znalazłem ClipWrap , ale bez AIC szorowanie jest zasadniczo bezużyteczne w moim MacBooku Pro w połowie 2010 r. - nie ma też opóźnień w dźwięku i obrazie.

Krótko mówiąc - czy możliwe jest stworzenie skryptu / narzędzia, które pozwoli:

  1. zawiń materiał w pojemniku zgodnym z iMovie (MOV)
  2. Ręcznie zaimportuj je do iMovie i zoptymalizuj tylko w razie potrzeby
  3. Przed eksportowaniem użyj narzędzia, aby powrócić do niezoptymalizowanego materiału HD.

W ten sposób mogłem uzyskać eksport HD i zmniejszyć zużycie dysku.

Czy na każdym haku taki skrypt się unosi? Czy ktoś może dostrzec w tym jakieś niebezpieczeństwa? A może najlepiej wybrać gotówkę na większy dysk twardy lub Final Cut Express z funkcją MTS? (Czy FCE może szorować pliki MTS?)


Nie do końca jest to rozwiązanie dla starego iMovie, ale dla każdego, kto używa teraz iMovie v10.x (iMovie '11 to v9.x) AVCHD jest teraz natywnie obsługiwany. Możesz bezpośrednio importować z aparatu, a pliki wynikowe są w zasadzie tego samego rozmiaru, ale są ponownie pakowane (szybko i bezstratnie) przez iMovie. To jest dużo lepsze doświadczenie niż iMovie '11 i wcześniejsze.
drfrogsplat

Odpowiedzi:


1

Możesz zaimportować surowy wideo za pomocą dowolnych środków i użyć hamulca ręcznego ([wprowadź opis linku tutaj] [1]), aby przekodować go do formatu mp4, z którego może korzystać iMovie. W ten sposób możesz wykorzystać kodek H.264 do kodowania filmów 1080i, zachowując pełną jakość i lepiej je kompresować niż schematy kompresji Apple. Osobiście jednak, jako jeden facet wideo do drugiego, jeśli masz do czynienia z dużą ilością HD, po prostu wyłóż gotówkę na większy dysk, na przykład zewnętrzny lub coś. Pozwoli ci to zaoszczędzić ci bólu głowy na dłuższą metę, zaufaj mi.

Powodzenia i szczęśliwego transkodowania!


Dzięki. W międzyczasie dowiedziałem się, że tak, lepiej byłoby zarobić na większy dysk twardy. Aby móc archiwizować mój Camcoder i gdy jestem gotowy do użycia niektórych materiałów, zaimportuj je w pełnej jakości. Kiedy skończyłem z materiałem, usuń go, zachowując archiwum. W ten sposób oszczędzam miejsce na dysku twardym, ale mogę pracować szybko w pełnej jakości.
Laas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.