Zresetować usługę Bluetooth systemu Mac OS X?


14

W jakikolwiek sposób można to zrobić za pomocą narzędzia, wiersza polecenia lub w inny sposób? Regularnie sparowałem słuchawki i sparowałem, co powoduje awarię usługi Bluetooth prawie codziennie. Czasami mogę po prostu naprawić urządzenia, ale innym razem usługa całkowicie się psuje. Kiedy tak się stanie, muszę zrestartować komputer; naprawdę bardzo denerwujące.

Czy jest dostępna opcja „Przywracanie ustawień fabrycznych” klawiatury, myszy i gładzika Apple Bluetooth?


Mój komputer Mac czasami się myli, gdy rano ponownie włączam swoją potężną mysz. Na szczęście trzymam mysz przewodową w pobliżu ... Mac myśli, że nadal jest podłączony do myszy, mimo że był wyłączony przez całą noc. To rozwiązanie działało dla mnie! Dzięki!

Odpowiedzi:


17

W nowszym systemie OS X można uzyskać dostęp do tych zaawansowanych funkcji z ikony Bluetooth na pasku menu. Przytrzymaj Shift i opcję (tylko) po kliknięciu ikony:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Menu debugowania zawiera większość potrzebnych do działania elementów:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nigdy nie widziałem, aby resetowanie modułu działało lepiej niż jego wyłączanie, ale jestem pewien, że są przypadki, w których oszczędza to podróży do warsztatu.

Rejestrowanie jest przydatne, ale dzienniki są bardzo duże, więc miej to na uwadze i ustaw przypomnienie, aby wyłączyć je jutro.

W starszych systemach operacyjnych potrzebne było narzędzie programistyczne do systematycznego usuwania rekordów parowania i urządzeń HID. Bluetooth Explorer jest dostarczany z Xcode 3. (od dzisiaj, na początku czerwca 2011 r. - jest to coś bezpłatnego, jeśli zgadzasz się z warunkami bezpłatnego programu dla programistów. Może być również dołączone do Xcode 4 - dostępne z płatnym pobieraniem lub płatne program mac dla programistów - ale nie mogę za to ręczyć) Możesz również przejrzeć dokumentację programisty za darmo, aby dowiedzieć się więcej o implementacji Bluetooth.

Eksplorator ma szczegółowe okno z wieloma ustawieniami automatyzującymi resetowanie urządzeń do testowania. Oto część okna pokazująca, że ​​lokalne ustawienia Maca są nie tylko wyczyszczone, ale dotrą do urządzeń Apple Bluetooth i zresetują również ich stan wewnętrzny.

Eksplorator Bluetooth - opcje resetowania

Ponieważ bluetooth musi rozpocząć się bardzo szybko w trakcie rozruchu (i jest częścią asystenta konfiguracji, ponieważ nowe komputery Mac, które nie mają kont, muszą wiedzieć, jak skonfigurować klawiatury i mysz Bluetooth po wyjęciu z pudełka), nie jest to zwykły plik preferencji użytkownika ale zamiast tego preferencje na poziomie systemu są przechowywane w kilku lokalizacjach.

Będziesz mógł odświeżyć fabrykę Maca do testowania Bluetooth za pomocą Eksploratora Bluetooth.


Szkoda, że ​​musisz przejść przez narzędzia programistyczne, aby zrobić ten hałas.
xanadont

Większość ludzi nie ma problemów i nigdy nie potrzebuje tych narzędzi. Powodzenia i mam nadzieję, że problem został rozwiązany. Automatyzacja procesu resetowania jest słabym obejściem dla czegoś, co powinno po prostu działać. Mogę sobie wyobrazić twoją frustrację, że musisz to robić nawet raz w miesiącu.
bmike

2
W Xcode 4 usunęli BT Explorera, a teraz jest to plik do pobrania na stronie programisty jako część „Hardware IO Tools”. Również twoja odpowiedź naprawiła mój pieprzony BT! Na zdrowie JR
Jon Rhoades

Niestety obecnie stwierdzam, że wersja zawarta w „Hardware IO Tools for Xcode - October 2013” ​​ulega awarii podczas uruchamiania 10.8.5, pomimo tej edycji narzędzi obsługujących Mountain Lion i późniejszych.
Joe Carroll

1
Chciałbym zwrócić uwagę na dwie rzeczy: po pierwsze, w wersji 4.3.0 tego oprogramowania (najnowszej wersji) sposobem znalezienia tego menu są Narzędzia -> Modyfikuj konfigurację oprogramowania i urządzeń lub Cmd-Shift-U. Po drugie, jeśli twoim problemem, takim jak mój, jest to, że sparowane urządzenia nie chcą się połączyć, nie zrobi to nic, aby ci pomóc, ponieważ twoje urządzenia nie są połączone. Po ponownym uruchomieniu urządzenia podłączone, co jest dobre, ale było tak tylko dlatego, że ponownie uruchomiłem komputer. Urządzenia powinny zostać zapomniane, ale tak nie było, ponieważ działa to tylko na podłączonych urządzeniach.
2rs2ts

7

Istnieje narzędzie wiersza polecenia dla usługi bluetooth o nazwie blueutil - możesz spróbować, jeśli może ci pomóc.

Alternatywnie możesz przeładować blued:

sudo launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist
sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist

To powinno najpierw zabić usługę, jeśli nadal jest włączona, a druga ją włączy.
Nie wiem, czy to rozwiąże twój problem, ponieważ nie mam na mnie usługi BT, która by to przetestowała :)


1
Dzięki. Właśnie tego spróbowałem. Niestety pozwala to tylko na włączanie i wyłączanie usługi, jak to możliwe w menu. Ale gdy usługa jest zepsuta, wówczas włączenie / wyłączenie nie robi nic, aby to naprawić. Potrzebuję opcji resetowania.
xanadont

1
To po prostu ponownie uruchamia demona i nie resetuje plików.
bmike

7

To (i tylko to) działało dla mnie oprócz ponownego uruchomienia komputera.

Z Uruchom ponownie demona Bluetooth w systemie Mac OS X bez ponownego uruchamiania

sudo kextunload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport
sudo kextload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport

4
Wiele lat później żadna z podanych tu sugestii nigdy nie pomogła. Z przyjemnością zobaczyłem tę sugestię w powiadomieniu SE w mojej skrzynce odbiorczej. Dzień później (dzisiaj) potrzebowałem tego. A teraz to mi też nie działa: nie można zwolnić pliku kext com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport; klasy mają instancje: (jądro) Kext com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport klasa BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport ma 1 instancję. Nie można zwolnić com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport - (libkern / kext) kext jest używany lub zachowany (nie można go rozładować).
Xanadont,

@xanadont, czy znalazłeś jakieś działające rozwiązanie?
Vlad E. Borovtsov,

@ VladE.Borovtsov Nigdy nie znalazłem niczego w 100% niezawodnego. Na szczęście z nowszym sprzętem już nigdy nie wpadam na to.
Xanadont,

@xanadont Myślałem, że problem zostanie wyeliminowany na nowym MacBooku. Ale wciąż się dzieje. Zwłaszcza gdy podłączę rozładowanego iPhone'a lub iPada do USB. jedynym sposobem na rozwiązanie tymczasowego problemu z bt - po prostu zrestartuj :(
Vlad E. Borovtsov

3

Przejdź do Monitora aktywności, a pod nazwami procesów powinna znajdować się nazwa „blued”, kliknij ją, a następnie „Quit Process”, Force Quit, a następnie usługa bluetooth powinna uruchomić się sama.


To może być dokładnie to, czego szukałem. Od tamtej pory mam nową maszynę i od tamtej pory nie mam problemów. Ale jeśli to zrobię, postaram się o tym pamiętać.
xanadont

1
Aby zobaczyć tego demona, musisz użyć Widok -> Wszystkie procesy. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zabijanie nie rozwiązuje mojego problemu, ale mój problem może być inny niż Xanadonta.
ThomasW
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.