Jak zainstalować g ++ lub c ++ bez płacenia za xcode?


14

Muszę zainstalować node.js na nowym komputerze Mac i wymaga to zainstalowania kompilatora c ++ lub g ++. Jak mogę go uzyskać bez płacenia za xcode?


5
Xcode to bezpłatne pobieranie dla wszystkich członków programów dla programistów iOS i Mac.
Am1rr3zA

9
Musisz zapłacić tylko za XCode 4 - jeśli nie jesteś płatnym programistą. XCode 3.2.6 można pobrać za darmo.
Rene Larsen

2
XCode 4 jest niższy niż cena latte.
Ian C.

3
@ Ian C. - Przestań więc robić zakupy w Starbucks.
Fałszywe imię

Odpowiedzi:


14

Nadal możesz pobrać Xcode 3.x za darmo z darmowego konta programisty. Xcode 3 jest dostarczany z GCC 4.2, LLVM-GCC 1.5 i LLVM 1.5, więc wszystko, czego potrzebujesz, aby skompilować kod C ++, C i ObjC.

(Uwaga: LLVM 1.5 nie może skompilować kodu C ++, więc w tym celu musisz wrócić do LLVM-GCC lub GCC.)


Pamiętaj, że tylko Xcode 4.1 (jak sądzę) na Lionie musiał zostać zapłacony, ponieważ wszystkie inne wersje są bezpłatne, pobrane z App Store lub deweloperów
użytkownik151019

8

Na zakończenie - Xcode 4.1.1 jest bezpłatny w App Store, ale wymaga Lion, co oznacza ostatni zakup sprzętu lub opłacenie aktualizacji.


3

Instalator OSX GCC

Pobieranie i instalowanie ogromnego instalatora Xcode jest ogromnym problemem, jeśli chcesz tylko GCC i powiązanych narzędzi.

Instalator osx-gcc-installer pozwala zainstalować niezbędne kompilatory z gotowych pakietów binarnych lub pomaga stworzyć własny instalator.

Po raz pierwszy wspomniany tutaj przez Dancek


2

Możesz pobrać gcc dla MacOSX ze strony Apples Open Source: http://opensource.apple.com/release/developer-tools-40/ Nie ma jednak żadnych instrukcji.

(Myślę, że gcc jest odpowiedni, prosimy o poprawienie mnie, jeśli się mylę).


A co dokładnie ma zbudować GCC bez GCC?
JustSid

3
@JustSid jednorożce, oczywiście.
Martin Marconcini,

@ Martín Marconcini: Ohh, rozumiem. Zawsze zastanawiałem się, dlaczego wysłali mojego iMaca z jednorożcem, teraz ma to zupełnie sens.
JustSid

Ups, nie zdawałem sobie sprawy z tego, że nie zapewniają tam również plików binarnych.
Megan Walker,

2

Mac jest dostarczany z oprogramowaniem DVD - jeden z nich ma Xcode. Możesz go zainstalować stamtąd.


3
Jest to prawie najszybszy sposób na zainstalowanie Xcode, aczkolwiek kosztem uzyskania - prawdopodobnie - nieaktualnej wersji. Ponieważ Apple z ciekawością nie oferuje „uaktualnień”, twój (także darmowy, jak słusznie zaznaczono w odpowiedzi JustSid) Xcode 3.x będzie pełnym pakietem 4GB ++.
Martin Marconcini,

Z nieznanego powodu widzę w pakiecie tylko dysk „Dołączone oprogramowanie” i wydaje się, że nie zawierał kodu xcode podczas próby instalacji. Więc wybrałem rozwiązanie pobierania. W każdym razie dzięki!
lyuba

Jest to najlepszy sposób na uruchomienie najnowszej wersji GCC z oprogramowania open source, jeśli nie możesz lub nie możesz pobrać bezpłatnego Xcode 3, rejestrując się jako darmowy programista Apple.
bmike

-1

XCode NIE jest dostarczany z najnowszą wersją GCC i G ++ (jest dostarczany z wersją 4.2), więc nadal musisz wykonać własną instalację, jeśli chcesz mieć najnowsze funkcje. Macports i GNU NIE zapewniają wystarczających instrukcji. Pozostaje więc tajemnicą.

Możesz pobrać XCode lub znaleźć go na instalacyjnym dysku CD. To da ci starszą wersję GCC / G ++. Gdy to zrobisz, możesz pobrać najnowszą wersję GCC.

USA, Tampa: http://mirrors-us.seosue.com/gcc/

ALE, jak zainstalować?

Wiem tylko ...

  1. Rozpakuj folder. Powinien nazywać się gcc-4.6.3 LUB gcc-4.7.3 itp.
  2. Utwórz nowy folder ADJACENT do folderu gcc-4.6.3, o nazwie buidgcc (folder buildgcc i folder gcc-4.6.3 znajdują się w tym samym miejscu. Prawdopodobnie w folderze Developer / usr)
  3. Otwórz terminal (Aplikacje-> Narzędzia-> Terminal)
  4. Przejdź do folderu buildgcc, który utworzyłeś Terminal Commmands cd .., podnosi poziom UP 1 (miejsce na notatki między cd a ..) ls informuje, jakie pliki i foldery znajdują się w folderze, w którym znajduje się cd / nazwa folderu, pozwala nawigować do teczka

  5. Jeśli jesteś w folderze buildgcc, wpisz: ../gcc-4.6.3/configure WAIT. Następnie wpisz: ustaw CZEKAJ bardzo długo.

Przepraszam. Tutaj utknąłem.


Macports dostarcza instrukcje instalacji - często to robiłem
użytkownik151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.