Klawisz skrótu do trybu pełnoekranowego


74

Jestem nowy w Mac OS (Macbook Air 2014). Patrzę na strzałkę w prawym górnym rogu okna, kiedy klikam, maksymalizuje okno w górnym menu i aby się przełączyć, muszę przytrzymać mysz w prawym górnym rogu, aby wyświetlić menu i przycisk z strzałki pojawiają się ponownie, aby [w pewnym sensie] zminimalizować wstecz.

Czy istnieje skrót klawiszowy do przełączania między tymi trybami? Mogłem tylko znaleźć skrót Command + M, który całkowicie minimalizuje okno.

Odpowiedzi:


95

Przycisk w prawym górnym rogu każdego okna nie służy do minimalizowania i maksymalizowania okna, ale do włączania go i wyłączania z trybu pełnoekranowego (dlatego, jak powiedziałeś, zakrywa pasek menu).

Skrót klawiaturowy do przełączania pełnego ekranu zależy od aplikacji.

Większość aplikacji, z których korzystam na co dzień (takich jak Google Chrome, Terminal, Mail i Safari) używa ^+ + F(Control + Cmd + F) do przełączania trybu pełnoekranowego.

Niestety nie wszyscy programiści używają tego skrótu w swoich aplikacjach. Na przykład iTerm używa + Enterdo przełączania trybu pełnoekranowego. Jeśli aplikacja, do której się odwołujesz, nie używa żadnego z tych skrótów, powinieneś poszukać opcji pełnego ekranu w menu Widok lub wyszukując „pełny ekran” w menu Pomoc.


4
jeśli w aplikacji nie ma skrótu do pełnego ekranu, ale aplikacja ma dla niego pozycję menu. Następnie możesz dodać go samodzielnie za pomocą Preferencji systemowych. jeśli nie wiesz, ile jest poradników i samouczków w Internecie. jeśli jesteś leniwy, aby samemu szukać, spójrz tutaj lifehacker.com/343328/…
konqui

Dobra rozmowa, @konqui. Nie chciałem zagłębiać się w tworzenie niestandardowych skrótów, ponieważ większość aplikacji udostępnia skrót do pozycji menu. Masz jednak rację - użytkownicy, którzy znajdują się bez skrótu klawiaturowego, mogą z pewnością stworzyć własny.
aglasser

1
Dzięki, używałem wielu skrótów klawiaturowych w systemie Windows, a teraz muszę się przyzwyczaić do komputerów Mac.
adrianTNT

Cieszę się, że mogłem pomóc!
aglasser

Dzięki za odniesienie do iterm. Właśnie dlatego tu przybyłem!
O.rka

12

To bardzo możliwe.

Zrobiłem następujące i wybrałem CMD + CTRL + F jako skrót i pracowałem na OSx 10.8 i nowszych wersjach.

 1. Otwórz Preferencje systemowe i kliknij ikonę „Klawiatura” Wybierz kartę „Skróty klawiaturowe” i wybierz „Skróty aplikacji” z listy po lewej stronie
 2. Kliknij ikonę +, aby dodać nowy skrót klawiaturowy dla wszystkich aplikacji i wpisz następujące polecenie:

  Wejdź na pełny ekran (jest to etykieta pokazana w menu aplikacji)

 3. Teraz musisz przypisać mu skrót klawiaturowy, wybrałem Command + Control + F, ponieważ jest taki sam jak ogólny domyślny, który poprawnie wspomniał

 4. Kliknij „Dodaj”, a następnie ponownie kliknij ikonę +, tym razem wpisując:

  Wyłączyć tryb pełnoekranowy

  Wybierz ten sam skrót klawiaturowy, który wcześniej wybrałeś, co powoduje przełączenie, i ponownie kliknij „Dodaj”

 5. Na koniec kliknij ponownie ikonę +, tym razem wpisując:

  Przełącz tryb pełnoekranowy

  Ponownie przypisz tę samą kombinację klawiszy Command + Control + F.

  Jak słusznie powiedziałeś, aplikacje takie jak iTerm używają tej opcji menu zamiast Enter / Exit Full screen, ale przypisanie do tego samego klawisza czyni go nieco uniwersalnym.

  Jeśli znajdziesz aplikację, która ma pełny ekran i nie jest objęta powyższymi skrótami, dodaj pozycję menu jak wyżej dla tej aplikacji i ponownie przypisz do tego samego klawisza skrótu, a wszystko powinno być dobre. Zrzut ekranu


Dzięki. Jest to bardzo nużące, jeśli używasz innego języka, więc musisz podać przetłumaczone wersje i angielski, ponieważ nie wszystkie aplikacje mają zlokalizowane ciągi.
Erik

Dzięki, to działa dla mnie, jednak uważam, że polecenie + powrót jest wygodniejszym skrótem.
Yamen Ashraf

1

Weź 3 palce i przesuń palcem po gładziku od lewej do prawej.

To sprawi, że szybko wrócisz na pulpit. Nie zminimalizuj całkowicie okna. osiąga to samo i wolę tę metodę, ponieważ możesz poruszać się w tę iz powrotem po stronie, przesuwając w tę iz powrotem.


Edytuj swoją odpowiedź zamiast dodawać odpowiedź w nowej odpowiedzi
klanomath,

-2

Mój jest ustawiony na fn + F1, aby włączyć / wyłączyć pełny ekran. Nie pamiętam, czy ustawiłem to w ten sposób, czy też mój Mac przyszedł z tym ustawieniem. Mam Macbook Pro 13 "Retina z Mavericks.


-2

Ponowne uruchomienie komputera Mac pomogło mi, mogłem spędzić godziny próbując rozwiązać ten problem :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.