Wyłączenie funkcji „trzymaj wciśnięty” klawiszy lepkich OS X


13

Korzystam z funkcji ułatwień dostępu o nazwie lepkie klawisze w OS X, co powoduje, że jeśli naciśniesz klawisz modyfikujący polecenie (Ctrl, Cmd, Alt, Shift, Fn), pozostanie „wciśnięty”, dopóki nie naciśniesz innego klawisza. Jest to bardzo przydatne, jeśli często używasz klawiatury jedną ręką i jest to całkiem wygodne, nawet gdy używasz dwóch rąk.

Chodzi o to, że jeśli naciśniesz klawisz modyfikujący dwa razy , pozostanie on „wciśnięty”, dopóki nie naciśniesz go ponownie. Chociaż czasami jest to przydatne, dla mnie byłoby lepiej, gdyby ten aspekt funkcjonalności mógł zostać wyłączony , ponieważ co jakiś czas uruchamiam go przypadkowo.

Zdaję sobie sprawę, że jeśli jest to w ogóle możliwe, prawdopodobnie oznacza to, że majstrujesz gdzieś w pliku systemowym, to w porządku. Chcę tylko sprawdzić, czy ktoś może wiedzieć, gdzie szukać? :)


Czy kiedykolwiek rozwiązałeś ten problem? Naprawdę zastanawiałem się nad tym postem z 2011 roku. Wprowadzono pewne zmiany w tym, jak klawisze modyfikujące są obsługiwane w lepkich klawiszach około 2016 roku, w Sierra, może nawet El Capitan.
Julian F. Weinert

Sprawdź dyskusje.apple.com/pl/thread/7687205 (już zablokowany wątek) i dyskusje.apple.com/pl/250060393 (próba informowania ludzi). Mój raport o błędzie (ID39265185) został zamknięty. Apple nie dba o to i nigdy tego nie naprawią.
Julian F. Weinert

Odpowiedzi:


3

Nie można wyłączyć funkcji „blokady klawiszy” (ostatnio sprawdzane w OS X 10.8.2). Możesz jednak zainstalować KeyRemap4MacBook , co pozwala ci przyklejać klawisze modyfikujące bez tej „blokady klucza”.


Dzięki za wskazówkę, zobaczę jednak, czy jest dla mnie użyteczna. Szkoda, że ​​nie ma takiej opcji, ponieważ lepkie klawisze to taka wygodna funkcja!
Erika,

Skończyło się na tym, że nie korzystałem z KeyRemap4MacBook, nie czułem się z tym dobrze.
Erika,

2
tylko fyi, wczoraj dodałem to ustawienie do KeyRemap4MacBook. jest dostępny w wersji 8.0.33; nazywa się to „Włącz lepkie klawisze modyfikujące (bez funkcji blokady)”. @Devon, używałem go z wieloma połączonymi skrótami, jak wspomniałeś, i jest dość niezawodny.
ryan

@ryan, Problem z KeyRemap nadal istnieje, ale teraz stworzyłem dla niego odpowiedni raport o błędach.
Divinenephron

Błąd KeyRemap4MacBook został naprawiony od wersji 8.0.34.
Divinenephron,

1

Uważam, że musisz go nacisnąć 3 razy, aby go zwolnić.

  • Pierwsze naciśnięcie - blokuje klawisz modyfikujący i odblokowuje go po kolejnym naciśnięciu klawisza
  • Drugie naciśnięcie - blokuje klawisz modyfikujący dla wielu innych naciśnięć klawiszy.
  • Trzecie naciśnięcie - odblokowuje modyfikator.

Przykład:

Dwukrotne naciśnięcie klawisza Shift, gdy klawisze lepkie są włączone, daje taki sam efekt, jak włączenie blokady CAPS.


Przepraszam, ale proszę o sposób całkowitego wyłączenia stanu „zablokowanego”. Myślę, że jest to całkiem jasne z treści mojego pytania. :)
Erika

Ach tak, przepraszam, że źle zrozumiałem. Nie wiem, jak to zrobić.
maclema

1

Widziałem to zachowanie, nawet gdy w ustawieniach systemu wyłączone są „klawisze trwałe”, odznaczając pole wyboru „włącz klawisze trwałe”. Po powrocie z ekranu blokady widziałem, że shift zablokował się tylko dla działań systemu operacyjnego (nie do normalnego pisania).

Aby rozwiązać ten problem, włączyłem lepkie klawisze (Ustawienia Maca), a następnie ponownie je wyłączyłem, używając powyższych skrótów.


Miałem ten sam problem! Nie było możliwe google, wywołało jakieś dziwne zachowanie, zanim zorientowałem się, że to tak, jakbym przytrzymywał Shift. Tak, jeśli twoje hasło zawiera duże litery, Shift może zostać wymuszony „włączony” po ekranie blokady. Właśnie odkryłem, że wyłączanie i włączanie lepkich klawiszy rozwiązuje problem.
Luke Davis,

0

wejdź do pref systemu, ułatwień dostępu, klawiatury (lewa kolumna) lepkie klawisze, opcje, a następnie „naciśnij pięciokrotnie Shift, aby przełączyć lepkie klawisze”


Powoduje to całkowite wyłączenie tej funkcji, pytający chce jedynie wyłączyć część „blokowania”, którą uzyskuje się, naciskając dwukrotnie modyfikator (ale nadal korzystać z funkcji pojedynczego naciśnięcia).
nohillside

przepraszam, wtedy źle zrozumiałem pytanie
Macmaniman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.