Filtrowanie zdjęcia dokumentu, aby wyglądało jak prawidłowe skanowanie


3

Istnieje więc kilka aplikacji na iOS, które „skanują” dokumenty i automatycznie wykonują pewne przetwarzanie, aby obraz wyglądał jak skan wysokiej jakości z prawdziwego skanera.

Kiedy próbuję tego na komputerze Mac ze zdjęciami z lustrzanki cyfrowej ręcznie w Photoshopie, wyniki zwykle nie są tak dobre, jak te aplikacje.

Dlatego szukam aplikacji na Maca lub instrukcji dla Photoshopa, jak to osiągnąć. A może nawet skrypt Automatora.

Żeby było jasne: nie potrzebuję OCR!

Odpowiedzi:


2

Możesz użyć ScanTailor .

Scan Tailor to interaktywne narzędzie do przetwarzania zeskanowanych stron. Wykonuje operacje, takie jak dzielenie strony, prostowanie, dodawanie / usuwanie ramek i inne. Wykonujesz surowe skanowanie i otrzymujesz strony gotowe do wydrukowania lub złożenia w plik PDF lub DJVU.

Program został opracowany dla systemów Windows, GNU / Linux i innych systemów uniksopodobnych, takich jak Mac OS X. Zobacz Instalacja . Może być jednak konieczne zbudowanie go ze źródła.


Nie znam „wina” inaczej niż jako napój alkoholowy.
Ruskes

@Buscar 웃 Wine umożliwia uruchamianie plików wykonywalnych systemu Windows na platformach typu Unix (w tym OS X). wiki.winehq.org/MacOSX
aglasser
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.