Czy router Apple Airport będzie lepiej współpracował z moimi komputerami Mac?


2

Ostatnio zaktualizowałem system Windows do Maca, a teraz mam dwa Macbooki. Czy działałyby lepiej z moim bezprzewodowym, jeśli mam router Apple Airport a / b / n? (Nic nie mogłem znaleźć na ten temat w Google ani w żadnym innym miejscu).


Co nie działa wystarczająco dobrze z twoim obecnym routerem, który chcesz poprawić? Czy masz konkretne problemy? Routery na lotnisku działają bardzo dobrze - mam Extreme i kilka modeli Express, ale nie kupuj tylko dlatego, że pochodzi od Apple.
barryj

ten, który mam, jest w porządku, ale byłem ciekawy, czy są jakieś zalety uzyskania routera do jabłek, aby pasował do komputerów. Podobnie jak w przypadku routera netgear, ma lepszą łączność z kartami bezprzewodowymi netgear
Drewdin

Odpowiedzi:


4

Nie jest tak, że routery AirPort będą działać „lepiej”, ale mogę zagwarantować, że konfiguracja routerów AirPort podczas korzystania z komputerów Mac jest dużo łatwiejsze niż inne routery. Narzędzie AirPort naprawdę ułatwia konfigurację!

Pochodzi z lat doświadczenia jako administrator sieci i osobiście posiadał / używał co najmniej jednego z prawie wszystkich głównych routerów domowych. Jeśli możesz sobie pozwolić na router AirPort, nie pożałujesz zakupu.


Dziękuję za informacje, nie jestem administratorem sieci, ale uważam się za doświadczonego w sieci. Mam teraz netgear wndr3700, ale nie mam już żadnych komputerów z systemem Windows. Doszedłem do wniosku, że może router Apple na lotnisku może działać lepiej lub być bardziej kompatybilny, ponieważ oba są produkowane przez tego samego dostawcę. Muszę zrobić więcej badań, jeszcze raz dziękuję!
Drewdin

3

Router Apple Airport będzie działał lepiej w tym sensie, że umożliwia korzystanie z niektórych dodatkowych funkcji, w tym Wake on Demand „(w zestawie z Snow Leopard):

Funkcja Wake on Demand systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard umożliwia komputerowi Mac współużytkowanie elementów (takich jak muzyka, drukarki, pliki lub ekran), gdy jest on uśpiony.


dzięki, czy są jakieś inne gadżety, o których powinienem wiedzieć?
Drewdin

2
Możesz muzyka strumieniowa do głośników podłączonych do Airport Express.
Graham
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.