OS X 10.9.3 ma dwa widoczne kursory


21

Zasadniczo moim problemem jest to, że po najechaniu myszką na tekst pojawia się domyślny kursor „zaznaczanie tekstu”. Ale wskaźnik myszy (strzałka) jest nadal obecny i widzę dwa kursory.

Co może być tego przyczyną? Wydaje się, że tak się dzieje, gdy „blokuję” mojego Maca w oknie logowania, a następnie loguję się.

Wsparcie?

Używam OSX 10.9.3 na 13-calowym MacBooku Pro z 2013 roku z wyświetlaczem Retina i dwoma podłączonymi monitorami (jeden na piorun-> połączenie DVI, a drugi podłączony przez wyjście HDMI)


Czy to wszystkie aplikacje, czy tylko niektóre, jeśli te drugie?
Mark

na wszystkich monitorach?
Ruskes,

Wszystkie aplikacje i wszystkie monitory, a także drugi „fałszywy” wskaźnik myszy są opóźnione o 10-50 milisekund w tyle
Gabriel

dziękuję jeszcze raz, czy próbowałeś użyć innego użytkownika po wylogowaniu?
Ruskes,

Nie, ponieważ jestem jedynym użytkownikiem używającym tego komputera Mac. Ale kiedy to się stanie, mogę spróbować utworzyć innego użytkownika.
Gabriel

Odpowiedzi:


20

Właśnie mi się to przydarzyło 10.9.5 po raz pierwszy; nie wiem, co go spowodowało, ale pomogło odłączenie monitora zewnętrznego, a następnie ponowne podłączenie go z powrotem.


2
Zdarzyło mi się to na El Capitan 10.11.4 i to rozwiązanie zadziałało. Dzięki!
Steve

To też działało dla mnie, ale nie jestem zadowolony z tego rozwiązania. Zdarza mi się to sporadycznie i często robię zrzuty ekranu do mojej pracy, więc jest to frustrujące.
Mike Williamson

Pamiętaj, że jeśli masz wiele zewnętrznych monitorów, prawdopodobnie będziesz musiał odłączyć je wszystkie.
Muhd

1

Próbuję to rozgryźć - nie jest to tylko kursor zaznaczania tekstu, ale myślę, że jakikolwiek kursor. Chyba problemem jest to, że główny kursor nie znika konsekwentnie. (Znika, gdy zaczynam pisać, ale nie kiedy mysz się porusza.) Mam 3 możliwe powiązane sytuacje, ostatnio tylko ostatnia (zdalny ekran) się rozpoczęła:

  • duży kursor
  • dwa wyświetlacze
  • zdalny ekran

Zawsze używam kursora większego niż normalny, aby znaleźć go na dużych ekranach. Kiedy idę do panelu Dostępność, aby teraz zmniejszyć rozmiar kursora, nie spada on już do najmniejszego rozmiaru.

Przez długi czas działałem z dwoma monitorami, ale ostatnio zacząłem używać funkcji zdalnego ekranu Apple. (Korzystam z iMaca z 27-calowym ekranem z 2012 r. W wersji 10.9.5.) Używałem go w wielu różnych konfiguracjach w tym tygodniu (jeden ekran, dwa ekrany, drugi ekran włączony lub wyłączony).

Wymuszone zamknięcie preferencji systemowych nie rozwiązuje problemu, ale zrestartowało się. Teraz mój kursor jest mały i jest tylko jeden na raz. Zwiększono rozmiar kursora, nadal nie ma problemu.

Więc założę się, że jest to niewielki błąd związany z oprogramowaniem ułatwień dostępu współdziałającym ze zdalnym użyciem wyświetlacza. Ale hej, twój przebieg może się różnić.


1

Miałem podwójny kursor lub wyglądał jak kursor i „cień” na zewnętrznym monitorze.

Było to zarówno na wyświetlaczu mojego laptopa, jak i na monitorze zewnętrznym.

Odłączyłem zewnętrzny monitor i kursor był w porządku na laptopie. Podłącz z powrotem monitor zewnętrzny, teraz jest 50/50 - przejdź do ekranu MacBooka, pojedynczy kursor - z powrotem do monitora zewnętrznego, podwójny kursor - z powrotem do ekranu MacBook, pojedynczy kursor - z powrotem do monitora zewnętrznego, podwójny kursor itp.

Kliknąłem symbol Apple, Preferencje systemowe, Dostępność, następnie zmniejszyłem rozmiar kursora, a następnie ponownie go zwiększyłem, problem rozwiązany.

To błąd oprogramowania. Używam MacBooka Pro 17 cali pod koniec 2011 roku z wersją Sierra 12.12.2 Beta


0

To samo widzę tutaj na OSX 10.11.6

Mam monitor zewnętrzny, więc wszystko, co muszę zrobić, to odłączyć i ponownie podłączyć monitor, a problem zniknie.


0

Mam ten sam problem. Używam 10.12.2 i zewnętrznego wyświetlacza (laptop zamknięty). Poszedłem do dostępności i przesunąłem suwak wielkości kursora w górę i w dół, a problem sam się rozwiązał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.