Interfejs GUI systemu OS X nie akceptuje żadnych haseł (ale wiersz polecenia będzie)


9

Graficzna strona OS X przestała akceptować hasła do dowolnego konta. Zdecydowanie piszę je poprawnie, ale pole hasła po prostu porusza się „nie”. A oto dziwna część: mogę zalogować się z >consoletrybu. Mogę zalogować się przez SSH. sudodziała dobrze. Wiersz poleceń z radością przyjmuje moje hasło; strona graficzna absolutnie odmawia.

Rzeczy, które już próbowałem:

  • Utworzono nowego użytkownika z wiersza polecenia. Nie można się także zalogować jako ten.

  • Użyłem mojego Apple ID do zresetowania hasła. Ta część działała, ale kiedy OS X automatycznie wypełnił nowe hasło i spróbował się dla mnie zalogować, jedyne co dostałem to „nie”.

  • Utworzono kopię zapasową ~/Library/Keychains/login.keychaini zastąpiono ją pustym plikiem. Nie.

  • Utworzono nowy brelok systemowy z sudo /usr/sbin/systemkeychain -C -f. Nie.

  • Uruchomiono partycję odzyskiwania i zweryfikowano / naprawiono dysk i jego uprawnienia. Brak widocznego efektu.

  • Aktualizacja: Uruchomiono w trybie awaryjnym. Nadal nie mogę się zalogować.

  • Potwierdzono, że do komputera nie są podłączone żadne klawiatury bezprzewodowe. Potwierdziłem, że ustawienia klawiatury były takie, jak się spodziewałem. Potwierdzono, że Caps Lock był wyłączony. Wpisałem moje hasło w polu nazwy użytkownika, dzięki czemu mogłem je zobaczyć na własne oczy. Obiecuję, że wpisuję to poprawnie.

To nie problem, gdy proces logowania pojawia się rozpocząć przed powrotem do ekranu logowania. Jakikolwiek mechanizm weryfikuje hasła do GUI, wydaje się zwracać fałsz bez względu na wszystko.

Jestem na komputerze iMac z końca 2009 roku (iMac11,1) z systemem 10.9.2. I mógłby wykonać kopię zapasową plików i ponownej instalacji systemu operacyjnego, ale ja naprawdę raczej nie. Wsparcie!


3
Uruchom w trybie awaryjnym (przytrzymaj klawisz Shift na gongu rozruchowym). Czy okno logowania akceptuje twoje hasło w tym środowisku?
njboot

Nie, obawiam się, że nadal odrzuca hasło w trybie awaryjnym.
ZGM

1
Spróbuj ponownie uruchomić komputer na partycji odzyskiwania i zresetować uprawnienia i ACLS na koncie. Uruchom ponownie normalnie. Trochę szczęścia? To dość zagadka. Ponadto, dlaczego nadal działa 10.9.2? Zawsze powinieneś aktualizować swój OSX. niezależnie to polecam.
njboot

1
Czy możesz spróbować przejść do >consoletrybu natychmiast po nieudanym logowaniu i zobaczyć, jakie błędy pojawiły się po próbie logowania? Najłatwiej jest biegać, syslog -k Time ge -60gdzie 60 oznacza 60 sekund, dostosuj odpowiednio.
Asmus

W rzeczywistości nie musisz tworzyć kopii zapasowej plików, aby ponownie zainstalować system operacyjny, chyba że chcesz być bardziej bezpieczny. Jeśli uruchomisz komputer w trybie odzyskiwania, możesz zainstalować go ponownie bez usuwania plików.
sudo,

Odpowiedzi:


3

Po sprawdzeniu dziennika systemowego na sugestię @Asmus, wyśledziłem problem aż do źle działającego modułu PAM. (Działało dobrze od tygodni; nie wiem, dlaczego nagle wszystko spieprzyło.) Dziękujemy wszystkim, którzy to skomentowali!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.